unreal.pl  

Wstecz   unreal.pl > Off > Hydepark

Odpowiedz

Narzędzia Tematu Oceń Temat Tryby Wyświetlania
Stare 25-01-2006, 09:43   #1
cordis
moderator

cordis - Awatar

Na forum od: 12-04-2002
Miejscowość: Zabrze
Rep P0wah: 5189
cordis - masta of dizastacordis - masta of dizastacordis - masta of dizastacordis - masta of dizastacordis - masta of dizastacordis - masta of dizastacordis - masta of dizastacordis - masta of dizastacordis - masta of dizastacordis - masta of dizastacordis - masta of dizasta
[samochody] który lepszy?

Zakładam temat bo mam malutki dylemacik ale tez w celach dyskusyjnych, mianowicie na wiosne mam zamiar zmienic autko i za cholere się nie mogę zdecydować na co. Jestem posiadaczem vw polo ’88 1,3 diesel i w ostatnim miesiącu autko to stalo u mechanika z powodu głupiego głupiego taniego termostatu który się zawiesil i nie puścił wody na „duzy obieg” co spowodowalo przegrzanie silnika a w rezultacie spaliła się uszczelka pod glowica… Wiadomo, silniczek Diesla nie jest najprostszym rozwiązaniem mysli technicznej i bez narzedzi samemu ciezko się za cokolwiek łapać wiec naprawa jego wyniosła mnie duże pieniądze.
Nie mam nawet punktu zaczepienia jeżeli chodzi o nastepne auto bo zastanawiałem się zarówno nad :
1. dużym dieslowskim mercedesem 124 2,5D, który ma wiadomo jak to merc do zaoferowania wysoką wygode i komfort (rok 87 – 90)
2. małe autka z małymi silnikami (1.0 – 1.3) benzynowymi, takie jak fiesta, mikra, corsa, itp. (rok 95 +)

chciałbym żebyście napisali jakies plusy i minusy tych, a może jeszcze innych wynalazków. Zaznaczyc chciałem ze jak może wynikac z początku posta kompletnie nie znam się na silniku Diesla w benz sam bym sobie pogrzebał. Wiem tez ze ropa na stacji kosztuje teraz tyle samo co benzyna, ale powszechnie wiadomo tez ze silniki Diesla są ekonomiczniejsze i pala dużo mniej.

Z tego co się już orientowałem u znajomych mechaników, blacharzy i innych znajomych to ze względu na silnik, komfort i awaryjność odpadaja autka takie jak fiat uno, fiat cc, merc 190 (w201), ale chciałbym dodac lub odrzucić z listy wiecej pozycji, odpadaja tez autka niezarejestrowane w kraju…
jeżeli chodzi o górną cene to jest to około 7-8tyś w zależności ile ustukam za mój wynalazek a wiem ze w tej cenie można już kupic w miare dobry samochodzik, mieszkam 200m od 1 z największych giełd samochodowych w Polsce, i troche po niej pobiegałem w ostatnim czasie.

nie daje tematu specjalnie do pomocy bo chce porozmawiac o awaryjności aut, silnikach, blasze i innych, moze ktos posiada takie autko i moze cos o nim napisac
Stare 25-01-2006, 11:07   #2
Lionheart
Moherator

Lionheart - Awatar

Na forum od: 24-09-2002
Miejscowość: Sosnowiec
Rep P0wah: 2473
Lionheart - masta of dizastaLionheart - masta of dizastaLionheart - masta of dizastaLionheart - masta of dizastaLionheart - masta of dizastaLionheart - masta of dizastaLionheart - masta of dizastaLionheart - masta of dizastaLionheart - masta of dizastaLionheart - masta of dizastaLionheart - masta of dizasta
Ja posiadam ojca mechaniko-blacharzo-lakiernika , lat 40 w zawodzie do nadal. Właśnie otworzył swój zakład mechaniki, blacharstwa i lakiernictwa :] W razie czego po znajomości

Za ile furkę sprzedajesz?
Lecz teraz siedzą, piją i palą, nie pomne tego, że się nawalą
Ze śpiewem do domu wrócą, pewnie się z chłopem swoim pokłócą
Fikną na łóżko, pewnie w ubraniu, mamrocząc jeszcze: Ty zimny draniu!
by me
Użytkownika Lionheart nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 25-01-2006, 11:38   #3
fuX
dar0/MrEgMan

fuX - Awatar

Na forum od: 02-11-2004
Miejscowość: Za szafOO
Rep P0wah: 2610
fuX - masta of dizastafuX - masta of dizastafuX - masta of dizastafuX - masta of dizastafuX - masta of dizastafuX - masta of dizastafuX - masta of dizastafuX - masta of dizastafuX - masta of dizastafuX - masta of dizastafuX - masta of dizasta
no to zastanów sie wlasnie nad 201 mercedesem czyli 190 mam to auto juz no uuuuuuu 2,5 diesel jest to samochód bez obsługowy
myśle o kupnie i chyba znowu kupie 201 teraz mam z 89 to wezme nówke sztuke z 93 :

jeżdże ponad przecietna duzo ponad , nawet więcej jak duzo tym palnołem tylko z 200 tysiecy, więc znam to auto raczej, choc przy tych mrozach akumulator wyjmuje

Nie bierz manika w benzynie z gazem !!!! , chyba ze masz papier że był zkładany gaz w serwisie mercedesa najlepiej nie w polsce :P, U swojego mechanika widziałem kilka silników z duzą dziurą z boku pięśc wchodziła cała ::P

Oczywiscie dolicz kase odrazu na zrobienie, (jeżeli chcesz nim jezdzic więcej jak 1,5 roku)na
tarcze klocki tył przód, (z tyłu są tarczobębny), amortyztory, drozki skretne tył, koncówki drążków, swożnie, amortyzator ukąldu kierowniczego i mały amortyztorek linki gazu koszt na orginałach z robota jakieś 1400 zł ale masz spokój na następne 5-6 lat no i ubespieczenie oc na rok za mój to jakies ze znizkami 890 zł

koszt zakupy naprawde w suuuuuuuuuuper stanie z all bajerami to jakieś dzis 12 000 w kraju
starsze czli gdzies 88- 90 mieszczą się w twoim przedziale

i z całym szacunkiem nie słuchaj bajek na temat tego auta.........i wogóle o kosztach utrzymania mercedesa ,a w szczególności tych , którzy go nigdy nie mieli, poza tym miałem, poloneza , forda transita ,zuka, citroena, lanosa , fiata boxera, duzego fiata i jeszcze sprintera i mój stary jeżdził beczka SĄ MERCEDESY I SAMOCHODY, lecz niestety kończa się na modelu 124 i 201

Jeżeli cokolwiek to jeszcze toyota, ale nie za te kase, albo własnie micra mój braciak miał to auto od nowego i naprawde robiło pozytywne wraznie, niewiem jak jest po kilku latach uzytkowania (sprzedawał 3 latka)

Ostatnio edytowany przez fuX; 25-01-2006 o 12:09
Użytkownika fuX nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 25-01-2006, 11:38   #4
-nooth-
Na forum od: 23-04-2003
Miejscowość: Kielce
Rep P0wah: 1017
-nooth- - masta of dizasta-nooth- - masta of dizasta-nooth- - masta of dizasta-nooth- - masta of dizasta-nooth- - masta of dizasta-nooth- - masta of dizasta-nooth- - masta of dizasta-nooth- - masta of dizasta-nooth- - masta of dizasta-nooth- - masta of dizasta-nooth- - masta of dizasta
Mercedes za ta cene bedzie duzo starszy a niekoniecznie tak bardzo ekonomiczny jak male autko z silnikiem benzynowym+gaz...
Mercedes bedzie drozszy w utrzymaniu czesci, ubezpieczenie itp...
Fiesta to rdza i awaryjnosc
Micra kwestia wygladu ale napewno bedzie przodowal w bezawaryjnosci w serwisie ostatnio moj ojciec uslyszal jak to koles jezdzi Micra i ma juz 300tys bez zadnej powaznej awari...
Opel to Opel nie mam zdania napewno tani pod wzgledem czesci ale blachy? Duzo sie o nich zlego slyszy.
Jedynie moge sie w miare sensownie wypowiedziec np. o Seacie Ibizie gdyz go posiadam. Rocznik 96. Samochod bardzo tani w utrzymaniu czesci wszystkie pasuja od Golfa a zamiennikow jest baaaaaardzo duzo...
Posiadam gaz spalanie na poziomie do 9l w zimie. Pojemnosc 1.4 calkiem dynamiczny bo byl lekko robiony pod wzgledem mechanicznym juz fabrycznie. Oplaty jak wiadomo nie za duze. Co moge jeszcze powiedziec bardzo przyjemny samochod. Zreszta jak jestes zainteresowany Seatem i chcesz co wiecej o nim wiedziec to pisz. Moje aktualnie na sprzedaz (kupuje cos mocniejszego).
pzdr
Stare 25-01-2006, 13:33   #5
Abadon1
[H]onda 1,6vti :)

Abadon1 - Awatar

Na forum od: 21-07-2004
Miejscowość: Tarnów
Rep P0wah: 2028
Abadon1 - masta of dizastaAbadon1 - masta of dizastaAbadon1 - masta of dizastaAbadon1 - masta of dizastaAbadon1 - masta of dizastaAbadon1 - masta of dizastaAbadon1 - masta of dizastaAbadon1 - masta of dizastaAbadon1 - masta of dizastaAbadon1 - masta of dizastaAbadon1 - masta of dizasta
Moja rada: jeżeli szukasz auta z segmentu 8-7tyś to nie kupuj tych aut co wymieniłeś!!(jak bedzie ktos chciał i będe miał chwile czasu to wyjaśnie dlaczego) Ja tak samo myśle nad zakupem jakiegoś autka w najbliższym czasie, tez w granicach tych pieniędzy. Zastanawiam sie nad VW Golf II z silnikiem 1.6TD, ewentualnie BMW 324/325 z 2,4TD(troche mniej miejsca niz w mercedesie ale za to ekonomiczniejszy i mocniejszy silnik). Najlepsze są auta z silnikiami 1.9tdi, gdybym mial kasiorke to bez wachania kupił bym Audi 80' B4 z 1.9TDI, narazie kosztuje w okolicach 10/15 tys ;/

A co do silników benzynowych + gaz to obecnie coraz mniej opłaca sie jeżdzenie na gazie.

ps. nie polecam wyciągania akumulatorów na noc z samochodów rocznik powyżej 98'.

http://www.youtube.com/watch?v=wdvTYN41cDY www.civic4g.pl <- rozbiorą swoje auto zeby Ci pokazać jak cos naprawić! pozdro.
Użytkownika Abadon1 nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 25-01-2006, 13:50   #6
texet
ZOSTALES SKASOWANY!!!!!!!

texet - Awatar

Na forum od: 13-12-2002
Miejscowość: Warszawa - Tarchomin
Rep P0wah: 9939
texet - masta of dizastatexet - masta of dizastatexet - masta of dizastatexet - masta of dizastatexet - masta of dizastatexet - masta of dizastatexet - masta of dizastatexet - masta of dizastatexet - masta of dizastatexet - masta of dizastatexet - masta of dizasta
kup sobie maybacha, zadluzysz sie na cale zycie i bedziesz mial spokoj, raz na zawsze ;D

Ej bedzie koniec swiata
czytalem na onecie
(c) Majlo

"Od dzisiaj nie jemy żadnych kanapeczek. Myjemy rączki, wpierdalamy krowy i chodzimy na siłownię"
Użytkownika texet nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 25-01-2006, 13:51   #7
-=ROCKY=-
High Quality

-=ROCKY=- - Awatar

Na forum od: 21-02-2003
Miejscowość: Lipno / Toruń
Rep P0wah: 202
-=ROCKY=- - masta of dizasta-=ROCKY=- - masta of dizasta-=ROCKY=- - masta of dizasta-=ROCKY=- - masta of dizasta-=ROCKY=- - masta of dizasta-=ROCKY=- - masta of dizasta-=ROCKY=- - masta of dizasta-=ROCKY=- - masta of dizasta-=ROCKY=- - masta of dizasta-=ROCKY=- - masta of dizasta-=ROCKY=- - masta of dizasta
niom teraz to chyba sie oplaca najbardziej disla a maly silnik + disel = niewiele wiecej niz w gazie praktycznie roznicy to wogole niema a gazzzz... rosnie i rosnie
Sam mam golfa3ke 2litrowego w benzynie + gaz i czasem ch... mnie strzela jak tankuje.... bo pali nie malo
Jak wiadomo golfy sa oklepane juz dosc ale jak tez wiadomo skoro jezdza jeszcze VW garbusy i golfy1ki to to sa dobre samochody tak samo jak audice
A moim zdaniem do merca to chyba trzeba jednak dorosnac mowie w tym przypadku o tych nowszych modelach ale to tylko moje zdanie pzdr

You were kicked from #st1le by s1|zein (HQ remove your cheat please ‹3›) ....LOOL....
Użytkownika -=ROCKY=- nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 25-01-2006, 14:01   #8
-nooth-
Na forum od: 23-04-2003
Miejscowość: Kielce
Rep P0wah: 1017
-nooth- - masta of dizasta-nooth- - masta of dizasta-nooth- - masta of dizasta-nooth- - masta of dizasta-nooth- - masta of dizasta-nooth- - masta of dizasta-nooth- - masta of dizasta-nooth- - masta of dizasta-nooth- - masta of dizasta-nooth- - masta of dizasta-nooth- - masta of dizasta
darekjww co to jest Fiat Boxer?
a co do Mercedesow z tych lat znane jest im slowo dynamika?
i imo lepiej jest wziasc samochod 6-7 lat nowszy...
Stare 25-01-2006, 14:24   #9
fuX
dar0/MrEgMan

fuX - Awatar

Na forum od: 02-11-2004
Miejscowość: Za szafOO
Rep P0wah: 2610
fuX - masta of dizastafuX - masta of dizastafuX - masta of dizastafuX - masta of dizastafuX - masta of dizastafuX - masta of dizastafuX - masta of dizastafuX - masta of dizastafuX - masta of dizastafuX - masta of dizastafuX - masta of dizasta
No to ten taki pojebanie citroena pugota i fiata dostawcze gówno ale to pugot to boxer a tamto to ducato było

a dynamika no pwiem wprost w silnikach ponizej 2.5 najprawdopodobniej nie ,okazy raczej ekonomiczno-spacerowe , ale w swoim nie nażekam, choc nie jestem sprinterem ,a raczej długodystansowcem(mam prwie 50 w jedna strone do racy).Nie chciałem tego pisac ale mnie zmusiłes moja zona ma xsare... , ale wiesz jezdzimy do pracy moim autem, bo w nim dalej wszystko działa, i niema trzeszczacych plastików i takich tam róznych........... ,ale to rzecz gustu..... Polecam coś co znam i wiem jak działa i ile kosztuje jego utrzymanie nic ponad to i wiem co kupie w przyszłości marki brane pod uwage mercedes/toyota/audi/.......................volkswagen. Nie jestem znawca samochodów ja porostu mam daleko do pracy, niemam czasu na naprawy :P

Kazda myszka swój........cos tam ?
Stare 25-01-2006, 15:24   #10
skyter
Jebanany !!!

skyter - Awatar

Na forum od: 02-05-2004
Miejscowość: Zabłudów
Rep P0wah: 5954
skyter - masta of dizastaskyter - masta of dizastaskyter - masta of dizastaskyter - masta of dizastaskyter - masta of dizastaskyter - masta of dizastaskyter - masta of dizastaskyter - masta of dizastaskyter - masta of dizastaskyter - masta of dizastaskyter - masta of dizasta
tak sie wyrwe troszke ;p ile moze kosztowac 2-wu letni fiat seicento?
jak bedziesz mial kolo 10k to proponuje honde acord sporting, fajnie sie jezdzi, pali troche ale ogolnie fajna jest

Jam Ci On... i nie dygaj.
Użytkownika skyter nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Odpowiedz

Narzędzia Tematu
Tryby Wyświetlania Oceń Ten Temat
Oceń Ten Temat:

Reguły Wiadomości