unreal.pl  

Wstecz   unreal.pl > Scena > Unreal Series

Odpowiedz

Narzędzia Tematu Ocena: Ocena Tematu: głosów 32, średnia 1,75. Tryby Wyświetlania
Stare 30-01-2010, 20:23   #611
Kaka
Kaka - Awatar

Na forum od: 13-05-2003
Miejscowość: Gdańsk
Rep P0wah: 230
Kaka - masta of dizastaKaka - masta of dizastaKaka - masta of dizastaKaka - masta of dizastaKaka - masta of dizastaKaka - masta of dizastaKaka - masta of dizastaKaka - masta of dizastaKaka - masta of dizastaKaka - masta of dizastaKaka - masta of dizasta
No spoko ale wyobraź sobie ze jesteś 293 osoba w tym tygodniu ktora struga mądrego wiedząc zero.
Użytkownika Kaka nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 01-02-2010, 01:12   #612
TAP-CHAN
TAP-CHAN - Awatar

Na forum od: 27-04-2005
Miejscowość: Łódź
Rep P0wah: 224
TAP-CHAN - masta of dizastaTAP-CHAN - masta of dizastaTAP-CHAN - masta of dizastaTAP-CHAN - masta of dizastaTAP-CHAN - masta of dizastaTAP-CHAN - masta of dizastaTAP-CHAN - masta of dizastaTAP-CHAN - masta of dizastaTAP-CHAN - masta of dizastaTAP-CHAN - masta of dizastaTAP-CHAN - masta of dizasta
Cytat:
Delacroix pisze: Podgląd Wiadomości
A mappack wznowiony, dzięki :P Nawet poszerzony zakres... W tej chwili nie jest nawet w połowie tak gotowy, jak ma być (kwestia dodatków z konsol, które stwierdziliśmy z RoninMastą że też dodamy), ale się robi.

Ale widzę, że z Ciebie straszny frustrat się zrobił. Na moje zapytanie odpowiedziałeś serią obelg... Jeżeli ktoś się powinien otrząsnąć, to ty, a nie ja, bo ja jakoś w tak bezczelny sposób się do nikogo nie zwracam. Trochę kultury w swojej argumentacji, bo nikt nie będzie się tak do mnie bez szacunku odzywał, bo sobie na to nie pozwolę. Ani na necie, ani nigdzie indziej.
Seria obelg - bo pieprzysz jak potłuczony. Z tego co widzę to na prawdę słabo się orientujesz jak to wszystko działa - jakoś nigdy nie widziałem, żeby przy produkcji Blue Moon Rising ktoś chciał mi pomagać, mimo TONY ogłoszeń jakie dałem na beyondunreal, unreal.pl, 3dbuzz, moddb, forum epic itp. W praktyce większość rzeczy skończyłem sam (dopiero pod koniec pomagał mi Raven). Na prawde nie tak prosto znaleźć kogoś do pomocy zwłaszcza w projekcie na dość starym już enginie.
Użytkownika TAP-CHAN nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 01-02-2010, 18:55   #613
Delacroix
Guest

Cytat:
TAP-CHAN pisze: Podgląd Wiadomości
Seria obelg - bo pieprzysz jak potłuczony. Z tego co widzę to na prawdę słabo się orientujesz jak to wszystko działa - jakoś nigdy nie widziałem, żeby przy produkcji Blue Moon Rising ktoś chciał mi pomagać(...)
Nie pieprzę jak potłuczony, drogi panie, bo sam prowadzę projekt (FCBP) i jakoś ludzi brakuje coraz mniej. Kwestia atrakcyjności projektu, nie engine'u. A swoją drogą, jak uważasz, że nikomu się przy UE1 nie chce robić, to skąd się biorą kolejne iteracje patcha 227 dla U1, albo coraz bardziej wypasione tekstury S3TC, dzięki którym niedługo będzie można U1 odpalić ostrego jak żyleta na czterdziestocalowym telewizorku z Full HD? Doprawdy, nie wieszaj psów na silniku, o którym jak widać niewiele wiesz. Kwestia atrakcyjności projektu. Mój drugi projekt AB3D jest w tej chwili zawieszony - bo jest tak niszowy, że dosłownie NIKT nie kwapi się, aby mi przy nim pomóc....

BTW... Ja nie mam nic do Blue Moon Rising, sam uważam, że to jeden z naprawdę lepszych modów - ale nie każdy lubi te klimaty. A klasyczny UT bardziej się sprawdza, niż jakiś wynalazek w stylu TC, który jest co najwyżej ciekawostką na paręnaście godzin. Dlatego np, na TCO, expansion packa utrzymanego w sumie w klimatach U1 czeka więcej osób niż np. na nową wersję jakiejś wymyślnej TC zmieniającej grę w zupełnie co innego. A jak mniej chętnych do grania w dany mod, to mniej jest też chętnych do jego robienia - nie ukrywajmy, chętni do prac nad takim np Out of Hell (UT2004) biorą się z fanów survival horroru, natomiast nad CBP pod UT3 pracują fani standardowych UTków. Więcej jest fanów gier wieloosobowych jak np UT3, niż fanów survival horrorów, czy oldschoolowych strzelanek rodem z Amigi - z jednej prostej przyczyny. Seria UT z uwagi na wieloosobowy charakter rozgrywki umożliwia interakcję z prawdziwymi ludźmi, odpalając rzeczone Out of Hell jesteś tylko ty i gra. Co do BMR... Twój mod ma o tyle przewagę nad większością modów osadzonych w realiach survival horror, że jest on w sumie wieloosobowy. Mówię w sumie... bo ja na przykład gram sam, bez żywych graczy, czy botów. Po prostu ich nie chcę, bo fakt, że mam towarzystwo, zabija strach, a ten mod ma budzić strach. Co za tym idzie... Survival horror budzi jednoznaczne skojarzenia z rozgrywką jednoosobową, nawet jeżeli np. BMR umożliwia zabawę w towarzystwie. Zatem, z uwagi na to, że fanów gatunku jest mniej, niż fanów UT... dodatkowo, jeszcze musisz znaleźć osoby, któe coś potrafią zrobić, a są fanami i jednego i drugiego, cóż... rzeczywiście, osób chętnych do prac może BYĆ MNIEJ. Nawet tyle, co nic.

*TC - Total Conversion
*TCO - The Chosen One

Na wszelki wypadek :P

A swoją drogą, uważam TCO za BARDZO atrakcyjny projekt, więc się dziwię, że jeszcze nie znalazła się osoba, która mogłaby wykonać to, czego Kaka oczekuje. Tyle lat ten pack powstaje, że to trzeba mieć naprawdę pecha. Zresztą - wyjaśniliśmy sobie już na GG zaszłości wywołane moim postem i jest luz, więc... chill out, good sir.
  Odpowiedz
Stare 01-02-2010, 19:26   #614
Charon
insomnaut

Charon - Awatar

Na forum od: 27-09-2004
Miejscowość: Zgierz
Rep P0wah: 7216
Charon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizasta
Cytat:
Nie pieprzę jak potłuczony, drogi panie, bo sam prowadzę projekt (FCBP) i jakoś ludzi brakuje coraz mniej. Kwestia atrakcyjności projektu, nie engine'u.

...
Co to jest FCBP i na czym polega Twoja robota przy projekcie? Ile Twojego własnego contentu tam jest?
Stare 01-02-2010, 19:59   #615
Delacroix
Guest

FCBP (Forgotten Classics Bonus Pack) to bonus pack do UT99, który pierwotnie miał zawierać elementy z bety UT (obecnie poszerzyliśmy to z RoninMastaFX o zawartość z konsolowych wersji UT) przeniesione na grunt finalnej. Rzecz w tym, że beta UT nie miała edytora, więc był nielichy problem z eksportem wielu rzeczy. Jest oparta na trudno dostępnym kodzie Unreal build 222, i brakowało kluczowych do odpalenia UnrealEd plików - ja za nimi chodziłem, ja je wyprosiłem, ja odpaliłem edytor i ja wyeksportowałem ten stuff. Teraz zarządzam tym wszystkim i czasem dorzucę jakiś fix tu i tam. Szczegóły będą w temacie o FCBP jak go odkopię i zaktualizuję.
  Odpowiedz
Stare 01-02-2010, 20:07   #616
Charon
insomnaut

Charon - Awatar

Na forum od: 27-09-2004
Miejscowość: Zgierz
Rep P0wah: 7216
Charon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizasta
Czyli Twojego contentu tam nie ma, nie stworzyłeś niczego od podstaw. A pleciesz tyle, że głowa boli, i naprawdę jedynie denerwujesz ludzi.

AB3D nie jest tak niszowy, tylko po prostu nikt nie zrobi go ZA Ciebie. Wielu ludzi ciągnie swoje mody w pojedynkę, a skoro taki z Ciebie spec od silnika, to powinieneś dać radę zrobić wszystko sam.

Cytat:
Tyle lat ten pack powstaje, że to trzeba mieć naprawdę pecha.
Nie żadnego pecha, tylko może właśnie tak to wygląda? Nie wpadłeś na to? :P
Residual Decay powstaje też od kilku lat - też mają pecha? :P Może mają po prostu nieco więcej do roboty niż kopiowanie i pakowanie plików :P

//edit

Cytat:
Ja nie mówię, że jestem spec :P
To była ironia, bo ganisz Tap-chana, który mimo wszystko ma kawał WŁASNEJ roboty za sobą. A przyznam, że jeszcze nie widziałem niczego Twojego.
Tym bardziej jeszcze, że Tap-chan ma zupełną rację. Nie łatwo kogoś znaleźć do dłubania na tak starym silniku. Bo po co ktoś ma się cofać o tyle lat, kiedy może zacząć modzić na czymś współczesnym? :P

Cytat:
Ale sam przyznasz, że silnik mimo wieku ma możliwości i z tego, co widzę, za granicą lekceważone nie są.
Nie wiem co masz na myśli. Silnik ma już te 11-12 lat, nie wiem o jakich Ty możliwościach mówisz :P Wielu rzeczy nie da się do niego dodać ze względu na ograniczenia, więc raczej mówimy tu o ułomnościach, a nie możliwościach :P

Cytat:
Co do AB3D - jest niszowy, jest. Póki co robię ekstrakcję resourców z amigi, ale że znam się co nieco na grafice, moje będą tam teksturki.
Mamy rok 2010. Wszystko związane z U1/UT99 jest już niszowe :P

AB3D jeśli stoi w miejscu, to na pewno nie dlatego, że jest niszowe. Ekstrakcję zasobów to robiłeś jeszcze wtedy, gdy mi mówiłeś o pomyśle... Nie pamiętam kiedy to było - rok? dwa lata? Coś Ci długo z tym schodzi :P A może jednak rzeczy pozornie proste wcale tak proste nie są, heh?

Na koniec - jak już SAM zrobisz AB3D i policzysz ile lat Ci to zajęło, to może wtedy wyrazisz trochę zrozumienia dla zawiłych losów, jakie ma za sobą TCO :P

I nie dziw się, że ludzie reagują tak jak reagują. Nie zawsze okoliczności sprzyjają, nie zawsze jest czas a nawet chęci często brakuje. Z czasem też inne rzeczy stają się ważniejsze. Taki już modzenia urok :P

Ostatnio edytowany przez Charon; 01-02-2010 o 20:40
Użytkownika Charon nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 01-02-2010, 20:16   #617
Delacroix
Guest

Ja nie mówię, że jestem spec :P

Ale sam przyznasz, że silnik mimo wieku ma możliwości i z tego, co widzę, za granicą lekceważone nie są.

Co do AB3D - jest niszowy, jest. Póki co robię ekstrakcję resourców z amigi, ale że znam się co nieco na grafice, moje będą tam teksturki.
  Odpowiedz
Stare 04-07-2010, 20:14   #618
rnlp
Analuj :)

rnlp - Awatar

Na forum od: 25-09-2005
Miejscowość: Kielce
Rep P0wah: 7698
rnlp - masta of dizastarnlp - masta of dizastarnlp - masta of dizastarnlp - masta of dizastarnlp - masta of dizastarnlp - masta of dizastarnlp - masta of dizastarnlp - masta of dizastarnlp - masta of dizastarnlp - masta of dizastarnlp - masta of dizasta
Co jeszcze musicie zrobic zeby wydac TCO? ;>
Stare 04-07-2010, 20:54   #619
Xirios
Zarejstrowany

Xirios - Awatar

Na forum od: 24-08-2003
Miejscowość: Szczecin
Rep P0wah: 12255
Xirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizasta
Buuuuuuu, a już myślałam, że ten tego
Użytkownika Xirios nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 16-07-2010, 12:25   #620
Dozey
Guest

z tego co mi wiadomo The Chosen One miał być pod UT. Tak przynajmniej jest napisane na turniej.Unreal.pl :/
  Odpowiedz
Odpowiedz

Tagi
dead cow studios, the chosen one

Narzędzia Tematu
Tryby Wyświetlania Oceń Ten Temat
Oceń Ten Temat:

Reguły Wiadomości