PDA

Zobacz Pełną Wersję : Risen - Nowość twórców Gothica

TopsyKretts
12-10-2009, 16:27
Pograłem ostatnio troszkę i gra jest niczego sobie. Od początku czuć Gothikowość i jak dla mnie to jest powrót do korzeni. Ta gra bardziej przypomina Gothic I niz II czy III.

Bardzo podoba mi się grafika. Sprzęt jak w stopce i jest ciężko, wymagania spore gram na średnich. Musze podkrecić troche podzespoły to moze bedzie lepiej. Grafika z Obliviona może posssać ;) . Wyspa na której toczy się akcja gry jest bardzo szczegółowo wymodelowana, piękna, zróżnicowana aż chce się ją po prostu eksplorować.

Fabuła zapowiada się ciekawie. Zaczynamy na plaży, wyrzuceni przez morze na brzeg w czasie sztormu. Nasze położenie jest spowodowane zatonięciem statku na którym płynęliśmy.

Podoba mi się stopniowe odkrywanie życia i problemów życia.

Znów jesteśmy bezimienni.

Has!
12-10-2009, 17:26
jakieś skriny może ? jest wydana w pl ?

TopsyKretts
12-10-2009, 19:52
Z tego co wiem jest spolszczenie kinowe. Jest możliwe nałożenie polskiej nakładki na eng wersje.

Trailer:

http://www.youtube.com/watch?v=9IFsIXGi9i4

Galeria:

http://risen.gram.pl/photogallery.php?album_id=14

radio
12-10-2009, 20:21
Dobra gra.

Swietna fabula, mnostwo questow. 3 klasy do wyboru, w kazda wiaze sie inna sciezka opowiesci. System walki wymagajacy szczegolnie na poczatku, nie raz sie przy nim zdenerwowalem. Otwarta mapa, w zasadzie sie nie doladowuje, tylko w 3-4 miejscach.
Jezeli chodzi o minusy to mam 2 zastrzezenia - optymalizacja pozostawia wiele do zyczenia. phenom 9950 + gt 8800 musialem ograniczyc powaznie detale, o AA nie mowiac. Drugie i chyba najwieksze to zakonczenie, ale nie bede zdradzal. Powiem tylko, ze spodziewalem sie wiekszego wyzwania.

Ogolnie rzecz biorac warto zagrac. Kupilem sobie oryginal z nudow, bo juz brakowalo mi gierki jakiejkolwiek do poklikania i nie zaluje pieniedzy. Za jakis czas wezme sie znowu, zeby przejsc inna klasa.

Matek
14-10-2009, 18:18
Jakos gothic mi sie bardziej podobal. Zainstalowalem Risen i usunelem po 20 min.

C!R!C
22-10-2009, 11:23
Wolę poczekać na Dragon Age... Szczerze mówiąc mam duże wymagania od tej produkcji. Oryginał murowany ;)

TopsyKretts
22-10-2009, 17:11
Też czekam gorąco na DA:O , ale póki co dla mnie Risen ma jeszcze miano best RPG of the year.

adiko
22-10-2009, 18:34
A mi sie Risen podoba, tak jak gothic1 i gothic2. Pirania odwalila kawal dobrej roboty tym razem. To co zrobili z walka to mistrzostwo. Nareszcie trzeba pomyslec, a nie walic na pale lpm. Fabula fajna, swiat piekny jak w kazdym gothicu. A z ta optymalizacja tez nie przesadzajmy. Znam gorsze np gta4 ktore potrzebuje ze 2gb pamieci na karcie.
Risen mlodszy od poprzedniczki 3 lata a wymagania takie same, a zwiech i wyrzutow do windowsa nie ma(jak w g3), takze jest duzo lepiej. Jedyne bledy w tej grze to wybor poziomu trudnosci, w g1 i g2 sam wybierajac np sciezke maga, skazywales sie na hard poziom i tak powinno byc w risen i g3 a nie poziom easy i do przodu z patykiem na ogra. Drugi blad to brak dubbingu.
Zaczynam 2gi rozdzial :p

TopsyKretts
22-10-2009, 20:19
Też jestem w II.

Co do tych zgrzytów o których mówiłem wcześniej to pomogły mi zmiany w sterownikach.
Info znalazłem na jakimś polskim forum o Risen, nie chce mi sie teraz znów szukać źródła.
Generalnie gra ponoc sprawuje się lepiej na kartach ATI. Jak masz ostre zgrzyty i Nvidie powinny pomóc delikatne zmiany w sterach. Trzeba dla Risena ustawic Maksymalną Liczbę wstępnie renderowanych na 0 i wyłączyć wygładzanie krawędzi .

Pablo
23-10-2009, 13:18
Szczerze to tylko pierwszy rozdzial byl ciekawy. Dalej to juz lipa i jak po sznurku sie idzie:p

No i jak radio pisal slabe zakonczenie.

adiko
26-10-2009, 01:55
No ale analogicznie w g1 i g2 tez tylko 1szy rozdzial byl ciekawy (poznanie wyspy etc) no jak byk o to sie przyczepic do piranii nie mozemy! Gra mnie wciagnela ! (nikt mi nie placi) :D

ridemAn
26-10-2009, 09:58
Witam.

Gra udana,rzadko sie ostanio spotyka dobre pozycje,ta ogarnia wlasciwie. Jak zasiadlem tak przeszedlem od razu. Wiele motywow z gothica wziete ale o copyrights sie raczej nie musieli martwic : )
System walki - mistrzostwo,wkoncu ktos to ogarnal!
Zakonczenie to jedyna dla mnie pomylka,co do benczmarka nawet na lapie dobrze smigalo z AA,az sie zdziwilem,polecam.

pozdro