PDA

Zobacz Pełną Wersję : Dragon Age : Origins

TopsyKretts
15-11-2009, 17:12
Kto już cykał ??

Powiem wam szczerze że gra mnie zaskoczyła jak narazie pozytywnie. Według mnie w końcu wyszła gra która będzie mogła dorównać kunsztem BG. Risen to płyciutki przy tym jest =] .

radio
15-11-2009, 23:45
Jak dla mnie gra fantastyczna. Dokladnie taki typ rpg lubie. Razem z dodatkowa zawartoscia pozycja obowiazkowa. Koncze grac zlodziejem (42 godziny gry za mna, jestem przed ostateczna rozgrywka), potem pora na maga i wiekszosc questow rozegram innymi wyborami, a takowych nie brakuje w tej grze.

Najlepsza gra tego roku :)

Has!
18-11-2009, 23:28
a mnie jakoś odpycha :/ źle mi się gra bez mouse looka. walki nudne. wole trochę sam pomachać mieczem, a nie right click -> dead -> right click - > dead :/ kompletnie nie czuje klimatu tej gry. mam wrażenie, że zostałem wrzucony gdzieś w połowie rozgrywki...

da się jakoś na stałe ustawić widok z oczu bohatera ?

radio
18-11-2009, 23:35
za duzo unreala -.-

Has!
19-11-2009, 01:42
nie wiem, ja chyba nie umiem w to grać. raz bez problemu wygrywam walkę aby po chwili sromotnie przegrać z teoretycznie słabszym przeciwnikiem... zanim zabiłem jednego kolesia cała moja ekipa była padnięta -.- gdy wszyscy się na mnie rzucili nie miałem już szans :/ nie mówiąc już o pauzach podczas walki lol ! kto to wymyślił ? toż to zabija cała akcje :p

wracaj do kamery... nawet się nie można rozejrzeć porządnie :/ o podziwianiu lokacji nie ma mowy :P

ah zapomniałbym... fabuła... jakoś mnie nie przekonuje... no ale nie chce wydawać pochopnych wniosków, bo ledwo co się szturm zaczął :p

Byku
19-11-2009, 07:54
lol has, a grałeś chociaż w baldura? walki to nie jest pierwszorzędna sprawa

C!R!C
19-11-2009, 08:52
Gram w to od premiery ;)
Świetna gierka, UT3 został kopniety w kąt ;) Najlepsze jest to że czas na ukończenie to ok 200h. Radio nie wiem jak ty w to grasz ze w 42h przeszedłeś :) Może nie robisz questów pobocznych i nie pukasz panien z drużyny ;))) Generalnie polecam ustawienie poziomu trudności na 'trudny' i sami zobaczycie jak się walczy i ile trzeba się nagłówkować. Możliwości taktycznych jest bardzo wiele.

pozdro

radio
19-11-2009, 12:35
43 godziny to ja mam /played. Wiadomo ze save/load zajelo mi wiecej ;p. Przeszedlem wszystkie mozliwe questy poboczne, ktore moglem i znalazlem. 22 levele dalem rade nabic swoja postacia. Policzylem wlasnie - mam w dzienniku 128 questow zakonczonych (nie liczylem wielowatkowych, tylko 128 nazw). Nie twierdze ze nie da sie wiecej, ale mozliwosci rozegrania wszystkiego na 2 rozne sposoby jest tylko, ze nie sposob ogarnac wszystkiego w jednej grze. Gralem rogue-assasin/duelist-dual weapon :D

http://img8.imageshack.us/img8/9076/asdfgas.jpg

TopsyKretts
02-12-2009, 21:30
nie wiem, ja chyba nie umiem w to grać. raz bez problemu wygrywam walkę aby po chwili sromotnie przegrać z teoretycznie słabszym przeciwnikiem... zanim zabiłem jednego kolesia cała moja ekipa była padnięta -.- gdy wszyscy się na mnie rzucili nie miałem już szans :/ nie mówiąc już o pauzach podczas walki lol ! kto to wymyślił ? toż to zabija cała akcje :p

wracaj do kamery... nawet się nie można rozejrzeć porządnie :/ o podziwianiu lokacji nie ma mowy :P

ah zapomniałbym... fabuła... jakoś mnie nie przekonuje... no ale nie chce wydawać pochopnych wniosków, bo ledwo co się szturm zaczął :p

Różni ludzie, różne wymagania :), masz zdecydowanie złe podejście do tej gry.

To jest właśnie prawdziwe cRPG, oparte o system RPG (bodajże stworzony specjalnie na potrzeby gry, bo DND to to nie jest, z czego jestem bardzo szczęśliwy).

Byku, ale tak szczerze walki w baldurze to kwintesencja gry :). Ta gra jest pionierem jeśli chodzi o symulacje bitew fantasty.

Ciric, też gram na trudnym, bo wszystko jest naturalne, obrażenia przez wrogów są zadawane normalnie a nie o połowe mniejsze tak jak na normalnym, no i czary magów nie są tak silne jak na łatwym, więc taktyka zamrozić i zajebać się jednak nie sprawdza przy walkach z silniejszymi grupami.

Ja ogólnie robie ostatni traktat Orzamar, jestem po "próbach" które były fantastyczne :) .

Też gram od premiery, grałem człowiekiem, ale zaczęłem od początku elfem bo się zdenerwowałem bo chciałem Stena w drużynie ale jak byłem u Dalijczyków i wracałem to Lothering zostało zaatakowane przez MROCZNE POMIOTY :D. Jak to nie naturalnie brzmi na forum... nie to co w grze hehe :).

Has!
03-12-2009, 15:01
Różni ludzie, różne wymagania :), masz zdecydowanie złe podejście do tej gry.

no już zmieniłem. zacząłem od nowa i jest wkręta :D dużo fajnych motywów się pojawia i niespodziajek :D
największa wada póki co... czasem wczytywanie lokacji się niemiłosiernie wydłuża i trzeba zrobić grze restarta :D

derk
13-12-2009, 00:46
Przeszedlem ta gre w jakies 5 dni ale to tylko dlatego ze jak zlapalem na nia zajawke to olalem poboczne questy bo jak najszybciej chcialem dojsc do konca zobaczyc co sie stanie :P ogolnie to gra mnie wciagnela jako fana BG1/BG2/+dodatki ktore przeszedlem. Teraz czas na gre 2 postacia i juz z pobocznymi questami i tym razem opetanego bachora nie zabije :P

Has!
13-12-2009, 15:01
Przeszedlem ta gre w jakies 5 dni ale to tylko dlatego ze jak zlapalem na nia zajawke to olalem poboczne questy bo jak najszybciej chcialem dojsc do konca zobaczyc co sie stanie :P ogolnie to gra mnie wciagnela jako fana BG1/BG2/+dodatki ktore przeszedlem. Teraz czas na gre 2 postacia i juz z pobocznymi questami i tym razem opetanego bachora nie zabije :P

zabiles go ? :(

derk
13-12-2009, 17:30
nie chcialo mi sie z nim bawic ale zabila go matka a ja sie przygladalem :P tak podstepnie sztyleta wyjela i chadzia :P a spaliscie z morigam przed ostatnia walka? :> bo sie zastanawialem czy to zrobic czy nie :P

Has!
13-12-2009, 18:31
nie chcialo mi sie z nim bawic ale zabila go matka a ja sie przygladalem :P tak podstepnie sztyleta wyjela i chadzia :P a spaliscie z morigam przed ostatnia walka? :> bo sie zastanawialem czy to zrobic czy nie :P

ja nie mogłem, bo grałem babką... ale znalazł się ktoś w zastępstwie ;] w sumie to nie ma wielkiego znaczenia czy to zrobisz czy nie :P choć zapewne zakończenie wygląda wtedy trochę inaczej :P

C!R!C
14-12-2009, 12:10
ja nie mogłem, bo grałem babką... ale znalazł się ktoś w zastępstwie ;] w sumie to nie ma wielkiego znaczenia czy to zrobisz czy nie :P choć zapewne zakończenie wygląda wtedy trochę inaczej :P
ja ją pyknąłem dużo wcześniej ^^

"Zimno mi, wejdziesz do mnie do namiotu mnie ogrzać?"

ROTFL

TopsyKretts
14-12-2009, 12:21

ROTFL

Ej a Morrigan moja ulubienica nie chce mi nawet buzi dac, nie wiem czemu. Może po Quescie z Flemeth się uda coś wykombinować. Jak gralem czlowiekiem to się calowalismy a teraz nic :) . Trochę mnie to irytuje.

Ja też zrobiłem z matki synobójce :). Ogólnie wczuwam się w zły charakter. Jak się gra dobrymi to wszystkie questy mozna robic bez żadnych konsekwencji imo.

Jaką drużynką śmigacie ??

Elf-Davius Champion/Zastanawiam się nad drugą specką.
Morrigan - Czarodziejka
Sten -
Zevran - bardzo liczę na moc tej postaci, narazie musiałem go wyposażyć w otwieranie zamków, i dopiero będę go koksować :P. Generalnie lubię go :) jest sympatyczny, podrywa morrigan no i jest psychopatą jednocześnie . Zresztą jak każdy w tej drużynie.

Nie wiecie czy można znaleźć gdzieś książkę z Łupieżcą Umysłu ??

C!R!C
14-12-2009, 13:58
Ja gram różnie ale najlepszy zestaw IMHO to:
mója postać Wojownik (miecz + tarcza)
Shale
Morrigan
Wynne

Prawie nie do pokonania jak magowie są bezpieczni. Jak coś uderza z tyłu to zaczyna się problem, ale wtedy obaj magowie walą w te zagrożenie i szybko je eliminują ;)

Ostatnio jednak wziąłem Alistera, Stena i Morrigan. Dobry team zwłaszcza jak atakuje więcej wrogów.

derk
14-12-2009, 14:48
Ja bylem wojownikiem miecz + starcza, alister, morrigan, wynne. Ja + allister jako mieso armatnie, moriggan jako czary ofensywne, wynne defensywne + leczenie.

KROKu
14-12-2009, 15:17
http://www.youtube.com/watch?v=x3oNdSCl2Lc&

:D

Has!
14-12-2009, 16:35

zero zabawy :D

ROTFL

no drugim razem jak grałem magiem też jakoś tak wyszło :P ale jak się ta bardka(Lcoś :P) zbulwersowała później :P fajne motywy :P

C!R!C
15-12-2009, 12:04
No właśnie ! Niestety nie można pykać obu panien jednocześnie ;)))) no ale zobaczymy ;)))

Tak btw to można jeszcze Zevrana pykać, ale nie próbowałem ;DDDDDDD

TopsyKretts
16-12-2009, 18:52
No właśnie ! Niestety nie można pykać obu panien jednocześnie ;)))) no ale zobaczymy ;)))

Tak btw to można jeszcze Zevrana pykać, ale nie próbowałem ;DDDDDDD

No, to wersje dla pedałków też przygotowali hehe. Pewnie jakiegoś gejka w Bioware mają :) .
Niedługo się okaże że wszystkich można pykać.

C!R!C
17-12-2009, 11:48
Na social.bioware.com są bardzo ciekawe mody do zainstalowania w grze. Dodatkowo są fora i grupy dyskusyjne. Ciekawa strona skupiająca graczy bioware. Mój nick CiriX jak coś.

Pozdr

radio
17-12-2009, 13:57
sa juz jakies ciekawe historie? wciaz czekam na ten nowy dlc zeby zdobyc pancerz krola :D

BZZYK
19-12-2009, 11:52
Lepsze niz Fallout3?

radio
19-12-2009, 13:03
to zupelnie inna gra bzyku. chyba nie podejmowal bym sie oceny. warto zagrac w jedno i drugie.

BZZYK
19-12-2009, 14:54
Ja ostatnio sie zagrywam wlasnie w F3. Mimo negatywnego poczatkowego nastawienia do zmiany widoku to po 1 h gry calkiem na to inaczej patrze:) szkoda ze gra taka krotka:/

sciagne te dragon i zobacze mam nadzieje ze dobra jak piszecie

TopsyKretts
20-12-2009, 00:47

Już nie lubie tego kominka. Odpalił sobie gierke na łatwym i zadowolony ....

DcT
21-12-2009, 16:20
dragon age mnie wciagnal ze ja pierdziele ;D 3 raz bede podchodzil juz :D JA CHCE WIECEJ DLC DODATKOW 2 CZESC COKOLWIEK !

freestylebst
29-12-2009, 02:49
Dragon age mi pewnie nie pójdzie, lecz jest napewno dobry bo robili to ludzie z Bioware ;)
ale sam jakoś nie jestem przekonany do tych najnowszych RPGów...
Polecam Fallouta 3 i z tego co wiem Bioshock jest dobry i STALKER ;)
Ale to już nie jest to co kiedyś :( teraz zaczynają robić RPGi dla niedzielnych graczy takie jest moje zdanie... Są to bardziej strzelanki niż dobre systemy RPG...
Sam wole starą szkołę RPG typu Baldurs 1 i 2, Icewind 2 czy fallout 2.
Pozdrawiam

Has!
29-12-2009, 03:07
z tego co wiem Bioshock jest dobry i STALKER ;)

no sorry ale te gry to zwykłe strzelanki :P dragon age nie jest do nich nawet podobny :P

freestylebst
29-12-2009, 12:03
Jasne że nie jest podobny, ale chodzi mi o to że teraz robią gry o łatwiejszym sposobie rozbudowy postaci albo skupiają się na grafice a nie na symulacji wirtualnego świata...
Bioshock i Stalker to jest prawie to samo co Fallout ;) szczególnie Fallout 3 :P
Mamy w tych grach otwarty świat, jakieś potworki, możliwości rozmowy z napotkanymi NPC, zdobywamy doświadczenie (Nie wiem jak w stalkerze), kupujemy zbroje, broń, jedzenie w sklepach... i mógł bym wymieniać ;)

radio
29-12-2009, 13:16
fallout i bioshock podobne? o lol -.-

freestylebst
29-12-2009, 13:57
fallout i bioshock podobne? o lol -.-

Noo a jak??
Oczywiście światy w tych grach nie mają ze sobą nic wspólnego... ale są to gry FPS/cRPGi z kamerą FPP... (w przpadku fallouta 3 również TPP)
Chłopaki od Bioshocka mają za sobą taki tytuł jak System Shock 2 ;o
Czym był System Shock? Unikalną krzyżówką (jak na swoje czasy) gry akcji (FPS) i cRPG ;)
Bioshock jest inny od system shocka bo obsługuje dość dziwny system magii, dlatego do fallouta nie jest podobny jak odbicie w wodzie nawet, ale jest grą akcji/cRPG...
Zaznacze jeszcze że System Shock a Bioshock to też są inne gry, ale gry
akcji z dużym naciskiem na cRPG ;o

Apropos, Fable, Jade Empire, KOTOR też nie są w pełni grami cRPG, są to gry Action/cRPG :cool:

TopsyKretts
29-12-2009, 15:15
Noo a jak??
Oczywiście światy w tych grach nie mają ze sobą nic wspólnego... ale są to gry FPS/cRPGi z kamerą FPP... (w przpadku fallouta 3 również TPP)
Chłopaki od Bioshocka mają za sobą taki tytuł jak System Shock 2 ;o
Czym był System Shock? Unikalną krzyżówką (jak na swoje czasy) gry akcji (FPS) i cRPG ;)
Bioshock jest inny od system shocka bo obsługuje dość dziwny system magii, dlatego do fallouta nie jest podobny jak odbicie w wodzie nawet, ale jest grą akcji/cRPG...
Zaznacze jeszcze że System Shock a Bioshock to też są inne gry, ale gry
akcji z dużym naciskiem na cRPG ;o

Apropos, Fable, Jade Empire, KOTOR też nie są w pełni grami cRPG, są to gry Action/cRPG :cool:

E tam najpierw mówisz że Bioshock to prawie to samo co Fallout a teraz sam sobie zaprzeczasz. Wogóle jakieś dziwne porównania dajesz, Stalker do Fallouta... hmm jedynią rzeczą która łączy te gry jest radioaktywny klimat.
Jeśli szukasz Baldurs Gate'ów w FPS'ach z elementami RPG, to dlatego jesteś rozczarowany.
Co do KOTOR'a to żadne akszyn IMO . W Jade Empire nie grałem, a z FABLE gównienkiem się zgodzę :).
Wyszło przecież przez ostatnie lata trochę RPG. Morrowind, OBLIVION(dla mnie ta gra jest porażką przez LVL scalling), Seria Gothic, Risen, Dragonage
Drakensang(oparty o jakiś niemiecki odpowiednik DND), Fallout 3, Kotor, Jade Empire, Wiedźmin, Mass Effect, . Kto by jeszcze coś dodał :) ??

Charon
29-12-2009, 15:22
Bioshock i Stalker to jest prawie to samo co Fallout ;) szczególnie Fallout 3 :P
fallout i bioshock podobne? o lol -.-Noo a jak??
Wywal FO2 ze stopki, a następnie wyjdź i nie wracaj :D

Z tego co piszesz generalnie wynika, że Fallout i Fallout2 to również gry FPP :D I stąd zdziwienie nie tylko moje :D
Ciekawe, że piszesz o grach, w które nie grałeś - jak w przypadku Stalkera. A może to gówno jest, a wszystkie recenzje kłamią, bo zostały kupione? :D

Chodzi mi o to że są to FPSy... z elementami RPG.
Nie walczy się tam na miecze tylko strzela ;o
Poprostu mnie zle zrozumieliście albo sam się zagubiłem w pisaniu :)
Już sam nie wiem...
To może idź odpocznij, skoro już sam nie wiesz :D Co by Cię uświadomić - generalnie z całej serii Fallout jedynie Fallout3 jest grą FPP/TPP. Pozostałe - NIE :P

//EDIT:
Jak byś mógł posty edytować, a nie pisać kolejne jeden pod drugim, to wszyscy będą wdzięczni :) Po napisaniu posta masz godzinę na jego edycję/usunięcie.

freestylebst
29-12-2009, 15:28
E tam najpierw mówisz że Bioshock to prawie to samo co Fallout a teraz sam sobie zaprzeczasz. Wogóle jakieś dziwne porównania dajesz, Stalker do Fallouta... hmm jedynią rzeczą która łączy te gry jest radioaktywny klimat.

Chodzi mi o to że są to FPSy... z elementami RPG.
Nie walczy się tam na miecze tylko strzela ;o
Poprostu mnie zle zrozumieliście albo sam się zagubiłem w pisaniu :)
Już sam nie wiem...

freestylebst
29-12-2009, 15:35
Wywal FO2 ze stopki, a następnie wyjdź i nie wracaj :D

Z tego co piszesz generalnie wynika, że Fallout i Fallout2 to również gry FPP :D I stąd zdziwienie nie tylko moje :D
Ciekawe, że piszesz o grach, w które nie grałeś - jak w przypadku Stalkera. A może to gówno jest, a wszystkie recenzje kłamią, bo zostały kupione? :D

Dobra tu moja pomyłka z tym Falloutem 1 i 2 :( Oczywiście chodzi mi o Fallouta 3 ;)
Dziwne żeby fallout 1 i 2 był FPSem ;o

Co do stalkera grałem w demko, oglądałem wideorecki i troszke poczytałem... nie przeszedłem Stalkera ani Bioshocka więc nie wypowiadam się głębiej na temat tych gier oczywiście... Ale na 100% są FPSeami takimi ja FALLOUT 3!

Co by Cię uświadomić - generalnie z całej serii Fallout jedynie Fallout3 jest grą FPP/TPP. Pozostałe - NIE :P

Stary, sorry, ale idioty to ty ze mnie nie rób... :/
Cała seria Fallout a w szczególności część "2" jest moją ulubioną grą w którą gram bardzo długooo...

Wyszło przecież przez ostatnie lata trochę RPG. Morrowind, OBLIVION(dla mnie ta gra jest porażką przez LVL scalling), Seria Gothic, Risen, Dragonage
Drakensang(oparty o jakiś niemiecki odpowiednik DND), Fallout 3, Kotor, Jade Empire, Wiedźmin, Mass Effect, . Kto by jeszcze coś dodał ??

Neverwinter Nights 1 i 2, Sacred 1 i 2, Spellforce 1 i 2 (cRPG/RTS), Dark Messiah of Might & Magic, Dungeon Siege 2, Divinity 2...

TopsyKretts
29-12-2009, 17:45
Ojej, ja w Fallouta 3 nie gralem, on naprawde jest FPS'em ?? Niech ktos potwierdzi to co kolega wyżej napisał to będe wiedział żeby nie zabierać się za to.

freestylebst
29-12-2009, 22:56
Ojej, ja w Fallouta 3 nie gralem, on naprawde jest FPS'em ?? Niech ktos potwierdzi to co kolega wyżej napisał to będe wiedział żeby nie zabierać się za to.

To nie wiem co robisz na tym forum jak tak tragicznie boisz się FPSów ;o
Nie graj w to bo ktoś cię oszukał...

DcT
30-12-2009, 00:38
fallout 3 to first person shooter ? QUE ?!

TopsyKretts
30-12-2009, 11:12
To nie wiem co robisz na tym forum jak tak tragicznie boisz się FPSów ;o
Nie graj w to bo ktoś cię oszukał...

A piszę sobię =].

freestylebst
30-12-2009, 11:49
Dajcie juz spokój...

ahs
30-12-2009, 12:39
lol has, a grałeś chociaż w baldura? walki to nie jest pierwszorzędna sprawa

Przeciez tam 70% gry to ostre rzniecie xd PS:T to jest dopiero czytane rpg ; )

TopsyKretts
30-12-2009, 13:46
PS:T to jest dopiero czytane rpg ; )

O tak... mam save'a na dysku czeka na czas kiedy się wezmę za to bo nigdy nie ukończyłem. Gierka jedyna w swoim rodzaju =].

HaluN
02-01-2010, 12:55
Ej, Fallout 3 FPSem? :D

Nie przesadzajcie :) Może być FPP owszem, ale to tylko jeżeli chodzi o kamerę.

Tak ogólnie to jest to cRPG, kto nie grał, polecam :)

ahs
03-01-2010, 09:36
Ej, Fallout 3 FPSem? :D

Nie przesadzajcie :) Może być FPP owszem, ale to tylko jeżeli chodzi o kamerę.

Tak ogólnie to jest to cRPG, kto nie grał, polecam :)

Blagam nie zaczynaj tego watku, bo przegrasz w przedbiegach.

HaluN
04-01-2010, 14:00
Ee, dlaczego? :)

derk
04-01-2010, 21:37
przechodze dragons age po raz 3 :P na poczatku elfem, pozniej bylem jakims ksieciuniem, teraz jestem krasnoludem wyrzuconym z orozmaru ;] a przechodze tylko dlatego ze ciagle nie rozwiazalem wszystkich watkow :P bede musial chodzic i kazdego wieska zaczepiac :P

HaluN
04-01-2010, 22:13
Ooo tak, powiem szczerze, że ta gra jest ogromna po prostu... Jest tak ogromna, że aż mi się grać przez to nie chcę :D

Naprawdę żeby mieć 100% trzeba wszystkie postacie zaczepić, wykonać ich prośby, jakieś tablice itd itp..

TopsyKretts
04-01-2010, 22:13
przechodze dragons age po raz 3 :P na poczatku elfem, pozniej bylem jakims ksieciuniem, teraz jestem krasnoludem wyrzuconym z orozmaru ;] a przechodze tylko dlatego ze ciagle nie rozwiazalem wszystkich watkow :P bede musial chodzic i kazdego wieska zaczepiac :P

Udało Ci się UBIĆ Flemeth ?? Nie widziałeś gdzieś może u jakiegoś kupca księgi która może nauczyć specjalizacji Łupieżcy??

Has!
04-01-2010, 22:25
Udało Ci się UBIĆ Flemeth ??

bloker + dużo okładów do regeneracji żyćka + reszta wali na dystans :P dało rade :P ew próbować otoczyć żeby uniknąć masowych ataków :P

derk
04-01-2010, 23:23
Flemeth ubilem i meczylem sie z tara raszpla dosc dlugo bo chlodziarku zamrazalka nie chciala wrocic do matecki :P ale dalo rade :) tego smoka przy urnie tez ubilem. Hmm nie pamietam czego, ale w perle jest taka babeczka i czegos uczy, tylko nie pamietam czego ^_^ :D sampiarz? czy cos takiego jak pamietam, a ksiag nie szukalem tylko molestowalem moich padawanow z druzyny ;]

ja to chetnie bym nauczyl morrigan magii krwi ale nie mam pojecia gdzie a od myslenia mnie glowa boli :P

Has!
05-01-2010, 00:32
ja to chetnie bym nauczyl morrigan magii krwi ale nie mam pojecia gdzie a od myslenia mnie glowa boli :P

w zamku redcliff jest opcja :P tylko chyba jednorazowa, jak nie wykorzystasz okazji to przepadło(przynajmniej tam) :P

C!R!C
05-01-2010, 19:09
Według moich domysłów to chyba nie można nauczyć Morrigan żadnej specjalizacji ponieważ ona juz ją ma: jest zmiennokształtnym.

Magii Krwi to chyba można się nauczyć samemu grając magiem ;P

Has!
05-01-2010, 19:52
Według moich domysłów to chyba nie można nauczyć Morrigan żadnej specjalizacji ponieważ ona juz ją ma: jest zmiennokształtnym.

Magii Krwi to chyba można się nauczyć samemu grając magiem ;P

można mieć dwie specjalizacje ;p

TopsyKretts
05-01-2010, 20:32
Doszedłem do wniosku że Magia w tej grze jest bardzo biedna w porównaniu do niedoścignionego Baldurs Gate II. Tam to można było czarować... Dużo więcej czarów, dużo więcej możliwości, no i postacie uczyły się czarów ze zwojów.

C!R!C
05-01-2010, 20:55
można mieć dwie specjalizacje ;p
to mnie zadziwiłeś! Muszę się wziąć za tę grę ale nie mam więcej jak 1-2 godzin dziennie na to. Czasem nie gram nawet tygodniami ;P.

Topsy oczywiście że DA jest biedniejsze od BG w czary, ale postacie czarują non stop - ogranicza ich tylko mana. Wyobraź sobie Morrigan, która czaruje non stop Bramę, Żywiołaki itd. Musieliby to zweryfikować jakoś. Poza tym fajny był upgrade czarów w związku z poziomem np Magiczny pocisk strzelał 5 kulkami na ostatnich poziomach, zaczynając od 1 na pierwszym.

derk
05-01-2010, 23:02
Ja wlasnie z BG pamietam ten jeden czar :P jeszcze jakies blyskawice byly a tak to juz nie pamietam. moze ktos chce kupic zlota edycje bg? :D

TopsyKretts
06-01-2010, 12:36
to mnie zadziwiłeś! Muszę się wziąć za tę grę ale nie mam więcej jak 1-2 godzin dziennie na to. Czasem nie gram nawet tygodniami ;P.

Topsy oczywiście że DA jest biedniejsze od BG w czary, ale postacie czarują non stop - ogranicza ich tylko mana. Wyobraź sobie Morrigan, która czaruje non stop Bramę, Żywiołaki itd. Musieliby to zweryfikować jakoś. Poza tym fajny był upgrade czarów w związku z poziomem np Magiczny pocisk strzelał 5 kulkami na ostatnich poziomach, zaczynając od 1 na pierwszym.

W BG w parze z poziomem szła szybkość rzucania czarów, i mozna było dorwać dla maga taką szatę że czarował jak Jon Irenicus, jeden za drugim hehe :) . Zreszta.... nie ma nic przyjemniejszego jak walnąć solo magiem 3 salwy magicznych pocisków, wtedy to się dopiero czuje moc. :) Pamietasz Lisza KanGaxa ?? W Dragonage widziałem list i było o jakimś magu GaxKanie :), małe nawiazanie do BG, ciekawe kim on jest w Dragonage'u.

BZZYK
01-03-2010, 01:52
Ja bylem wojownikiem miecz + starcza, alister, morrigan, wynne. Ja + allister jako mieso armatnie, moriggan jako czary ofensywne, wynne defensywne + leczenie.

Wlasnie skonczylem taka druzyna :D

Morigan zaliczylem wczesniej probowalem jeszcze ta zakonice ale nie szlo 2 na raz, na koniec nie chcialem z nia dziecka :D

Smoka jednego ubilem.

Powie mi ktos co by bylo jakby:
- chcial dziecko?
- dalem dobic arcydemona allisterowi, wiec pytanie brzmi jaki bylby koniec jakbym ja dobil?:p
- ja akurat dziecko uratowalem kosztem matki :D ale ponoc da sie uratowac jak sie wczesniej wynne ma.

Dajcie jeszcze jakies ciekawostki

Wlasnie zaczolem grac laska:D ona tez moze podrywac np Allistera itd?

DcT
01-03-2010, 02:11
jasne ze moze, pierdolilem sie znim na potege :D:D:D:D

Has!
01-03-2010, 02:11
Wlasnie skonczylem taka druzyna :D

Morigan zaliczylem wczesniej probowalem jeszcze ta zakonice ale nie szlo 2 na raz, na koniec nie chcialem z nia dziecka :D

Smoka jednego ubilem.

Powie mi ktos co by bylo jakby:
- chcial dziecko?
- dalem dobic arcydemona allisterowi, wiec pytanie brzmi jaki bylby koniec jakbym ja dobil?:p
- ja akurat dziecko uratowalem kosztem matki :D ale ponoc da sie uratowac jak sie wczesniej wynne ma.

Dajcie jeszcze jakies ciekawostki

Wlasnie zaczolem grac laska:D ona tez moze podrywac np Allistera itd?

laską jest fajnie, bo oferta mori pod koniec jest dużo ciekawsza wtedy :D

radio
01-03-2010, 15:18
ano, ja z niej skorzystalem grajac swoja postacia :D nie ma to jak pojsc na latwizne :D

BZZYK
02-03-2010, 19:32
i co wtedy jak sie zgodzisz?

gral ktos juz w ten dodatek?

radio
03-03-2010, 00:13
awakening? a to nie wychodzi dopiero 16tego?

czekam z niecierpliwoscia :D

BZZYK
05-03-2010, 00:09
Radio co sie stalo jak sie zgodziles na dziecko z Morrigan?

Has!
05-03-2010, 00:31
Radio co sie stalo jak sie zgodziles na dziecko z Morrigan?

robisz dziecko, a co ma być ? :D

radio
05-03-2010, 00:58
przejdz i obczaj bzyku :D

BZZYK
07-04-2010, 14:00
Przeszedłem dodatek i mogę powiedzieć, że się zawiodłem.

Bardzo krótki.

radio
09-04-2010, 00:34
to teraz przejdz dodatek :D

btw, mozesz swoje statystyki wkleic?

Has!
30-11-2010, 03:26
tylko dla tych co przeszli origins :P

http://www.youtube.com/watch?v=k99MfcP2nq8&feature=fvw

ostatnie teksty niszczą :D

Carlos
22-03-2011, 21:17
Skończyłem jakiś czas temu Dragon Age, przeszedłem też dodatek i muszę przyznać, że grą byłem zachwycony. Fabuła wciągnęła mnie całkowicie, takiej gry szukałem. Natomiast wczoraj zacząłem DA2 i jest jakoś odwrotnie. Więcej napiszę jak trochę pogram, ale już czuję, że nie będzie takiego szału jak w przypadku części pierwszej. Najprostszy przykład to walki, są po prostu nudne, wrogowie wybiegają bez przerwy, potyczki to typowy hack'n'slash, a to mnie nie przekonuje w tego typu grze :/ A co Wy myślicie o zmianach i różnicach w obu częściach gry?

A swoją drogą, polska wersja językowa występuje tylko w postaci spolszczonych napisów? Nie chciało się im już dubbingu zrobić?

radio
22-03-2011, 23:47
nie bedzie voiceoveru. podobno w mass effect 3 tez nie. jedyna gra z voiceoverem to crisis 2 w pl >.>

DA2 jest nawet wciagajace jezeli chodzi o fabule, ale ma sporo minusow. mimo wszystko nie zaluje wydanych pieniedzy.

Carlos
23-03-2011, 20:46
Walki to jedno, brak pełnego spolszczenia drugie, ale to się da przeżyć lecz to, że w sklepach praktycznie rzecz biorąc nie mogę wyposażyć towarzyszy bo 90% przedmiotów ma ograniczenia na wyłączność dla mojej postaci to już jest przesada. Co oni z tej gry zrobili ...

3nter
06-04-2011, 11:05
Promocja Mass Efekt 2 za darmo
http://www.gamezilla.pl/content/kup-dragon-age-2-dostaniesz-mass-effect-2-za-darmo

megoza
10-04-2011, 14:54
DA2 jest świetna pod wieloma względami ale ma parę mankamentów :

- pierwszy i imo największy, niż możesz gadać z gostkami w swoim party kiedy Ci się podoba, tylko wtedy kiedy one chcą
- drugi, pancerze przybindowane tylko do głównego bohatera
- trzeci, przeciwnicy przychodzą falami, więc już nie możesz liczyć na dobre ustawienie, które było kluczem do sukcesu w 1, bo co z tego, że fajnie się rozstawisz jak zaraz Ci wyskoczą nowi goście zza pleców twojego maga i go przebutują
- czwarty, podejmowane przez Ciebie decyzję mają znikomy wpływ na przebieg fabuły; zapomnij o tym, że z jakieś walki możesz się wykręcić słowami, czy kogoś przestraszyć (to były fajne motywy w jedynce), zapomnij, że jakoś specjalnie zmienisz zakończenie.
- piąty - powtarzające się lokalizacje - ŻAL, ŻAL, ŻAL - jak można tak powtarzać lokalizacje przy grze na takim silniku? już nie wspominając, że świat w porównaniu do 1 się strasznie skurczył, małe te lokalizacje i tyle.... W czasach takich gier jak nowsze GTA czy Assassin's Creed wydaje się to żalowe...

Za to z plusów :
- zajebiście brutalnie ukazane walki, człowiek naprawdę odczuwa zajebistą satysfakcję!:D W pierwszym wykonanym Twin Fangs się zakochałem jak nic :D
- fabuła wg mnie jest rewelacyjna, naprawdę. Gratuluję panom z Bioware.
- świetne postacie poboczne (Isabela, Anders czy Varric rozwalają cyce:D Merril też rozpierdala - w ogóle komentarze rzucane przez party czasem mnie niszczyły, jak np. Anders zapytał panią kapitan czy bawiła się ze swoim mężem w władczego templariusza i niegrzecznego maga itp.;D)
- cała gra po angielsku! JEST, nie musiałem się specjalnie babrać, żeby wypierdolić ten wieśniaczy dubbing jak w przypadku 1, napisy też można było wreszcie odpalić po angielsku bez kombinowania :)

Ogólnie. DA2, mimo tych wielu wkurzających mankamentów ma w sobie to coś. Nie wiem, czy to fabuła, czy klimat, czy postacie. To coś co przyciąga na długie godziny i nie pozwala przestać grać :D Tylko szkoda, że nie dopracowali jej jak się należało, bo mógłby być prawdziwy hicior, a tak jest tylko dobra lub bardzo dobra gra, jak kto woli :)

Grę przeszedłem na poziomie hard. Wykonałem wszystkie questy poboczne, dwa były zbugowane i nie dokończyłem.

Carlos
23-04-2011, 16:19
No gratuluje bo ja nie dałem rady przejść tej gry do końca. Fabularnie wcale mnie ta gra nie wciągnęła. Miałem dość odwiedzania w kółko tych samych lokacji i robienia w kółko tego samego i oglądania non stop tych samych walk. Grałem magiem. Jedynka to zupełnie inny, wyższy poziom. Jedynka wciągnęła mnie na tyle, że wrócił mój stary dobry tekst "już druga? ok, jeszcze tylko jeden quest". Dwójka to bezpłciowa nuda.

C!R!C
23-04-2011, 21:23
Czytając wasze opinie w ogóle darowałem sobie DA2....
DA:O już dla mnie było nudne....
W porównaniu z fabułą z BG1 to DA nie dorasta tej pierwszej do pięt.
Pewnie dopiero Wiedźmin2 będzie mógł dorównać BG....