unreal.pl  

Wstecz   unreal.pl > Off > Hydepark

Odpowiedz

Narzędzia Tematu Ocena: Ocena Tematu: głosów 2, średnia 5,00. Tryby Wyświetlania
Stare 15-09-2017, 17:08   #371
Xirios
Zarejstrowany

Xirios - Awatar

Na forum od: 24-08-2003
Miejscowość: Szczecin
Rep P0wah: 12255
Xirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizasta
Cytat:
Kyo pisze: Podgląd Wiadomości
Nie traktuje się zbyt poważnie, jak sporo polskiej fantastyki
Którą polską pozycję należy traktować poważnie (chyba że chodzi Ci, że całą polską fantastykę nie traktuje się poważnie, bo dwojako to zdanie można rozumieć)? Imo poważna polska fantastyka skończyła się wraz z tamtym stuleciem. Teraz wszystko jest podobne do "Achai", czyli wulgaryzmy, seks, mordobicia, narkotyki, penisy, itd., szczególnie książki Fabryki Słów (chodzi o polskie pozycje, bo zagraniczne są poważne i wartościowe, nawet te lżejsze książki trzymają poziom).
Użytkownika Xirios nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 15-09-2017, 17:31   #372
vred
VERY FRIENDLY KILLER

vred - Awatar

Na forum od: 21-07-2005
Miejscowość: Racibórz
Rep P0wah: 12729
vred - masta of dizastavred - masta of dizastavred - masta of dizastavred - masta of dizastavred - masta of dizastavred - masta of dizastavred - masta of dizastavred - masta of dizastavred - masta of dizastavred - masta of dizastavred - masta of dizasta
Cytat:
Xirios pisze: Podgląd Wiadomości
Którą polską pozycję należy traktować poważnie (chyba że chodzi Ci, że całą polską fantastykę nie traktuje się poważnie, bo dwojako to zdanie można rozumieć)?
Juz tłumaczę - ta cała ahaja czy coś jest przyjemniejsza i lżejsza (lżejsza w sensie łatwiej sie czyta, nie chodzi o wagę książki !) od reszty, ktora zbyt poważnie traktuje fantastykę.

Mam nadzieje, że pomogłem. Jakbyś coś jeszcze chciała kiedyś przeczytać ze zrozumieniem to odezwij się, pobieram opłaty w btc ale pierwsze tłumaczenie masz za free

/Offtop off

Ksionżki są swietne, to dzieki nim naóczylem sie czytać i pisać ze zrozómieniem, polecam

BTW Jakby ktoś chciał kiedyś przeczytać coś wartościowego a nie jakies fantasy penisy, tutaj swietna pozycja

Bogaty ojciec biedny ojciec
Kiyosaki Robert https://www.dobre-ksiazki.com.pl/bog...c-p159320.html

Przedstawię Ci krok po kroku jak udało mi się uzyskać przychód pasywny
na poziomie minimalnej krajowej inwestując w kopalnie kryptowalut na Islandii!

Cytat:
...gry w którą wciąż zagrywa się dosyć spora liczba osób (dla przykładu wczoraj graliśmy TDM 2v2).
Użytkownika vred nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 15-09-2017, 17:46   #373
Kyo
- excellent -

Kyo - Awatar

Na forum od: 25-02-2003
Miejscowość: Poznań
Rep P0wah: 8094
Kyo - masta of dizastaKyo - masta of dizastaKyo - masta of dizastaKyo - masta of dizastaKyo - masta of dizastaKyo - masta of dizastaKyo - masta of dizastaKyo - masta of dizastaKyo - masta of dizastaKyo - masta of dizastaKyo - masta of dizasta
Cytat:
Xirios pisze: Podgląd Wiadomości
Którą polską pozycję należy traktować poważnie (chyba że chodzi Ci, że całą polską fantastykę nie traktuje się poważnie, bo dwojako to zdanie można rozumieć)? Imo poważna polska fantastyka skończyła się wraz z tamtym stuleciem. Teraz wszystko jest podobne do "Achai", czyli wulgaryzmy, seks, mordobicia, narkotyki, penisy, itd., szczególnie książki Fabryki Słów (chodzi o polskie pozycje, bo zagraniczne są poważne i wartościowe, nawet te lżejsze książki trzymają poziom).
Chodziło o drugą interpretację Dodalem 'tak', może teraz będzie to bardziej oczywiste.

Achaja jest fajna, a 'wulgaryzmy, seks, mordobicia, narkotyki, penisy, itd.' to nic strasznego - jesteśmy dorośli (chyba) Przecież to nie jest tak, że te książki nie mają żadnej innej wartości, albo że forma ociera się o wręcz o kłujący w oczy rynsztok nie prezentując żadnej treści. Nie przesadzajmy. Jest 'raw' bo tak ma być - to pomaga kreować klimat świata, który nie jest cukierkowym gównem, a wpleciona to i ówdzie kurwa dodaje tylko swojskości całemu przedsięwzięciu.

Najgorsza fantastyka, moim skromnym zdaniem, to ta która właśnie traktuje się nazbyt poważnie - pełna nadęcia, patosu i kilkunasto/dziesięcio stronnicowych opisów przyrody podczas wędrówki bohaterów przez las. Przerost formy nad treścią i zbytnie wkręcenie się we własne fantazje, często oparte na jakimś dziwnym, niepraktycznym świecie gdzie wszystko jest albo czarne albo białe. Oczywiście nic mi do tego, kto co czyta i jakie ma preferencje, tak tylko marudzę

A bardziej w temacie, zacząłem 3ci tom Pana Lodowego Ogrodu. Cały cykl wydaje mi się jakiś dziwny od samego początku, jeśli chodzi o świat/fabułę, ale jest w miarę.

@ vred
Słuchałem audiobooka w oryginale - dupy nie urywa Takie banały wyłożone na tacy i opowiedziane przekonującym głosem, w sumie jak większość tego typu self-helpu. Czasami się przydaje, co by usłyszeć to co się już wie ale z innej perspektywy, zawsze brzmi to wtedy bardziej przekonująco In the end, 80% barier w Twoim życiu stawiasz sobie sam, wszystko (prawie) można ogarnąć jak się chcę zapierdalać i jest się gotów podjąc ryzyko porażki, a potem godnie przyjąć ją na klatę i spróbować jeszcze raz (jak trzeba to wielokrotnie). Problem w tym, że mało komu się chce, bo nie tak funkcjonuje ludzki mózg
(19:39:10) (@lobo0o) ale co robil w twoim domu szczur ?
(19:39:17) (@hqhero) no lazi sobie

Duzo osob odwrocilo sie odemnie, podejrzewam, ze z twojego powodu i twojego klanu - koledzy liza wam dupe bo wygrywacie, a za zloty medal najwidoczniej moga wejsc tak gleboko, ze magik jest im obojetny.
Jestem najwidoczniej jedyna osoba, ktora wam sie postawila, dlatego nastawiliscie wszystkich przeciwko mnie, przykre ale prawdziwe
(c) magik
Użytkownika Kyo nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 16-09-2017, 01:53   #374
KROKu
nie dotrzymasz mi

KROKu - Awatar

Na forum od: 27-11-2002
Miejscowość: woj.Lubelskie
Rep P0wah: 10740
KROKu - masta of dizastaKROKu - masta of dizastaKROKu - masta of dizastaKROKu - masta of dizastaKROKu - masta of dizastaKROKu - masta of dizastaKROKu - masta of dizastaKROKu - masta of dizastaKROKu - masta of dizastaKROKu - masta of dizastaKROKu - masta of dizasta
http://lubimyczytac.pl/cykl/4085/niecni-dzentelmeni

Użytkownika KROKu nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 16-09-2017, 13:44   #375
megoza
CZARNA_KOBRA

megoza - Awatar

Na forum od: 12-07-2002
Miejscowość: Proszowice
Rep P0wah: 6466
megoza - masta of dizastamegoza - masta of dizastamegoza - masta of dizastamegoza - masta of dizastamegoza - masta of dizastamegoza - masta of dizastamegoza - masta of dizastamegoza - masta of dizastamegoza - masta of dizastamegoza - masta of dizastamegoza - masta of dizasta
Pan Lodowego Ogrodu - całkiem spoko pozycja, tylko, że im dalej w las tym miałem coraz większe wrażenie, że autor nie wiedział jak to dzieło zakończyć. Pomysł, wejście - super, rozwinięcie - bardzo fajne; rozstrzygnięcie - niestety klapa.

Pozdro

<+dfpsych> no przepraszam jak pan megoza gra na decku to mozna chodzic tylko kolo 100a

(22:26:18) (+res^kony) w tym wypadku bany poszly poza regulaminem
(22:26:19) (+res^kony)
(22:26:24) (@storm`gl) poza regulaminem
(22:26:26) (@storm`gl) to jestes cwelem
Użytkownika megoza nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 17-09-2017, 14:11   #376
Xirios
Zarejstrowany

Xirios - Awatar

Xirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizasta
Cytat:
Kyo pisze: Podgląd Wiadomości
Achaja jest fajna, a 'wulgaryzmy, seks, mordobicia, narkotyki, penisy, itd.' to nic strasznego - jesteśmy dorośli (chyba) Przecież to nie jest tak, że te książki nie mają żadnej innej wartości, albo że forma ociera się o wręcz o kłujący w oczy rynsztok nie prezentując żadnej treści. Nie przesadzajmy. Jest 'raw' bo tak ma być - to pomaga kreować klimat świata, który nie jest cukierkowym gównem, a wpleciona to i ówdzie kurwa dodaje tylko swojskości całemu przedsięwzięciu.
Nie chodziło o to, że fantastyka ma być wyzuta z "rynsztoku" i wulgaryzmów, tyle że liczni polscy pisarze robią to w charakterystyczny sposób: usilny, niesmaczny, infantylny. Zwykle jakby pisali dla gimnazjum, a nie dla wszystkich czytelników. Niestety ten sposób mi nie podchodzi (czyli opinia subiektywna naturalnie). Czytam zwykle literaturę faktu, biografie i obyczajową, i w tej ostatniej jest dokładnie to samo (np. słynna obecnie pani Katarzyna Michalak). Świetnie prowadzony humor w sf (fantasy praktycznie nie czytam, wolę sf z naciskiem na science) imo jest w "Marsjaninie". Można się szczerze pośmiać, a nie zastanawiać, "co to niby ma być?". Z polskich pisarzy ciekawie zapowiada się "Chór zapomnianych głosów", wypożyczyłam tę książkę niedawno i jak na razie jest 100% w moim guście. O zadymach na statkach kosmicznych, zawieszonych gdzieś w dalekim kosmosie, mogę czytać bez końca.
Stare 10-10-2017, 16:31   #377
Xirios
Zarejstrowany

Xirios - Awatar

Ponarzekałam sobie, to teraz można na mnie ponarzekać merytorycznie, jeśli ktoś byłby zainteresowany. Razem z naszym YZK (redaktor techniczny) oraz moją redaktorką i korektorką, panią Joanną Uchman, przygotowaliśmy remake powieści "Alfa Jeden" (2. wydanie), wyłącznie jako e-book. Wydawcą i dystrybutorem na inne księgarnie jest Ebookowo. Link do książki: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4730882/alfa-jeden Są też dostępne fragmenty do ściągnięcia, aby można było sobie sprawdzić poziom tekstu: https://drive.google.com/open?id=0B3...V9PbjFhSi1Tb1E
Stare 11-10-2017, 18:23   #378
batman
Łódzki Klub Sportowy

batman - Awatar

Na forum od: 31-12-2003
Miejscowość: Łódź <---
Rep P0wah: 5497
batman - masta of dizastabatman - masta of dizastabatman - masta of dizastabatman - masta of dizastabatman - masta of dizastabatman - masta of dizastabatman - masta of dizastabatman - masta of dizastabatman - masta of dizastabatman - masta of dizastabatman - masta of dizasta
A mnie sie przy okazji Hel3 Grzedowicza bardzo dobrze bawilem, nie wchodzac glebiej w temat
Użytkownika batman nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 12-10-2017, 09:22   #379
Xirios
Zarejstrowany

Xirios - Awatar

Mnie z kolei książka się nie podpadła, przynajmniej przeczytana część. Nie będę jej oceniać, bo nie dałam rady przeczytać. Odpuściłam sobie, gdyż się męczyłam i nic tam nie wzbudziło mojego zainteresowania, a większość rzeczy wręcz odrzucała. Po prostu nie moja klimaty.

Cytat:
Z polskich pisarzy ciekawie zapowiada się "Chór zapomnianych głosów"
Przeczytałam i bardzo mi się podobała. Jedna z najlepszych sf, jakie czytałam (trochę aliena, podróże w czasie, igrzyska śmierci w kosmosie, komiczna para głównych bohaterów). Mimo że autorem jest Mróz, który dla części czytelników jest męską wersja Katarzyny Michalak, czyli obiektem żartów o ilości a nie jakości.

O obyczajówkach nie będę pisać, bo nie wiem czy są tu takie czytane.
Stare 07-11-2017, 12:57   #380
Xirios
Zarejstrowany

Xirios - Awatar

Pamiętam, że są tu fani Achai. Może ta pozycja wyda się ciekawa, a wygląda na to, że będzie kilka tomów http://lubimyczytac.pl/ksiazka/48019...-t-1-wyrocznia
Odpowiedz

Narzędzia Tematu
Tryby Wyświetlania Oceń Ten Temat
Oceń Ten Temat:

Reguły Wiadomości