unreal.pl  

Wstecz   unreal.pl > Scena > Unreal Tournament 3

Odpowiedz

Narzędzia Tematu Oceń Temat Tryby Wyświetlania
Stare 28-03-2009, 00:01   #1
Xirios
Zarejstrowany

Xirios - Awatar

Na forum od: 24-08-2003
Miejscowość: Szczecin
Rep P0wah: 12418
Xirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizasta
Unreal Editor - Porady, pytania, problemy, dyskusje

Było już wspominane o tym, by takowy założyć. Tu dyskutujemy tylko o pomocy dotyczącej edytora UT3 - testy map są w innym temacie.

To może zacznę.

Interesuje mnie tworzenie fantazyjnych brył, ale wyłącznie w edytorze (jakieś zaokrąglenia, elipsy i takie tam - by mapa nie wyglądała nudno). Kolega wspominał coś o wejściu do geometry mode, lecz coś nie widzę tej opcji. Jeśli wzmianka o tym znajduje się w filmikach z dodatkowej płyty UT3, proszę o dokładną nazwę pliku, by nie przekopywać się przez kilkadziesiąt godzin materiałów.
Użytkownika Xirios nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 28-03-2009, 00:18   #2
Has!
Oświecony w kupie

Has! - Awatar

Na forum od: 16-11-2002
Miejscowość: Olsztyn
Rep P0wah: 9154
Has! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizasta
Cytat:
Xirios pisze: Podgląd Wiadomości
Było już wspominane o tym, by takowy założyć. Tu dyskutujemy tylko o pomocy dotyczącej edytora UT3 - testy map są w innym temacie.

To może zacznę.

Interesuje mnie tworzenie fantazyjnych brył, ale wyłącznie w edytorze (jakieś zaokrąglenia, elipsy i takie tam - by mapa nie wyglądała nudno). Kolega wspominał coś o wejściu do geometry mode, lecz coś nie widzę tej opcji. Jeśli wzmianka o tym znajduje się w filmikach z dodatkowej płyty UT3, proszę o dokładną nazwę pliku, by nie przekopywać się przez kilkadziesiąt godzin materiałów.
no cóż edytor nie jest stworzony do tworzenia fantazyjnych brył(oczywiście vertex editing ma sporo możliwości, ale stworzone tak skomplikowane elementy, są mało wydajne ) mapę buduje się ze static meshów, które tworzy się stety w programach do grafiki 3d =] więc jak się chce zrobić oryginalny wystrój mapy, trzeba się wziąć za naukę zaawansowanych programów do grafiki 3d ;]

fantazyjne bryły to domena klasycznego unreala i ut =]
Użytkownika Has! nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 28-03-2009, 00:27   #3
Xirios
Zarejstrowany

Xirios - Awatar

Xirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizasta
Może mnie źle zrozumiałeś Chodzi mi o odpowiednik shape2d. Weźmy np. Strażnika. Mapa ta nie wygląda nudno, ze względu na te wszystkie zaokrąglone sklepienia i masę innych geometrycznych elementów składających się na całość, chociażby bryła, na której znajduje się 50 czy ta, gdzie jest snajperka, obok odskoczni. Na pewno nie zostały zrobione z kwadratów
Stare 28-03-2009, 00:48   #4
punish3r
VesperEngine

punish3r - Awatar

Na forum od: 23-05-2005
Miejscowość: Ws / P-n
Rep P0wah: 1702
punish3r - masta of dizastapunish3r - masta of dizastapunish3r - masta of dizastapunish3r - masta of dizastapunish3r - masta of dizastapunish3r - masta of dizastapunish3r - masta of dizastapunish3r - masta of dizastapunish3r - masta of dizastapunish3r - masta of dizastapunish3r - masta of dizasta
Sa zrobione - tak jak Has mowi (pisze ) - ze Static Meshy - wlasnie ze wzgledu na wydajnosc i mozliwosci. BSP i operacje CSG sluza tylko do definiowania prostych pomieszczen, ktore wypelnia sie Hardware Brush'ami. Innej rady nie ma - czasy edytora UT'99 minely bezpowrotnie .

Do edycji geometrii w UT3 sluzy wspomniany Geometry Mode (zdaje sie na pasku obok kamery, ale pewien nie jestem - nie siedze w tym, glownie ze wzgledu na brak czasu...). Shape Editora chyba nie ma, bo i po co?

PFX, Isola
Użytkownika punish3r nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 28-03-2009, 10:13   #5
Has!
Oświecony w kupie

Has! - Awatar

Na forum od: 16-11-2002
Miejscowość: Olsztyn
Rep P0wah: 9154
Has! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizasta
najlepsze jest to, że da się zrobić mapę z samych SM. podlogi, sciany, sufity, ozdoby... wszystko
Użytkownika Has! nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 28-03-2009, 10:41   #6
Charon
insomnaut

Charon - Awatar

Na forum od: 27-09-2004
Miejscowość: Zgierz
Rep P0wah: 7216
Charon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizasta
Widzę Xirios, że nie przejęłaś się zbytnio moją odpowiedzią, jakiej Ci udzieliłem na Gadu Tak jak Ci pisałem - jeśli chcesz zobaczyć "krągłości" Sentinela, to wyłącz Static Meshe w podglądzie 3D To co zobaczysz jest bardzo, hmmm... fascynujące
Cytat:
Has! pisze: Podgląd Wiadomości
najlepsze jest to, że da się zrobić mapę z samych SM. podlogi, sciany, sufity, ozdoby... wszystko
W końcu do tego to zmierza - do całkowitego wyeliminowania BSP z użycia I prawdę mówiąc bez BSP można żyć już teraz.
Stare 28-03-2009, 10:50   #7
Fartuess
Fartuess - Awatar

Na forum od: 18-11-2008
Miejscowość: Poznań
Rep P0wah: 590
Fartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizasta
To ja tu zapodam parę rzeczy o których pisałem w innych tematach.

http://g4tv.com/trailers/hdvideos/37...9-Trailer.html

Możliwości zupgradeowanego UE3, oraz nowego edytora.

MaPZone. Program służy do tworzenia tekstur wsposób podobny jak tworzy się materiały w UnrealEdzie (klocki połączone linkami) trudno powiedziećjak to dokładnie wygląda, więc sami zobaczcie z czym to się je). Przydałby się nam tutaj ktoś kto mógłby nam dostarczać nowych teksturek.

@Xirios

Świat idzie do przodu. Jeśli chcesz, żeby twoje mapki wyglądały porządnie. Jak chcesz nie zostać w tyle musisz się dostosować - Zacząć używać Static Meshy. A potem nauczyć się tworzyć własne.

http://www.brothersoft.com/autodesk-maya-65951.html

Stąd możesz ściągnąć wersję do nauki Mayi. Nie posada niektórych opcji (ktore i tak nie będą ci potrzebne), nie obsługuje pluginów (więc z tej wersji nie będziesz mogła importować Meshy to Unreala) i nie jest przeznaczona do komercjonalnego użycia. Możesz sobie na niej potrenować. Jak już opanujesz ten program to ci powiem skąd wziąć wersję full.

A geometry mode to przycisk na bocznym pasku na samej górze, obok przycisku z kamerą.

Cytat:
jeśli chcesz zobaczyć "krągłości" Sentinela, to wyłącz Static Meshe w podglądzie 3D
Klawisz "w" na klawiaturze
Użytkownika Fartuess nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 29-03-2009, 12:14   #8
Xirios
Zarejstrowany

Xirios - Awatar

Czyli rozumiem, że w jednym z najbardziej zaawansowanych edytorów nie zbuduję brushami czegoś równie prostego, co zawijany korytarz na Kładce, zaznaczony poniżej (pozwolę sobie wstawić jpg z ed 2.0, bo chodzi o taką samą mapę)?

MJ tłumaczył mi, że da się to zrobić, jednak nie za bardzo go zrozumiałam ;p Szukałam tej opcji w menu i coś nie widzę. Może zacytuję:

Cytat:
Wejdź do geometry mode. Pojawia ci się okienko selection mode. Masz tan tryb punktowy, krawędziowy, powierzchniowy i jeszcze jakiś któreg nigdy nie używałem.

Punktowym przesuwasz pojedyńcze wierzchołki figur, krawędziowym przesuwasz środki krawędzi tworząc tym szamym nowe wierzchołki, natomiast powierzchniowym możesz dodać nową powierzchnię nad starą itp. Jest tryb obiektowy, ale to dla mnie niewiadoma. Jeśli chcesz jeszcze więcej specyfikacji, to klikasz po samej lewej stronie na geometry modifiers - pozwala ci to na przy np. trybie punktowym skasować jakiś wierzchołek lub połączyć jakieś 2 ze sobą, by stworzyć dodatkową powierzchnie.
Stare 29-03-2009, 12:30   #9
Xyron
Water & Fire

Xyron - Awatar

Na forum od: 15-02-2009
Miejscowość: Bydgoszcz
Rep P0wah: 1703
Xyron - masta of dizastaXyron - masta of dizastaXyron - masta of dizastaXyron - masta of dizastaXyron - masta of dizastaXyron - masta of dizastaXyron - masta of dizastaXyron - masta of dizastaXyron - masta of dizastaXyron - masta of dizastaXyron - masta of dizasta
Cytat:
Xirios pisze: Podgląd Wiadomości
Czyli rozumiem, że w jednym z najbardziej zaawansowanych edytorów nie zbuduję brushami czegoś równie prostego, co zawijany korytarz na Kładce, zaznaczony poniżej (pozwolę sobie wstawić jpg z ed 2.0, bo chodzi o taką samą mapę)?

MJ tłumaczył mi, że da się to zrobić, jednak nie za bardzo go zrozumiałam ;p Szukałam tej opcji w menu i coś nie widzę. Może zacytuję:
Jeśli masz płytę z wideo poradnikami do UE w dziale "Intro to Unreal Ed" obejrzyj lekcje od 30 do 35 Ja po obejrzeniu ich jestem w stanie zrobić taki korytarz więc ty pewnie też się nauczysz

/Xirios: Tak o te lekcje mi chodziło, pokazane jest jak używać geometry mode, wystarczy trochę wyobraźni i cierpliwości, a można sklecić z tych bruszy coś naprawdę fajnego

Ostatnio edytowany przez Xyron; 29-03-2009 o 13:21
Użytkownika Xyron nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 29-03-2009, 13:16   #10
Xirios
Zarejstrowany

Xirios - Awatar

Od "030_Geometry_Mode_Selections" do "035_Geometry_Mode_Extrusions"?
Jeszcze nie doszłam do tych plików, na początku było o tworzeniu bruszów i wydawać by się mogło, że potem nie będą tego powtarzać
Odpowiedz

Tagi
edycja, edytor, maporobienie, maporóbstwo, ued, unrealed

Narzędzia Tematu
Tryby Wyświetlania Oceń Ten Temat
Oceń Ten Temat:

Reguły Wiadomości