unreal.pl  

Wstecz   unreal.pl > Scena > Unreal Tournament 3

Odpowiedz

Narzędzia Tematu Oceń Temat Tryby Wyświetlania
Stare 29-03-2009, 13:21   #11
Fartuess
Fartuess - Awatar

Na forum od: 18-11-2008
Miejscowość: Poznań
Rep P0wah: 590
Fartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizasta
@Xirios

Taki korytarz jesteś w stanie zrobić w UEd4. MJ dobrze tłumaczył, tylko ty nie będziesz w stanie zrozumiećo czym on do ciebie mówi, dopóki nie rozpracujesz podstaw narzędzia "Geometry Mode". Więc najpierw potrenuj, bo ta wiedza będzie przydatna.
Użytkownika Fartuess nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 29-03-2009, 13:23   #12
Has!
Oświecony w kupie

Has! - Awatar

Na forum od: 16-11-2002
Miejscowość: Olsztyn
Rep P0wah: 9154
Has! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizasta
Cytat:
Xirios pisze: Podgląd Wiadomości
Od "030_Geometry_Mode_Selections" do "035_Geometry_Mode_Extrusions"?
Jeszcze nie doszłam do tych plików, na początku było o tworzeniu bruszów i wydawać by się mogło, że potem nie będą tego powtarzać
jeżeli dobrze pamiętam, to najałatwiej zrobić coś takiego schodami... ustaw tylko wysokość schodków na 0 i wysokosc pierwszego schodka na jaką wysokość chcesz mieć brusha hf
tez sie wczesniej meczylem z vertexami a rozwiazanie bylo takie proste

btw ja obejrzałem wszystkie tutki zanim odpaliłem edka po prostu chciałem wiedzieć co tam jest
Użytkownika Has! nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 29-03-2009, 13:26   #13
Fartuess
Fartuess - Awatar

Fartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizasta
Cytat:
Xirios pisze: Podgląd Wiadomości
Od "030_Geometry_Mode_Selections" do "035_Geometry_Mode_Extrusions"?
Jeszcze nie doszłam do tych plików, na początku było o tworzeniu bruszów i wydawać by się mogło, że potem nie będą tego powtarzać
Ja tam nie wiem, ja nie oglądałem tutoriali z tamtego działu, bo uznałem,że tam są totalne podstawy, a tamte filmiki są piekielnie długie. Ale wiem jedno: to będzie to czego potrzebujesz
Stare 29-03-2009, 13:28   #14
Xyron
Water & Fire

Xyron - Awatar

Na forum od: 15-02-2009
Miejscowość: Bydgoszcz
Rep P0wah: 1703
Xyron - masta of dizastaXyron - masta of dizastaXyron - masta of dizastaXyron - masta of dizastaXyron - masta of dizastaXyron - masta of dizastaXyron - masta of dizastaXyron - masta of dizastaXyron - masta of dizastaXyron - masta of dizastaXyron - masta of dizasta
Cytat:
Has! pisze: Podgląd Wiadomości
jeżeli dobrze pamiętam, to najałatwiej zrobić coś takiego schodami... ustaw tylko wysokość schodków na 0 i wysokosc pierwszego schodka na jaką wysokość chcesz mieć brusha hf
tez sie wczesniej meczylem z vertexami a rozwiazanie bylo takie proste
Fajny patent Has, ale geometry mode też się przyda na jakieś dziwne sufity itp.

Teraz ja mam pytanie:
Kiedy chcę postawić gdzieś spiralne schody o dużej liczbie stopni to niektóre stopnie znikają albo postać przez nie przenika, ktoś wie o co chodzi?
Stare 29-03-2009, 13:30   #15
Has!
Oświecony w kupie

Has! - Awatar

Has! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizasta
Cytat:
Xyron pisze: Podgląd Wiadomości
Fajny patent Has, ale geometry mode też się przyda na jakieś dziwne sufity itp.

Teraz ja mam pytanie:
Kiedy chcę postawić gdzieś spiralne schody o dużej liczbie stopni to niektóre stopnie znikają albo postać przez nie przenika, ktoś wie o co chodzi?
walnij shota najlepiej może odległości są za małe czy coś ? ;p zbyt duża komplikacja bsp dla enginu może spiralne schody sa dosc kalowe
Stare 29-03-2009, 14:18   #16
punish3r
VesperEngine

punish3r - Awatar

Na forum od: 23-05-2005
Miejscowość: Ws / P-n
Rep P0wah: 1702
punish3r - masta of dizastapunish3r - masta of dizastapunish3r - masta of dizastapunish3r - masta of dizastapunish3r - masta of dizastapunish3r - masta of dizastapunish3r - masta of dizastapunish3r - masta of dizastapunish3r - masta of dizastapunish3r - masta of dizastapunish3r - masta of dizasta
Cytat:
Has! pisze: Podgląd Wiadomości
jeżeli dobrze pamiętam, to najałatwiej zrobić coś takiego schodami... ustaw tylko wysokość schodków na 0 i wysokosc pierwszego schodka na jaką wysokość chcesz mieć brusha
Musze Cie zmartwic, ale to nie jest dobry patent Masz dosc duze prawdopodobienstwo tego, ze mapa bedzie sie sypac - wszystkie Staircase Buildery tworza brushe w specyficzny sposob; przy takich ustawieniach czesc krwedzi bedzie sie pokrywac (i nie bedzie tego widac). W UT'99 nie zalecalo sie uzywac np. Linear Staircase, tylko tworzyc podobne schody za pomoca Shape 2d Ed, ze wzgledu na to, ze ten pierwszy tworzy 2x wiecej Vertexow.

Co do tego okraglego korytarza - Geometry Mode powinno dac rade. Jesli nie, to mozesz albo probowac zaimportowac takiego brusha z UT'99 Ed (powinno sie dac), albo stworzyc cos podobnego za pomoca Cylinder + 2x Cube + CSG (Deintersect). Te 2 ostatnie sposoby sa imo troche karkolomne .

PFX, Isola
Użytkownika punish3r nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 29-03-2009, 14:26   #17
Fartuess
Fartuess - Awatar

prawda. czasem niektóre BSP świrują w ten sposób.

@Xyron

a nie możesz spróbować zrobić tych schodów z kilku mniejszych fragmentów?
Stare 29-03-2009, 15:05   #18
Has!
Oświecony w kupie

Has! - Awatar

Cytat:
punish3r pisze: Podgląd Wiadomości
Musze Cie zmartwic, ale to nie jest dobry patent Masz dosc duze prawdopodobienstwo tego, ze mapa bedzie sie sypac - wszystkie Staircase Buildery tworza brushe w specyficzny sposob; przy takich ustawieniach czesc krwedzi bedzie sie pokrywac (i nie bedzie tego widac). W UT'99 nie zalecalo sie uzywac np. Linear Staircase, tylko tworzyc podobne schody za pomoca Shape 2d Ed, ze wzgledu na to, ze ten pierwszy tworzy 2x wiecej Vertexow.
jestes pewny ze w edku do ut3 jest ciagle ten blad ? ja tam korzystalem z tego pare razy i zawsze wszystko bylo ok ;]
Stare 29-03-2009, 15:23   #19
punish3r
VesperEngine

punish3r - Awatar

Na forum od: 23-05-2005
Miejscowość: Ws / P-n
Rep P0wah: 1702
punish3r - masta of dizastapunish3r - masta of dizastapunish3r - masta of dizastapunish3r - masta of dizastapunish3r - masta of dizastapunish3r - masta of dizastapunish3r - masta of dizastapunish3r - masta of dizastapunish3r - masta of dizastapunish3r - masta of dizastapunish3r - masta of dizasta
_Wydaje_mi_sie_, ze pewnie tak, gdyz w zasadzie nie jest to blad, tylko wykorzystanie narzedzia w nieodpowiedni sposob . Z tym ze UT3 troche inaczej kompiluje geometrie (BSP), wiec moze tu nalezy sie doszukiwac jakiegos 'opoznionego dzialania'. No i jeszcze trzeba wziac pod uwage to, ze stopien komplikacji BSP w UT3 jest duzo mniejszy niz w UT99, co tez ma znaczacy wplyw na pojawiajace sie bledy.

Niemniej jest to zwykly hook, a hooki w wiekszosci przypadkow sa zle i niestety msciwe (choc niejednokrotnie przyspieszaja / ulatwiaja robote) .

PFX, Isola
Użytkownika punish3r nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 30-03-2009, 18:57   #20
Fartuess
Fartuess - Awatar

Lightbulb Wyzwanie

Wyzwanie: Stworzyć Teksturę Tabliczki

Zadanie polega na stworzeniu tektury/zestawu tekstur, dzięki którym będzie możliwe utworzenie materiału wyglądającego jak ten ze screena3 (pochodzi on z Ut'99 mapka DM-Fetid). Do wykonania tego typu tekstury polecałbym Photoshopa oraz program MapZone (możecie użyćjakiegokolwiek innego programu, byleby efekt był porządny). Screen1 pokazuje wygląd modelu od przodu, zaś Screen2 pokazuje wygląd modelu od tyłu. Screenshot4 jest to tzw mapa UV (czyli obraz przedstawiający jak tekstura będzie się nakładać na model) i trzeba się jej przestrzegać podczas robienia tekstury( w tym celu oczywiście należy go pobrać ).

Uwagi:

- Potrzebne są 4 warianty tekstur (z liczbami kolejno od 1 do 4).Można to zrobić na dwa sposoby: Albo stworzyć 4 tekstury z cyframi, albo zrobić teksturę tabliczki bez cyfy i osobno zrobić tekstury cyfr.
- Radziłbym, żeby oprócz pliku w formacie JPG mieć plik w formacie robczym (np.PSD), bo możliwe jest to, że będe jeszcze zmieniał model, a wtedy może to ewentualnie pociągnąć za sobą zmianę UV.
- Nie robić tych śrub na teksturze. Prawdopodobnie śruby zrobię w 3D i osobno się je oteksturuje

W razie potrzeby mogę wysłać na maila model w Formacie .ASE (ktory można importować do UnrealEd'a)

Screen1:

Screen2:

Screen3:

Screen4:

Życzę powodzenia
Odpowiedz

Tagi
edycja, edytor, maporobienie, maporóbstwo, ued, unrealed

Narzędzia Tematu
Tryby Wyświetlania Oceń Ten Temat
Oceń Ten Temat: