unreal.pl  

Wstecz   unreal.pl > Scena > Unreal Tournament 3

Odpowiedz

Narzędzia Tematu Oceń Temat Tryby Wyświetlania
Stare 20-07-2011, 20:43   #41
Maksym
El Camperado

Maksym - Awatar

Na forum od: 06-01-2003
Miejscowość: Miasteczko Koniec Pieśni, miejsce gdzie kończą bieg wszystkie pociągi
Rep P0wah: 5130
Maksym - masta of dizastaMaksym - masta of dizastaMaksym - masta of dizastaMaksym - masta of dizastaMaksym - masta of dizastaMaksym - masta of dizastaMaksym - masta of dizastaMaksym - masta of dizastaMaksym - masta of dizastaMaksym - masta of dizastaMaksym - masta of dizasta
Dużo fragów trzeba było przyśpieszyć, by było synchro.

I dlatego jest za szybko i ludzie odbierają to jak chaos. Na przyklad tego genialnego ampruna na decku zupełnie zniszczyło to przyspieszenie (zaraz go wrzuce na YT w oryginalnej prędkości to sobie wszyscy poównają)

/coś mam nie halo vdubem, wysypuje mi sie na drugim kompie zaraz sprobuje to zrobic.

do tego na całym filmie efekt ducha, błąd kodeka, artefakt. (takie echo) zwłaszcza przy szybkich zmianach ekranu znacząco wpływa to na czytelnosć. Tak to wygląda:
http://imageshack.us/f/43/shangrighost.jpg/ (nie moi drodzy, to nie jest motion blur)

na oryginalnym pliku tez to musi być bo YT samo z siebie czegos takiego nie daje. Rozwiązałaś to juz raz tak że tego nie było (innego kodeka uzyłaś), prosiłem, mówiłem, sonka mówiła, że to błąd i artefakt... a można było to wszystko zrobic w xvidzie i nie byłoby problemu. (tak ja wiem ze x264, H264 jest cool i trendy, ale jak sie nie ma wiedzy, to po co w to brnąc kosztem jakości, tylko po to zeby byla etykietka, "kompresowane w x264")Jest jak widac, jeszcze sie ze mna spierasz na priv. wybacz, ale nie mogę milczeć na ten temat... Bo cholernie mi szkoda że w taki sposób tyle ujęłas temu filmowi...

Ostatnio edytowany przez Maksym; 20-07-2011 o 21:26
Użytkownika Maksym nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 20-07-2011, 21:26   #42
mrozon
mrozon - Awatar

Na forum od: 18-08-2010
Miejscowość: RP
Rep P0wah: 324
mrozon - masta of dizastamrozon - masta of dizastamrozon - masta of dizastamrozon - masta of dizastamrozon - masta of dizastamrozon - masta of dizastamrozon - masta of dizastamrozon - masta of dizastamrozon - masta of dizastamrozon - masta of dizastamrozon - masta of dizasta
Dorzucę swoje pół grosza
Ogólnie to Polacy mają we krwi gnoić kogoś kto występuje ponad ogół
Do meritum:
Muzyka liczyłem na jakiegoś ostrego rocka coś w klimacie Papa Roach - "last resort" - ogólnie nie mam nic do muzy elektronicznej - ale nie powala no i w 14. minucie -zawias- WFT? 'se" pomyślałem- usypiacz - to już lepiej wykorzystać "trza" było Zed "Renegade fighter"
Fragi fajne - ale wszystko psują nicki w dolnych przeciwległych częściach ekranu- zerkasz kto na kim a nie na fraga - w pamięci pozostało mi tylko "Gellwe"
Wiem że Utek 3 to dość szybka gra ale bez przesady z tym przyspieszeniem filmu - płynnie ale powoli
Efekty Jestem laikiem jeśli chodzi o te wszystkie efekty 3ds max-y rypelcam-y etc etc... - ale zrobił się z tego masło maślane - bardziej podobały mi się wstawki dzwiękowe w tutorialu do Dueli zrobionym by Xiri z filmu "Psy" - bo jak Fragfilmik Polskiej sceny to więcej powinno tam być " nie mów mi kurwa nic o zabijaniu, bo cos o tym wiem" itd itp
Sam takich fragów nie potrafię skillowo wykonać ( kto grał ze mną duela ten wiem jak gram) ale może to spawa montażu lub w/w efektów - powoduje że są strasznie nieczytelne, rozmyte -odważyłbym się powiedzieć, ze przedstawiono je w taki sposób że po paru minutach filmik staje się nudny
Predatorszczyzna ogólnie jestem fanem Yautja - ale ten łowca jakiś wychodzony i niedożywiony był - trochę za dużo tego - powinien być ale tylko przy fragach z udziałem shock`a (ofk altfire) - bez "Komb" RL-ek i snajp

Xiri i wspóltwórcy - za wykonaną pracę, chęci i pomysł -szacun - poświęciliście bardzo dużo czasu na wykonanie tego PCF-a
Film ma potencjał - ale trzeba go poprawić - dla przykładu Cr4zy mapę DM-Cipe poprawiał chyba 30 razy zanim stała się finalna

I proszę nie pisać "jaka scena taki Fragmovie" - bo jak widzę takie teksty to Kurwicy dostaję - Polscy gracze wg mnie zajebiście wymiatają w Utka

Może patrzę na wszystkie Fragmovie przez pryzmat http://www.youtube.com/watch?v=GHeVIozRfOc ale to już wina Firley`a - bo on mi ten FM pokazał
Domyślam się że chcieliście zrobić coś innego - nowego niż było do tej pory - jednak- z nowymi kierunkami w dzisiejszym świecie trzeba bardzo ostrożnie

mimo wszystko - filmik fajny choć trzeba go jeszcze " wyprasować"
Tyle ode mnie - pozdrawiam
Użytkownika mrozon nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 20-07-2011, 21:45   #43
Maksym
El Camperado

Maksym - Awatar

Miejscowość: Miasteczko Koniec Pieśni, miejsce gdzie kończą bieg wszystkie pociągi
Maksym - masta of dizastaMaksym - masta of dizastaMaksym - masta of dizastaMaksym - masta of dizastaMaksym - masta of dizastaMaksym - masta of dizastaMaksym - masta of dizastaMaksym - masta of dizastaMaksym - masta of dizastaMaksym - masta of dizastaMaksym - masta of dizasta
już nie zdązyłem edytować
amprun w oryginalnej predkości odtwarzania
http://www.youtube.com/watch?v=nWbsE7Wc9Ak
przetwarza sie jeszcze (20:46)
BTW rypelcam czesto nie zachowuje sie tak jak sie tego oczekuje i nie zawsze sie da wyeliminowac niepozadane ruchy kamery. wszystko jest proste tylko dla kogos kto nie musial tego robic. Xirios czesto spedzala nad 1 fragiem cale godziny. Dlatego tym bardziej szkoda tej pracy zeby to zniszczyc przyspieszeniem.
Stare 20-07-2011, 22:21   #44
Has!
Oświecony w kupie

Has! - Awatar

Na forum od: 16-11-2002
Miejscowość: Olsztyn
Rep P0wah: 9046
Has! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizasta
Cytat:
mrozon pisze: Podgląd Wiadomości
I proszę nie pisać "jaka scena taki Fragmovie" - bo jak widzę takie teksty to Kurwicy dostaję - Polscy gracze wg mnie zajebiście wymiatają w Utka
nie chodzi o skilla... tylko o jej wielkość i aktywność a najzabawniejsze jest to, że te kilkadziesiąt osób to największa scena w europejskim ut3
Użytkownika Has! nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 20-07-2011, 23:29   #45
novat1c
Novatlinho

novat1c - Awatar

Na forum od: 13-07-2009
Miejscowość: asdfo
Rep P0wah: 2240
novat1c - masta of dizastanovat1c - masta of dizastanovat1c - masta of dizastanovat1c - masta of dizastanovat1c - masta of dizastanovat1c - masta of dizastanovat1c - masta of dizastanovat1c - masta of dizastanovat1c - masta of dizastanovat1c - masta of dizastanovat1c - masta of dizasta
http://unreal.pl/?comment=1344
Użytkownika novat1c nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 21-07-2011, 02:22   #46
Ponury
gtmSew

Ponury - Awatar

Na forum od: 01-01-2008
Miejscowość: Opole
Rep P0wah: 3438
Ponury - masta of dizastaPonury - masta of dizastaPonury - masta of dizastaPonury - masta of dizastaPonury - masta of dizastaPonury - masta of dizastaPonury - masta of dizastaPonury - masta of dizastaPonury - masta of dizastaPonury - masta of dizastaPonury - masta of dizasta
zeby odpisac musialem zobaczyc to po raz 3. Znowu, sic!
Cytat:
jeśli kolega nie widzi ksywek na czaszce i pierścieniu wielkości Godzilli, to lepiej niech zmieni okulary na 10x mocniejsze.
3:53 - jak tu jest wyszczegolnione kto kogo? Kto kim jest?
4:17 niezwykle czytelne, w ostatniej chwili ukazuje sie kto kogo. Gdzie nauczony wczesniejszymi "hud"ami szukam po calym ekranie ukrytych nickow
Standardowe czachy i inne pierscienie z nickami - polecam zobaczyc to na czyms wiekszym niz 15'' crt. Jak debil szukam po rogach kto kogo, probujac skumac nieczytelna czcionke i w miedzyczasie omija mnie 30% akcji.
Cytat:
Uważam, że nie ma nic cool w napisach wywalanych na cały ekran.
sa czytelne, przejrzyste i jak bardzo pasuja do tego do czego przyzwyczaila nas gra.
Cytat:
ente powtarzanie tych samych pomysłów. Zero kreatywności i własnej inicjatywy.
lepiej powielac lub udoskonalac dobre pomysly niz stawiac na nowe, ktore jak widac ogolowi nie przypadaja do gustu, bo to nie tylko moje zdanie.
Cytat:
Muzyka psychedelic trance też jest dość lubiana.
w pewnych kregach ormianski folk tez jest lubiany
Cytat:
Sam grasz jakąś babką z pionową kitką i wielkimi buciorami jak u agresywnych dzieci z japońskich animacji. I co z tego? Czepiam się Twojego modelu?
skin z ut3, podstawowy
Cytat:
A że używałam modelu predatora, to padł pomysł, by spróbować podciągnąć akcje pod dobrze wszystkim znany film. Jak już wspomniałam - był to krok niezwykle ryzykowny.
jak sie okazalo niezwykle chybiony i nieczytelny, no chyba, ze dla Ciebie akcja (to tylko jeden z przykladow) w 8:50 jest czytelna?
dwie akcje od 16:30 jako pred - nicki nawet nie zdarzyly sie skoncyzc pokazywac

Cytat:
Jednak najlepiej jest krytykować (zaznaczam, że cieszę się z takiego odzewu w tym temacie, naprawdę, bo byłam pewna że film obejrzy góra 10 osób, z czego zmiesza z błotem 9. Nie mam 10 lat i publikując coś jestem przygotowana i na chwalby, i na równanie z ziemią. Nie może przecież coś się wszystkim podobać.), a samemu nie kiwnąć palcem. Nawet nie zapodać pomysłu. Bo oczywiście, gdy trzeba włożyć w coś własny wkład, to momentalnie wszyscy stają się wiecznie zajętymi dyrektorami szwajcarskich banków, którzy prowadzą dodatkowo 5 firm, mają żonę i 5 kochanek, więc zero czasu na nic... Typowa wymówka. A potem idą ryć na publiki przez kilka godzin, na fejkach albo i bez.
Boze jakie to jest smutne. Robisz cos dla community, licz sie z krytyka, na mnie pod tym wzgledem wszyscy moga liczyc. Co ja robie w swoim wolnym czasie to moja sprawa, jak go wykozystuje. Chcialas zrobic pcfm - BRAWO
Ja sie nie oferuje, nie podejmuje zadac gdy wiem, ze nie mam czasu, nie dotrzymam terminu, a przede wszystkim nie podejmuje sie zadan ktorych NIE POTRAFIE ;] Polecam szczegonie ta ostatnia zasade ;]

Dodatkowo, nic nie jest poukladane, nie ma skladu, fragi sa wedlug czegos poukladane? Czy to tez celowe odejscie od standardu i totalny chaos (ani wedlug akcji, ani map, ani graczy) byl zamierzony?
AMP'runy to naprawde jakies nieporozumienie, nie dosc ze nieczytelne, to przyspieszone, trojkat napierdala po calosci, tak ze nie wiadomo na czym skupic wzrok, nie wspominajac o tym jak ciezko skumac gdzie jest przeciwnik.

Cytat:
Najlepiej jakby Sew (ma przecież dużo bardzo dobrych fragów) albo Pajda go zrobił.
jaka dziecinada ;]

Cytat:
Z "predatorszczyzną" zgadzam się jak najbardziej. To był bardzo ryzykowny krok. Dla jednym może to być facepalm, ale inni będą wniebowzięci.
tych drugich chcialbym poznac (rodzina sie nie liczy)

Cytat:
Wszystko to pasuje do siebie jako(...)
...tako

Cytat:
"brakowało trochę napisów typu MULTI KILL na cały ekran"
To jest tak częste, jak siki do basenie. A lepiej jest chyba pływać w wodzie bez siuśków
serio, tak durnej odpowiedzi nie spodziewalem sie uslyszec

Cytat:
A po co w kółko powtarzać to samo jak w stadzie szarych myszek?
- dotyczylo annoucera z ut3
jak pisalem, nie ma nic lepszego niz annoucer z serii ut. Jet tu ktos kto ma odmiennie zdanie? Czy to przypadkiem nie dla tego w innych fm, z innych gier jest on wykozystywany?

Cytat:
ten sam styl jest utrzymywany przecież od początku do końca. Punkowo-industrialny z domieszką horroru.
mysle, ze to powinnac do description dopisac, zeby ludzie byli tego swiadomi, bo mam wrazenie ,ze oprocz autora nikt nie skumal przeslania.

swoja droga dla Ciebie te zajebiste "lupy" sa czytelne?
Moze my sie nie umiemy dogadac, bo Ty te wszystkie fragi widzialas po kilkanascie razy minimum pewnie, wiec wiesz jak kazdy wyglada. Ja wiekszosc widze 1 raz i czesci do tej pory nie kumam.
Stare 21-07-2011, 09:34   #47
YouZacK
Gladiator, no...

YouZacK - Awatar

Na forum od: 29-08-2001
Miejscowość: OLSZTYN RULZ
Rep P0wah: 5254
YouZacK - masta of dizastaYouZacK - masta of dizastaYouZacK - masta of dizastaYouZacK - masta of dizastaYouZacK - masta of dizastaYouZacK - masta of dizastaYouZacK - masta of dizastaYouZacK - masta of dizastaYouZacK - masta of dizastaYouZacK - masta of dizastaYouZacK - masta of dizasta
Cytat:
Maksym pisze: Podgląd Wiadomości
do tego na całym filmie efekt ducha, błąd kodeka, artefakt. (takie echo) zwłaszcza przy szybkich zmianach ekranu znacząco wpływa to na czytelnosć. Tak to wygląda:
http://imageshack.us/f/43/shangrighost.jpg/ (nie moi drodzy, to nie jest motion blur)
Film mi się nie podobał. To co wyżej + chaos, który nuży po dwóch minutach, a trwa kilkanaście sprawia, że filmu nie da się oglądać. Pozdrawiam.
Stare 21-07-2011, 12:09   #48
Maksym
El Camperado

Maksym - Awatar

Moja ostatnia sugestia - skompresować to chociaż jeszcze raz xvidem żeby nie było tego ducha...
A najlepiej zmontować nieprzyśpieszone z inna muzą, pasująca tempem, kosztem ostrzejszej selekcji fragów, zeby czasowo nie wydłużyć(a nawet moze i skrócic) Troche roboty by z tym było, ale i tak malutko w porównaniu z tym co juz jest wlozone. Szkoda zeby ten film tak zostawic. Tyle że wtedy by trzeba bylo napisy końcowe o muzie zmienic, no ale dla sonki to chwila, podmiana tekstu w projekcie. Jesli nie to skompresuj chociaż xvidem żeby ghosta nie było. Wazyc bedzie wiecej, ale przy dzisiejszych łączach komu 1Gb a np. 1,2gb robi róznice...

//nie przeczę że synchro z muzyka jest znakomite, dlatego dopiero po dłuzszej chwili zacząłem odczuwac ze coś nie gra. niby to samo, ale coś ten rypelcam (i nie tylko) inaczej, gorzej się zachowuje niż w urywkach które widziałem. Zupełnie jak nie na Twoich filmach, bo generalnie bardzo ładne to było zawsze u Ciebie. Niestety to Mahomet musi przyjśc do góry a nie góra do mahometa. To tempo gry dyktuje tempo muzyki, nie na odwrót. (Nie dotyczy oczywiście zwolnień, bo one poprawiają czytelnosc) Jakby było normalne tempo i bez ghosta to wtedy nagle by się mogło okazac że wszysko jest czytelne, i predator i HUDy. Oprócz moze tego motywu z trzema soczewkami na ekranie. Zresztą predator, HUDy i battle-kamery to niewielki procent czasu tego filmu... Ludzie po prostu wpadli w furię przez to przyspieszenie i ghosta, to sa główni winowajcy. A wyładowali się na motywach które stanowią znikomy procent w całym czasie projekcji... Bo nie wiedzieli co tak naprawde spowodowało ten brak czytelnosci

Ostatnio edytowany przez Maksym; 21-07-2011 o 13:04
Stare 21-07-2011, 13:12   #49
Maksym
El Camperado

Maksym - Awatar

(czas edycji) Ten amprun co zapodałem wczesniej w nalezytym tempie (czy lekko zwolniony) i bez ghosta jest czytelny jak żyleta...

/ale chyba jest w nim mała pomyłka, bo czerwony kosi, a jego nick jest na niebiesko :P

Ten amprun w filmie zaczyna sie 15:56 porównajcie sobie z oryginałem jaką miazgę zrobiło z niego to przyspieszenie +ghost. Sorry Xirios, ale nie wiem jak mozna tak sprofanować swóją własną pracę...

Ostatnio edytowany przez Maksym; 21-07-2011 o 14:11
Stare 21-07-2011, 14:23   #50
Maksym
El Camperado

Maksym - Awatar

W filmie trwa 15:56-16:16 (czyli 20 sekund), a w oryginale trwał 47 sekund. Ponad 2 krotnie przyspieszyłaś Rozumiem przyśpieszyc o 30%... o 50%...(juz za duzo) Ale ponad 100% ??? +jeszcze ta sieka jaką robi ghost...
Takich przykładów mozna by znaleźć w filmie oczywiscie znacznie więcej. No ale dla Ciebie jest super, bo jest synchro z muzyką ...
/nie dziwię sie teraz dlaczego przy pierwszym obejrzeniu myslałem ze tego ampruna w filmie w ogole nie ma
Odpowiedz

Narzędzia Tematu
Tryby Wyświetlania Oceń Ten Temat
Oceń Ten Temat:

Reguły Wiadomości