unreal.pl  

Wstecz   unreal.pl > Scena > Pomoc

Odpowiedz

Narzędzia Tematu Oceń Temat Tryby Wyświetlania
Stare 02-03-2003, 23:14   #1
hamer
hamer - Awatar

Na forum od: 17-11-2002
Miejscowość: Szczecinek
Rep P0wah: 46
hamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;p
DVD a telewizor

welcome

Mam dvd w kompie i telewizor . Z uwagi na to, ze monitor mam 19, a to za malo zeby film ogladnac tak na luzie, lezac na kanapce . Chcialbym podlaczyc kompa do telewizora, czy jest taka mozliwosc? I co bedzie sie dziac z obrazem i napisami tzn. czy bedzie taki jak telewizyjny czy gorszy itp. Co potrzeba do tego? Specjalny kabel z wtyką taką jak wideo i taka co do kompa monitor?? Jak ktos takie cos sprobowal, to niech sie podzieli wrazeniami

thx
Stare 02-03-2003, 23:45   #2
Delirca
Wilczyca 4ever

Delirca - Awatar

Na forum od: 12-11-2002
Miejscowość: Bonn/Jedlicze
Rep P0wah: 16
Delirca - nijaki taki
Jesli masz karte graficzna z wyjsciem TV no to niemasz wcale problemu, podlaczasz kabel i juz.Jesli masz na karcie zlacze telewizyjne kompozytowe (chyba to sie tak nazywa , sory jak sie pomylilem to mnie poprawcie) to musisz kupic przejsciowke i wtedy podlaczyc do telewizora. Jesli niemasz karty z wyjsciem TV...to chyba podlaczenie do telewizora jest niemozliwe.
Shazbot!
Użytkownika Delirca nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 03-03-2003, 00:15   #3
hamer
hamer - Awatar

hamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;p
a co z jakoscia zmienia sie od tej z kompa? czy proporcjonalnie sie wszystko zwieksza?

mam TV out
Stare 03-03-2003, 00:47   #4
Delirca
Wilczyca 4ever

Delirca - Awatar

Delirca - nijaki taki
Nigdy tego nie robilem(nie mam karty z wyjsciem TV)ale nie bal bym sie i bym sprubowal. Na telewizorze powinienes widziec wszystko to co na monitorku(no pomijajac wielkosc plamki )
Shazbot!

Ostatnio edytowany przez Delirca; 03-03-2003 o 00:50
Stare 03-03-2003, 02:25   #5
N'Gomac
N'Gomac - Awatar

Na forum od: 19-09-2002
Miejscowość: Gdynia
N'Gomac - nijaki taki
Cytat:
Wysłane przez: hamer
a co z jakoscia zmienia sie od tej z kompa? czy proporcjonalnie sie wszystko zwieksza?

mam TV out
Jeśli chodzi o oglądanie filmów, to bez porównania bardziej komfortowo jest oglądać na większym ekranie. Jakość jest oczywiście nieco gorsza (np. ze względu na częstotliwość odświeżania obrazu - chyba, że masz wypasiony telewizor) ale po paru minutach filmu nie zwraca się na to uwagi. Tak więc nie zastanawiaj się tylko podłączaj pudło! Tylko nie przejmuj się, jak po odpaleniu systemu, wszystko będzie niewyraźne. To normalne w "normalnych" aplikacjach (w WORDZIE sobie za bardzo nie popiszesz). Ale jak odpalisz filme, będzie już ok. TO samo z napisami (OK).
Jeśli chodzi o kabel, to jest u mnie (w karcie graf.) wyjście S-VIDEO (jakoś tak) ale wraz z kartą dostałem przejściówkę na chincha (nie wiem czy tak się to piszę ). powinieneś też mieć jakiś kabelek. No chyba, że masz wyjście "chinchowe".
Jesli chodzi o odpalanie, to nie zawsze dizała mi automatyczne wykrywanie połączenia z telewizorem, więc kompa odpalam z monitorem a potem w ustawieniach karty zmeiniam na TV OUTPUT. Właśnie tam (w ustawieniach) wybiera się urządzenie (a) wyjściowe. Dobrze, jeżeli masz możliwość wybrania 2 wyjść na raz (kwadraciki+fistaszki - mój kumpel tak ma). U mnie niestety jest wybór "albo-albo". Często więc po obejrzeniu filmu proszę kogoś, żeby mnie pilotował w zmianie wyjścia na "MONITOR". Ja siedzę przy kompie i macham myszą a ktoś w drugim pokoju (przed telewizorem) krzyczy: "w prawo... trochę do góry, w lewo...dupa, jeszcze raz...
Tak więc powodzenia
Użytkownika N'Gomac nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 03-03-2003, 13:08   #6
crack
zen

crack - Awatar

Na forum od: 12-01-2003
Miejscowość: Sandomierz
Rep P0wah: 2956
crack - masta of dizastacrack - masta of dizastacrack - masta of dizastacrack - masta of dizastacrack - masta of dizastacrack - masta of dizastacrack - masta of dizastacrack - masta of dizastacrack - masta of dizastacrack - masta of dizastacrack - masta of dizasta
nie prawda, siedziesz dalej gdzieś na 4 -5 metrow od TV prawda? ja mam tak i jest zajebiscie wogule ni widac ze jest gorsza grafa wrencz przeciwnie lepsza, gdy jestes przed monitorem, to dopatrzysz się pikseli, a na TV nie

Użytkownika crack nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 03-03-2003, 13:23   #7
mando
InstaGib K9 Attack Dog

mando - Awatar

Na forum od: 06-03-2002
Miejscowość: Highbury/Emirates
Rep P0wah: 2181
mando - masta of dizastamando - masta of dizastamando - masta of dizastamando - masta of dizastamando - masta of dizastamando - masta of dizastamando - masta of dizastamando - masta of dizastamando - masta of dizastamando - masta of dizastamando - masta of dizasta
Cr/\c3r$ co Ty tam wiesz, jakosc obrazu na TV nie umywa sie do tego co jest na monitorze
Dlaczego myslisz monitor 21" jest pare razy drozszy od telewizora 21" ?
Stare 03-03-2003, 13:30   #8
crack
zen

crack - Awatar

Na forum od: 12-01-2003
Miejscowość: Sandomierz
Rep P0wah: 2956
crack - masta of dizastacrack - masta of dizastacrack - masta of dizastacrack - masta of dizastacrack - masta of dizastacrack - masta of dizastacrack - masta of dizastacrack - masta of dizastacrack - masta of dizastacrack - masta of dizastacrack - masta of dizasta
nie, ja ci mowie odpalam na kompie , i z bliska dopatrzyć się pikseli, a na telewizorze jest lepiej, lepeij :P

Użytkownika crack nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 03-03-2003, 15:16   #9
Delirca
Wilczyca 4ever

Delirca - Awatar

Delirca - nijaki taki
Niemozliwe! Chyba ze masz czarnobialy telewizor:P
Shazbot!
Stare 03-03-2003, 16:18   #10
hamer
hamer - Awatar

ale ta jakosc tyczy sie rowniez plyt Video CD czy tylko DVD?

Narzędzia Tematu
Tryby Wyświetlania Oceń Ten Temat
Oceń Ten Temat:

Reguły Wiadomości