unreal.pl  

Wstecz   unreal.pl > Scena > Pomoc

Odpowiedz

Narzędzia Tematu Oceń Temat Tryby Wyświetlania
Stare 06-11-2003, 17:24   #1
Terminator'e
gg - > 3755190 < -

Terminator'e - Awatar

Na forum od: 13-08-2001
Miejscowość: lol'zzz
Rep P0wah: 6685
Terminator'e - masta of dizastaTerminator'e - masta of dizastaTerminator'e - masta of dizastaTerminator'e - masta of dizastaTerminator'e - masta of dizastaTerminator'e - masta of dizastaTerminator'e - masta of dizastaTerminator'e - masta of dizastaTerminator'e - masta of dizastaTerminator'e - masta of dizastaTerminator'e - masta of dizasta
Pływający wskaźnik i celownik wyłącznie w UT na D3D.

Witam.

Sprawa dotyczy wyłącznie Direct3D w UT.[ W UT2003 Demo gdzie panuje rowniez D3D wszystko jest w porządku. I obie gry sa na tej samej partycji ].

Wyglada to tak, że nagle wskaźnik w interfejsie, a pozniej w samej grze ruch, jest 'pływający' czyli opóźniony. Coś typu smooth, ale zdwukrotniony.

Grając w Q3 na OpenGL komfort gry jest znacznie lepszy od tego, ktory w UT własnie mam.
UT sprawdzalem na GLu, gdzie chodzil bez zarzutu !.

Wirusow na dysku zero,a DX to v.8.1.

Aleee..., chyba w tym samym czasie zaczał mi dźwięk trochę 'trzaskać' na przykład w filmie takim jak Shrek, gdzie pojawiają się ostrzejsze dźwięki.

No, ale przeciez wylaczylem kartę muzyczną.I co? I nic.

Nie wiem, co to byc moze. Wiem, ze w cafejce taka sytuacja mi sie zdarzala, ale w domu, to chyba pierwszy raz.
Podejrzewam, ze gdybym zainstalowac Wina 98 SE od nowa, to wszystko byloby znowu OK. Tylko - na jaki czas?. Tego nie wiem oczywiscie.

Reinstalowal Win'a raczej nie będę.

To wszystko w sporym skrocie, zeby temat nie zajal juz na samym poczatku z pol kolumny.

Moze cos poradzicie. Tzn nie na rozciaglosc tematu, a problem z ktorym - mimo wszystko - się borykam
Stare 06-11-2003, 17:31   #2
benny|rA
benny|rA - Awatar

Na forum od: 26-10-2001
Miejscowość: Czeladź
Rep P0wah: 848
benny|rA - masta of dizastabenny|rA - masta of dizastabenny|rA - masta of dizastabenny|rA - masta of dizastabenny|rA - masta of dizastabenny|rA - masta of dizastabenny|rA - masta of dizastabenny|rA - masta of dizastabenny|rA - masta of dizastabenny|rA - masta of dizastabenny|rA - masta of dizasta
Podobne rzeczy dzialy mi sie na p44 w katowicach, sproboj skasowac ut.ini i user.ini, niech utek zrobi nowe. Mozliwe, ze to pomoze, ale nie gwarantuje :/
svn`off cwelem
Użytkownika benny|rA nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 06-11-2003, 19:04   #3
Terminator'e
gg - > 3755190 < -

Terminator'e - Awatar

Terminator'e - masta of dizastaTerminator'e - masta of dizastaTerminator'e - masta of dizastaTerminator'e - masta of dizastaTerminator'e - masta of dizastaTerminator'e - masta of dizastaTerminator'e - masta of dizastaTerminator'e - masta of dizastaTerminator'e - masta of dizastaTerminator'e - masta of dizastaTerminator'e - masta of dizasta
Nie, nie. Caly UT od nowa na dysku i bez zmian.
Cos jakby siedzi w samej konfiguracji D3D lub wspólpracy interfejsu graficznego z innnymi modułami.

Jest to prawdziwa zagadka XXII wieku.

Dobrze, ze nie gram na sieci, bo byloby tak samo jak kiedys w cafejce na spotkaniu LAN-owym. To nie sa mile wspomnienia, jezeli chodzi o ówczesne pojedynki.

Moze jednak wirus. Ostatnia aktualizacja bazy MKS Vir'a to początek października.
Przez ten czas..., wkoncu caly miesiac... No nie wiadomo , moze rzeczywiscie bakcyl infekcyjny?.

Aha. To się pojawilo nagle. Bez konkretnych zmian w ustawieniach systemowych czyli globalnych. To znaczy, napewno moglo sie cos zmienic, ale przeciez niediametralnie.

Instalowalem mego Radeona 7500 od nowa - bez wyniku pozytywnego.Eh.

Jest jeszcze jeden motyw - pojawił się w czasie rownoleglym do 'pływania' - nagłego pojawiania się i znikania strzałki na celowniku.

Starczy słów ...
Stare 06-11-2003, 19:46   #4
Cang
got owned?

Cang - Awatar

Na forum od: 08-08-2001
Miejscowość: Katowice
Rep P0wah: 651
Cang - masta of dizastaCang - masta of dizastaCang - masta of dizastaCang - masta of dizastaCang - masta of dizastaCang - masta of dizastaCang - masta of dizastaCang - masta of dizastaCang - masta of dizastaCang - masta of dizastaCang - masta of dizasta
probowales wylaczyc synchronizacje?

jesli nie, to w pliku Unrealtournament.ini w sekcji [D3DDrv.D3DRenderDevice] sprawdz czy masz UseVSync=False

przy UseVSync=True UT korzysta z ustawienia vsync sterownikow karty graficznej
z kolei przy UseVSync=False UT olewa to co jest ustawione w sterownikach i w ogole nie wlacza synchronizacji (mozesz miec w sterownikach wlaczona, a i tak UT z tego nie skorzysta)
przy wlaczonej synchronizacji dzieja sie wlasnie takie cyrki z plywajacym ekranem (jest plynnie, ale az za bardzo )
przynajmniej u mnie to pomoglo, w sterownikach vsync mam wlaczone, ale UT z tego ustawienia nie korzysta

--edit--
pojawianie sie kursora to tez pryszczaty problem (tj. wkurzajacy, ale banalny do usuniecia)
przelaczasz UT z 16 w 32 bity, a nastepnie wracasz do 16 bitow - kursor znika
jesli grasz w 32 bitach, to robisz dokladnie na odwrot - przelaczasz na 16 i nastepnie wracasz do 32

to na serio dziala

Ostatnio edytowany przez Cang; 06-11-2003 o 19:49
Użytkownika Cang nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 06-11-2003, 20:03   #5
Terminator'e
gg - > 3755190 < -

Terminator'e - Awatar

Co do kursora, to on pojawi sie na 20 sekund i znika. Ciekawe.
Stare 06-11-2003, 22:07   #6
Terminator'e
gg - > 3755190 < -

Terminator'e - Awatar

Sprawdziłem synchornizacje na rozne sposoby. Napewno jest tak, ze przy wylaczonej chodzi normalnie a z wlaczona chodzi 'plywajaco'.

Nie moge dojsc do prozumienia, przelaczajac tryby vsync zarowno dla Radeona jak i w ut.ini, takiego zeby dalo mi 'normalnośc' przy synchronizacji.

Bo bez niej UT oczywiscie szaleje.
Czyli moge grac normalnie w szalejacym superzmiennoklatkowym D3D.
Teraz wiadomo, ze klucz lezy w grafice.
Stare 07-11-2003, 00:36   #7
Xytrass
Mentor

Na forum od: 13-01-2002
Miejscowość: Księstwo Bytomskie
Rep P0wah: 612
Xytrass - masta of dizastaXytrass - masta of dizastaXytrass - masta of dizastaXytrass - masta of dizastaXytrass - masta of dizastaXytrass - masta of dizastaXytrass - masta of dizastaXytrass - masta of dizastaXytrass - masta of dizastaXytrass - masta of dizastaXytrass - masta of dizasta
mi sie to robilo kiedy zainstalowalem stery do radka - omegi jakies tam i mialem kolory pulpitu na 32bit a w grze na 16 - troche to dziwne, zmienilem kolory pulpitu na 16bit i bylo spoko, mysz mi nie plywala. Pozniej jeszcze przeinstalowalem stery na katalizatory, bo omegi sa do dupy, nawet mi nie chodzil pod nimi maxpejn.

/edit ja tez przy wylaczonym vsynt nie moge grac, co z tego ze mam klatek wiecej jak mi gra przyspiesza to jakby speed mi sie zmienial :P a przy wlaczonym i tak mam klatek ok. 100

– Panie Marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić k*rwy i złodziei, mości hrabio
© Piłsudski.

Ostatnio edytowany przez Xytrass; 07-11-2003 o 00:39
Użytkownika Xytrass nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 07-11-2003, 10:54   #8
Beldin
1337 h4x0r

Beldin - Awatar

Na forum od: 06-11-2001
Miejscowość: W-wa
Rep P0wah: 156
Beldin - masta of dizastaBeldin - masta of dizastaBeldin - masta of dizastaBeldin - masta of dizastaBeldin - masta of dizastaBeldin - masta of dizastaBeldin - masta of dizastaBeldin - masta of dizastaBeldin - masta of dizastaBeldin - masta of dizastaBeldin - masta of dizasta
o ile dobrze pamiatam to problem rozwiazuje ustawienie vsync=True i wlaczenie direct input.

I am Homer of Borg. Resistance is Fu... Ooooh! Donuts!
Użytkownika Beldin nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 07-11-2003, 17:54   #9
Terminator'e
gg - > 3755190 < -

Terminator'e - Awatar

Dzieki.
Sprawdze wszystkie mozliwosci. Ostatecznie gdyby nic nie pomoglo, bede uzywal OpenGL'a, dopoki nie zainstaluje calkiem od nowa Windowsa.
Odpowiedz

Narzędzia Tematu
Tryby Wyświetlania Oceń Ten Temat
Oceń Ten Temat:

Reguły Wiadomości