unreal.pl  

Wstecz   unreal.pl > Off > Hydepark

Odpowiedz

Narzędzia Tematu Ocena: Ocena Tematu: głosów 2, średnia 5,00. Tryby Wyświetlania
Stare 14-11-2017, 13:20   #381
Xirios
Zarejstrowany

Xirios - Awatar

Na forum od: 24-08-2003
Miejscowość: Szczecin
Rep P0wah: 12418
Xirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizasta
Coś dla fanów Glukhovskiego. Pisarz w przyszłym tygodniu i kolejnym będzie w Polsce http://stacjaksiazka.pl/wydarzenia/d...vsky-w-polsce/
Użytkownika Xirios nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 17-11-2017, 00:43   #382
Kyo
- excellent -

Kyo - Awatar

Na forum od: 25-02-2003
Miejscowość: Poznań
Rep P0wah: 8142
Kyo - masta of dizastaKyo - masta of dizastaKyo - masta of dizastaKyo - masta of dizastaKyo - masta of dizastaKyo - masta of dizastaKyo - masta of dizastaKyo - masta of dizastaKyo - masta of dizastaKyo - masta of dizastaKyo - masta of dizasta
Cytat:
Xirios pisze: Podgląd Wiadomości
Pamiętam, że są tu fani Achai. Może ta pozycja wyda się ciekawa, a wygląda na to, że będzie kilka tomów http://lubimyczytac.pl/ksiazka/48019...-t-1-wyrocznia
Wooooo, super Dzięki za szera, przeczytam.

Z innej beczki to skończyłem Pana Lodowego Ogrodu - całkiem spoko, aczkolwiek finał mógłby być ciekawszy, ale ogólnie bardzo przyjemnie
(19:39:10) (@lobo0o) ale co robil w twoim domu szczur ?
(19:39:17) (@hqhero) no lazi sobie

Duzo osob odwrocilo sie odemnie, podejrzewam, ze z twojego powodu i twojego klanu - koledzy liza wam dupe bo wygrywacie, a za zloty medal najwidoczniej moga wejsc tak gleboko, ze magik jest im obojetny.
Jestem najwidoczniej jedyna osoba, ktora wam sie postawila, dlatego nastawiliscie wszystkich przeciwko mnie, przykre ale prawdziwe
(c) magik
Użytkownika Kyo nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 20-11-2017, 19:41   #383
megoza
CZARNA_KOBRA

megoza - Awatar

Na forum od: 12-07-2002
Miejscowość: Proszowice
Rep P0wah: 6574
megoza - masta of dizastamegoza - masta of dizastamegoza - masta of dizastamegoza - masta of dizastamegoza - masta of dizastamegoza - masta of dizastamegoza - masta of dizastamegoza - masta of dizastamegoza - masta of dizastamegoza - masta of dizastamegoza - masta of dizasta
Ja teraz lecę przez Brandona Sandersona - jak na razie wszystko co przeczytałem jest świetne.

Jak ktoś nie ma ochoty przebijać się przez jego sagi (są dość obszerne) to polecam małą książeczkę PT: 'Legion'.

Rewelacyjna

A Viriona zakupię na pewno 8-)

<+dfpsych> no przepraszam jak pan megoza gra na decku to mozna chodzic tylko kolo 100a

(22:26:18) (+res^kony) w tym wypadku bany poszly poza regulaminem
(22:26:19) (+res^kony)
(22:26:24) (@storm`gl) poza regulaminem
(22:26:26) (@storm`gl) to jestes cwelem
Użytkownika megoza nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 20-12-2017, 18:26   #384
KROKu
nie dotrzymasz mi

KROKu - Awatar

Na forum od: 27-11-2002
Miejscowość: woj.Lubelskie
Rep P0wah: 10864
KROKu - masta of dizastaKROKu - masta of dizastaKROKu - masta of dizastaKROKu - masta of dizastaKROKu - masta of dizastaKROKu - masta of dizastaKROKu - masta of dizastaKROKu - masta of dizastaKROKu - masta of dizastaKROKu - masta of dizastaKROKu - masta of dizasta
Ktos cos tematyka Wikingów ?

Wiem ze jest taki ziomek jak Giles Kristian, lecz żadna książką na ta chwile nie jest przetłumaczona na polski, a szczerze bym wolał by była

Użytkownika KROKu nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 17-01-2018, 20:33   #385
megoza
CZARNA_KOBRA

megoza - Awatar

megoza - masta of dizastamegoza - masta of dizastamegoza - masta of dizastamegoza - masta of dizastamegoza - masta of dizastamegoza - masta of dizastamegoza - masta of dizastamegoza - masta of dizastamegoza - masta of dizastamegoza - masta of dizastamegoza - masta of dizasta
Nie orientuję się w tych klimatach, poza serialem nie znam zupełnie nic

VIRION - zajebisty.

Jak Achaja. Moim zdaniem lepsze niż pomnik. I to sporo. Może i tylko jeden wątek przewodni, może i nic odkrywczego - ale i tak wsysłem w ciągu 48h. Po prostu lekko się czyta, ciekawi, złości, oburza, pasjonuje. Lubię to

<+dfpsych> no przepraszam jak pan megoza gra na decku to mozna chodzic tylko kolo 100a

Stare 18-01-2018, 12:19   #386
Xirios
Zarejstrowany

Xirios - Awatar

Xirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizasta
Lista pozycji o Wikingach, głównie Thorgal http://lubimyczytac.pl/ksiazki/t/wikingowie

Viriona czytałam, bo musiałam napisać recenzję. Dla mnie takie 6/10.

Minusy:
- początek jak biografia
- te same schematy i chwyty jak w pozostałych książkach autora, czyli bohater żółtodziób i każdy robi mu wykład o życiu
- fabuła również podobna do 1 tomu. Achai
- także zwroty i słownictwo achajowe (co chwilę "szlag", że ktoś jest szlachetnie urodzony, inteligentny, niegłupi, itd.)
- gimbazowy humor z gatunku "haha, biorę laskę na ch*a" (czyli bez zmian, a liczyłam na coś dojrzalszego)
- za dużo ekonomii i polityki w narracji, co zwalnia fabułę i czasem nuży
- torturowanie kobiet (nie obeszło się bez golizny i zboczeństw), ogólnie poza panią prokurator z cesarstwa wszystkie kobiety są głupie i tylko do wykorzystywania
- w zwykłego chłopaka nagle wstępuje duch supermana, pozwalający mu skakać z wysokich pięter i strzelać nocą celnie z kuszy do ruchomych celów, chociaż ma ją w ręku pierwszy raz w życiu

Plusy:
+ okładka
+ ilustracje
+ szybko się czyta
+ całkiem dobra redakcja, porównując ze współczesną polską prozą
Stare 18-01-2018, 13:06   #387
KROKu
nie dotrzymasz mi

KROKu - Awatar

Na forum od: 27-11-2002
Miejscowość: woj.Lubelskie
Rep P0wah: 10864
KROKu - masta of dizastaKROKu - masta of dizastaKROKu - masta of dizastaKROKu - masta of dizastaKROKu - masta of dizastaKROKu - masta of dizastaKROKu - masta of dizastaKROKu - masta of dizastaKROKu - masta of dizastaKROKu - masta of dizastaKROKu - masta of dizasta
Dzięki Xirios.

Megoza "Legion" sympatyczny, szkoda ze takie króciutkie bo dobry patent z tymi aspektami Ale akurat byłem po trylogii "Skrytobójcy" Robin Hobb i taki krotki przerywnik dobrze się wpasował. Teraz odpalam Drogę królów, Brandona Sandersona

Użytkownika KROKu nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 20-01-2018, 00:25   #388
megoza
CZARNA_KOBRA

megoza - Awatar

Cytat:
KROKu pisze: Podgląd Wiadomości
Dzięki Xirios.

Megoza "Legion" sympatyczny, szkoda ze takie króciutkie bo dobry patent z tymi aspektami Ale akurat byłem po trylogii "Skrytobójcy" Robin Hobb i taki krotki przerywnik dobrze się wpasował. Teraz odpalam Drogę królów, Brandona Sandersona
Dobry wybór. Są momenty przestoju - ale całość cyklu Archiwum Burzowego Świata jest świetna.

Z resztą tak samo jak seria 'Z Mgły Zrodzony'. Generalnie jeszcze nie przeczytałem słabej książki Sandersona, chociaż jakbym miał wskazać gorsze tytuły to Elantris, Rozjemca oraz druga trylogia w świecie Z Mgły Zrodzonego jest po prostu dobra, nic ponadto.

Xiri, wracając do Viriona :
Ja rozumiem twój punkt widzenia, ale niestety jestem facetem. Lubię taki humor, jestem trochę szowinistą () i wcale mi nie przeszkadzają bluzgi ani brutalność. Fakty są takie, że w czasach gdy ludzie latali z mieczami to jedno i drugie było na porządku dziennym, więc dodaje to realizmu (przynajmniej w moim odbiorze). Książka jest oczywiście przerysowana - ale to jest maniera Ziemiańskiego. Albo się ją lubi albo nie. Fabuła prosta jak drut, nic odkrywczego, ale większość samców będzie zadowolona z jej przeczytania.

Ostatnio edytowany przez megoza; 21-01-2018 o 18:01
Stare 20-01-2018, 07:40   #389
Xirios
Zarejstrowany

Xirios - Awatar

Cytat:
megoza pisze: Podgląd Wiadomości
i wcale mi nie przeszkadzają bluzgi ani brutalność.
Mnie też nie, ale jak są dobrze użyte. Tymczasem Ziemiański ich nadużywa jak Serafin, którego głównym odbiorcą dlatego właśnie jest gimbaza. Ogólnie to konik literatury polskiej. Porównaj sobie z zagraniczną, tam czegoś takiego nie ma.

A brutalność to kwintesencja rozrywki. Ludzie ją kochają

Cytat:
Fakty są takie, że w czasach gdy ludzie latali z mieczami to jedno i drugie było na porządku dziennym
Nie było. Istniały wulgaryzmy, ale nie używano ich zamiast przecinków. Zresztą przekleństwa kiedyś wyglądały inaczej, bo odnoszono się do istot nadprzyrodzonych, np. przebóg czy dalibóg, albo życzyło się komuś czegoś złego, w stylu "bogdaj cię zabito". Jako ciekawostkę powiem, że obecnie wg Jerzego Bralczyka mamy tylko 5 podstawowych wulgaryzmów: chuj, pizda, jebać, pierdolić i kurwa. Reszta to ich kombinacje i pochodne.

Cytat:
Albo się ją lubi albo nie.
Tak są zwykle odbierane jego książki. Dla jednych dno, dla drugich dobre. Na grupie Polskiej Fantastyki za polecanie "Achai" niestety grozi ban :P
Ja niestety jestem wybredna, zwracam uwagę na zbyt dużo szczegółów, dlatego bardzo mało książek dostaje ode mnie bardzo wysokie oceny. 10/10 wystawiłam tylko kilka, ale nie były to powieści, tylko publikacje naukowe i literatura faktu.
Stare 21-01-2018, 08:24   #390
Kyo
- excellent -

Kyo - Awatar

Na forum od: 25-02-2003
Miejscowość: Poznań
Rep P0wah: 8142
Kyo - masta of dizastaKyo - masta of dizastaKyo - masta of dizastaKyo - masta of dizastaKyo - masta of dizastaKyo - masta of dizastaKyo - masta of dizastaKyo - masta of dizastaKyo - masta of dizastaKyo - masta of dizastaKyo - masta of dizasta
Co Ty z tą gimbazą? Ciągle to powtarzasz. O gustach się nie dyskutuje, także po co ten sarkazm i jakaś dziwna próba deprecjonowania całego grona odbiorców poprzez ukazanie ich jako niedojrzałych?

Jeżeli nie jesteś w stanie wyjść poza delektowanie się Mrożkiem lub Szekspirem słuchając przy tym muzyki klasycznej - bo uwłacza to Twojej wrażliwości, poczuciu estetetyki i kunsztu literackiego - to spoko, ale nie czyni to czytelnikami gorszego sortu tych, którzy lubią czasami powiew 'rynsztoku' w swojej literaturze.

Swoją drogą - jak Ty możesz żyć w tym kraju? Dookoła pełno sebixów o poziomie intelektualno-obyczajowym nie pozwalającym im na partycypowanie w czytelnictwie, dla których 'kurwa' to przecinek a 'wyjebać Ci' to kropka Wulgarność jest nawet w dzisiejszych czasach na porządku dziennym, a co dopiero kiedyś (jak słuśznie zauważył Megoza). Nie wspominając o innych objawach brutalności, których na szczęście dzisiaj już nie doświadczamy - rąbanie się mieczami, szabelkami, bronią palną we wszystkiego rodzaju pojedynkach itd.

Zresztą spieranie się jak to kiedyś było czy nie było jest bez sensu - rozmawiamy o fikcji literackiej, która jest przerysowana, i w której świat opiera się na twardej stali i jeszcze twardszej dupie. To mają być światy brutalne, bezwzględne, ukazujące najgorsze demony ludzkiej natury, będące niebezpiecznym środowiskiem zmagań bohaterów.
Ziemiański nie jest tutaj odosobnionym przypadkiem, rzekłbym że jest to nurt ogólny polskiej fantastyki, która jest mroczna a nie baśniowa.

PS. Gimnazjów już nie ma

@ Mego
Mam koleżanki, którym bardzo się Achaja podobała Zresztą przeczytałem z polecenia jednej z nich.
(19:39:10) (@lobo0o) ale co robil w twoim domu szczur ?
(19:39:17) (@hqhero) no lazi sobie

Duzo osob odwrocilo sie odemnie, podejrzewam, ze z twojego powodu i twojego klanu - koledzy liza wam dupe bo wygrywacie, a za zloty medal najwidoczniej moga wejsc tak gleboko, ze magik jest im obojetny.
Jestem najwidoczniej jedyna osoba, ktora wam sie postawila, dlatego nastawiliscie wszystkich przeciwko mnie, przykre ale prawdziwe
(c) magik
Użytkownika Kyo nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Odpowiedz

Narzędzia Tematu
Tryby Wyświetlania Oceń Ten Temat
Oceń Ten Temat:

Reguły Wiadomości