unreal.pl

unreal.pl (http://forum.unreal.pl/index.php)
-   Hydepark (http://forum.unreal.pl/forumdisplay.php?f=225)
-   -   Książki, opowiadania, autorzy czyli co warto przeczytać (http://forum.unreal.pl/showthread.php?t=22220)

Cang 30-12-2004 15:03

Książki, opowiadania, autorzy czyli co warto przeczytać

moze nie wszyscy siedza 24h z nosem w kompie i moooooze (nikla nadzieja :p) niektorzy czasem sie stad odrywaja zeby poczytac normalne ksiazki (a nie w kolko forum)

macie moze cos godnego polecenia? procz przebojow typu Tolek Banan, Przygody Dzikiej Mrowki czy Szalenstwa Majki Skowron :D:D:D:D (a co, w podstawowce wlasnie tym sie zaczytywalem :p) moze jakies nowosci?

ja od siebie polecic moge Kod Leonardo da Vinci
wparawdzie nie uwazam zeby to byl az taki hit na miare pierwszych miejsc list bestsellerow, ale jednak ksiazka warta jest kawalka grosza

zarabiscie przedstawione podejscie do Kosciola, tajemnicy swietego Graala i obrazow da Vinciego
rozdzialy sa krociotkie i choc jest ich ponad setka, to ksiazke doslownie sie polyka, ja ja skonczylem w 3 dni, w nocy z poniedzialek (tego po swietach) na wtorek siedzialem jakos od 1szej do 9tej rano z ksiazka w lapie... po drodze tylko 2 kawy wypilem, ale w zyciu bym nie przypuszczal, ze jakakolwiek ksiazka moze mnie wciagnac na bite 8 godzin czytania :D zwazajac na fakt, ze ostatni raz "dla przyjemnosci" czytalem chyba... na poczatku liceum, jesli nie w podstawowce jeszcze :rolleyes: (tak to albo lektury, albo naukowe bzdety), to jestem tym bardziej zdziwiony :)

jak macie pod reka jakies murowane hity, to prosze pisac, chetnie sie im blizej przyjze :cool:

Pumba 30-12-2004 15:05

Biblia......

Cang 30-12-2004 15:09

pudlo.. do Biblii nabralem jeszcze wiekszej niecheci po przeczytaniu "Kodu" :p

mortar 30-12-2004 15:15

"Moj przyjaciej zdrajca" - calkiem tania i calkiem powazna ksiazka o Kuklinskim. Polecam.

KoleC 30-12-2004 15:46

Ja polece cos fantasy, a mianowicie Feliks W. Kres "Ksiega calosci".
Na ten cykl sklada sie:"Północna granica","Król bezmiarów", "Grombelardzka legenda", "Pani dobrego znaku" jest jeszcze jedna, ktora jest w przygotowaniu ale nie pamietam tytulu.
No i oczywiscie "Wiedzmin" A. Sapkowskiego

fuX 30-12-2004 16:21

"faust" goethe
"komu bije dzwon" ernest....
"każdy może być mordercą" doderer
"dwie nerwice dziecięce" freud

GABI 30-12-2004 16:47

Cytat:

Cang pisze:
pudlo.. do Biblii nabralem jeszcze wiekszej niecheci po przeczytaniu "Kodu" :p

Do Kodu Leonardo'a da Vinci wyszlo cos w stylu wyjasnieja, obalenia niektorych tez z tej ksiazki, co jest prawda a co falszem. Nosi tytul Tajemnice Kodu Leonardo da Vinci..... (moge sie mylic co do tytulu)

flaf0 30-12-2004 16:56

"Paragraf 22"-Joseph Heller ,wypas ksiazka jak zreszta wiekszosc jego autorstwa

Cang 30-12-2004 17:33

Cytat:

GABI pisze:
Do Kodu Leonardo'a da Vinci wyszlo cos w stylu wyjasnieja, obalenia niektorych tez z tej ksiazki, co jest prawda a co falszem. Nosi tytul Tajemnice Kodu Leonardo da Vinci..... (moge sie mylic co do tytulu)

tia juz nawet w epilogu wydawca sie z "wlasnej" ksiazki tlumaczyl, lol :x

co do w/w tytulow - miloby bylo skrobnac zdanie lub dwa o czym dana ksiazka jest, sam tytul niewiele mowi.. (choc jak widze Goethego i Freuda to mniej wiecej wiem czego moge oczekiwac :p)

fuX 30-12-2004 17:58

co do w/w tytulow - miloby bylo skrobnac zdanie lub dwa o czym dana ksiazka jest, sam tytul niewiele mowi.. (choc jak widze Goethego i Freuda to mniej wiecej wiem czego moge oczekiwac )

to też dlatego nie pisałem nic :p
a podałem te tytuły jako lekture mocno uzupełniającą :)

Czas podawany jest w GMT +2. Teraz jest 13:37.