PDA

Zobacz Pełn± Wersję : Ile fajek i wódki moge wzi±¶ć do Anglii?

Cannibal_pl
28-06-2006, 15:28
Hejka,
Jutro jade autokarem do Londynu, mam zamiar wzi±¶c ze soba fajki i wódke.
Znacie jakie¶ wiarygodne strony gdzie można sprawdzić ile czego moge ze sob± wzi±¶ć.Szukałem w necie ,ale na jedej stronie pisz± ze 200 fajek na innej że 800, sam już nie wiem.W ogólle ktos wie co grozi za przekroczenie dopuszczalnego limitu??Tylko konfiskata czy kary też daja?
Prosze o odpowiedz osoby zorientowane w temacie
Z góry dzięka

Pajda
28-06-2006, 17:00
Hmm wydaje mi sie ze karton czyli 10 paczek ?
Nie wiem nie pale, ale wiozlem do francji bo tam paczka malborasow conajmniej 5eu :P

Co do wodki to nie wiem czy jest sens. Przynajmniej we francji polska kupisz w kazdym supermarkecie. Nawet podrobki zubrowki z innych polmosow sa. Ceny chyba byly na akceptowalnym poziomie. Podejrzewam, ze w uk moze byc podobnie.

Cra$H
28-06-2006, 17:09
Ponadto Państwa Członkowskie są uprawnione do nakładania akcyzy na artykuły tytoniowe i napoje alkoholowe, jeżeli nie są one przeznaczone do użytku osobistego. Przedstawione poniżej indykatywne wielkości powszechnie uważa się za przeznaczone do użytku osobistego.

* 800 papierosów
* 400 cigarillo
* 200 cygar
* 1 kg tytoniu
* 10 litrów wódki (+ 22% zawartości alkoholu)
* 20 litrów aperitifów lub produktów pośrednich (np. sherry)
* 90 litrów wina, z czego 60 litrów może być winem musującym (odpowiednio 45 i 30 litrów w Irlandii)
* 110 litrów piwa (55 litrów w Irlandii)

zrodlo: http://ec.europa.eu/youreurope/nav/pl/citizens/guides/travelling/pl.html#10305_13

( tylko nie wiem to to :D)

daft
28-06-2006, 17:15
nie zabieraj wodki bo sam bylem swiadkiem jak sie facetowi rozwalila butelka na lotnisku... wtyd i skoda mi go w sumie bylo. jesli palisz to koniecznie wez sobie fajki bo sa dosc drogie w anglii ( sam rzucilem 7 miesiecy temu wiec tego problemu nie mam ). no i proszki - podstawowa sprawa od aspiryty po wapno, nie wiem na ile sie wybierasz, ale lepiej potem nie przeplacac za byle G*** , pozdrawiam.

res^kony
28-06-2006, 19:05
no i proszki - podstawowa sprawa od aspiryty po wapno, nie wiem na ile sie wybierasz, ale lepiej potem nie przeplacac za byle G*** , pozdrawiam.

tu sie zgodze - leki sa kurewsko drogie za granica tak jak i leczenie zreszta :)

olq
28-06-2006, 20:52
Czytalem, ze warto zabrac prezerwatywy i papier toaletowy (sic!) bo sa cholernie drogie ;p

Pi3Gi
28-06-2006, 21:01
wiem ze z ukrainy można na osobe wziąść 1 karton cygarów i 1litr wódki, podobnie w drugą stronę

mrok_ldm
28-06-2006, 21:51
obecnie siedze w UK :)

mozna zabrac 10 paczek szlugow, a na wodke to wiesz... mozesz brac ile ci sie podoba :) poza tym jak ja jechalem to nie bylo nawet kontroli bagazowej wiec mozesz sprobowac wiecej, najwyzej jebniesz sobie 5l wody na granicy i spalisz karton szlugow :) nie radze jechac i szukac pracy bo ciezko cokolwiek znalesc :) lepiej jedz do Irlandii :P

Pi3Gi
28-06-2006, 21:53
no 10 paczek cygarów = 1karton tak jak wszędzie :)

Szatan
29-06-2006, 01:28
Czytalem, ze warto zabrac prezerwatywy i papier toaletowy (sic!) bo sa cholernie drogie ;p

Bzdura. A do tego na prezerwatywy chyba zniesli vat, bo nastolatki dawaly na lewo i prawo (#1 na liscie najwiekszej ilosci mlodocianych ciezarnych, gg :D)

nie radze jechac i szukac pracy bo ciezko cokolwiek znalesc :) lepiej jedz do Irlandii :P

Tez bzdura. Jak sie ma skilla to nie trudno o prace :P
Ale co do Irlandii to fakt, jesli jedziesz na prace tymczasowa, bo w Irlandii unikniesz podwojnego opodatkowania, no chyba ze zlejesz polskiego fiskusa. Tyle o ile jadac na stale, to masz go w dupie, ale jak na tymczasowa, moze juz nie byc tak kolorowo i moze sie dopierdolic, ale nie wiem jak to jest z praca dajmy na to przez 3 miechy.

W ogólle ktos wie co grozi za przekroczenie dopuszczalnego limitu??Tylko konfiskata czy kary też daja?

Zalezy. Napewno konfiskuja, kare tez moga dorzucic, ale to juz zalezy od urzedasa.

Cannibal_pl
29-06-2006, 08:15
Dzieki za odpowiedzi.Wczoraj mama dzwoniła do znajomej celniczki i z tego co się dowiedziała to na legalu można wziąść 200 sztuk fajek i 0,5l wódki.Znajoma mówiła ,że jak wezme dwa razy tyle to nikt się nie dopieprzy.

Mrok jade do Londynu bo mam już prace nagrana i mam sie gdzie zatrzymać.
A co do prezerwatyw....mi tam potrzebne nie będą, moja druga połówka zostaje w Polsce :(
Pozdro for all

batman
29-06-2006, 08:43
no to chyba najlepszy argument za tym ze jednak beda potrzebne ;]

///ktos mowil ze tak ciezko znalezc prace, jak ktos ma leb na karku i jest troche przedsiebiorczy to na pewno sobie poradzi. Wg mnie polacy wyjezdzajacy do UK popelniaja jeden blad na poczatku - jada tam z nastawieniem ze jak chwyca sie byle jakiej pracy przy myciu podlog i zamiataniu to bedzie juz bajerfull. Dla mnie taka opcja to ostatecznosc, gdy juz nie ebdzie niczego to z koniecznosci moglbym tak pracowac zeby sie odkuc bo jesli chodzi o prace z wyboru to jest wiele lepszych opcji. Nprawde wlasne nastawienie pomaga, zwlaszcza jesli dodac do tego odpowiedni stroj (nie zeby wygladac na biednego studencine z Polski co bedzie robic wszystko) i umiejetnosc zaprezentowania siebie jako czlowieka na poziomie (gadane gadane gadane) w rozmowie z angolami.

Ja mam swoj patent na taki wyjazd i bardzo dobrze sie sprawdzal, niestety w tym roku nie moge wyjechac bo mialem operacje na kolano, a jest mi ono potrzebne do tego co chce tam robic.

Powodzenia Cannibal - na pewno bedziesz z wyjazdu zadowolony : ) a co do fajek i wodki to boj brat cioteczny ze 2-3 lata temu bral sie za cos takiego pare razy ze znajomymi ale zrezygnowali.

Szatan
29-06-2006, 11:48
Dzieki za odpowiedzi.Wczoraj mama dzwoniła do znajomej celniczki i z tego co się dowiedziała to na legalu można wzi±¶ć 200 sztuk fajek i 0,5l wódki.Znajoma mówiła ,że jak wezme dwa razy tyle to nikt się nie dopieprzy.

A czy znajoma Ci powiedziala, ze jak wasz autokar zatrzymaja w Niemczech dajmy na to, zrobia wam kontrole i dorwa sie do twojego bagazu, zobacza ze masz ponad limit, to bedziesz mial nieciekawe sytuacje ?
No ale hf i powodzenia etc etc.
I zeby mi nikt tu nie wyskakiwal, ze to sie na pewno nie zdarzy.

slash
03-07-2006, 03:27

durex paczkaX12 - 9.95$
papier toaletowy - paczka X4 - 1£ (miekki , rózowy :D ) w iceland'zie

musial bym byc pojebabny zeby brac zapas sraj tasmy do innego kraju... (,,,)

no ale nic.
powodzenia Canibal \ proponuje pominac londyn.....

gl

johny_luzak
03-07-2006, 10:46
A co do prezerwatyw....mi tam potrzebne nie będą, moja druga połówka zostaje w Polsce :(

to chiba argument za tym zeby wziac :cool:
pierwsze lepsze tak bez gumek
jeszcze kile zalapiesz

K-K-K
03-07-2006, 20:42
A czy znajoma Ci powiedziala, ze jak wasz autokar zatrzymaja w Niemczech dajmy na to, zrobia wam kontrole i dorwa sie do twojego bagazu, zobacza ze masz ponad limit, to bedziesz mial nieciekawe sytuacje ?
No ale hf i powodzenia etc etc.
I zeby mi nikt tu nie wyskakiwal, ze to sie na pewno nie zdarzy.

Posluchaj SPACE a nie swojej znajomej celniczki ,czesto jezdze przez niemcy i bardzo czesto sie to zdaza, i to wcale nie na granicy;)

Szatan
04-07-2006, 06:59
?????

granat
04-07-2006, 07:09
SPace ma racje z tym podwójnym opodatkowaniem, nie waże na ile jedziesz podatek placisz, chyba ze na czarno,. ale to strach, bo nie zapłaca i nie ma sie gdzie odwołac, a w polsce zaplaci sie niezły podatek, a co do papierosów, mozna wwozic do angli dowolna ilosc papierochów, ale w Douver jest napis "mozesz wwiezc ile czchesz ale nie wolno ci ich sprzedawac" za to bekniesz jak cholera, dolicza ci cło do kazdego papierochai cały wyjazd tyrasz na kare:-) Ale jak pomyslisz ze paczka malborasów kosztuje 5funciaków to sie robi wesoło:-)

Szatan
04-07-2006, 15:06
Tak, mozesz przewiezc dowolna ilosc, dopoki cie nie sprawdza :P
A i sprzedawac mozesz. Jak cie nie sprawdza i wjedziesz z nimi, to masz spokoj i dodatkowy przychod. Zawsze sie znajdzie chetny na fajki. Nawet za polowe angielskiej ceny mozna sobie dorobic przyzwoicie :D