unreal.pl  

Wstecz   unreal.pl > Scena > Unreal Tournament 3

Odpowiedz

Narzędzia Tematu Oceń Temat Tryby Wyświetlania
Stare 18-05-2009, 20:50   #41
necro
Zarezerwowany

necro - Awatar

Na forum od: 27-09-2005
Miejscowość: Olkusz
Rep P0wah: 9805
necro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizasta
Cytat:
Fartuess pisze: Podgląd Wiadomości
Ja jeszcze dodam, że to nie tyczy się jedynie mapek do unreala, ale całej branży gier...
To się tyczy nie tylko wirtualnego świata.Ludzie produkują tylko to, co ludziom jest najbardziej potrzebne i czego najbardziej oczekują.To producent musi sprostać oczekiwaniom konsumentów a nie na odwrót :P

"Od transu...piękniejsza jest tylko cisza..."
Użytkownika necro nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 18-05-2009, 21:48   #42
Fartuess
Fartuess - Awatar

Na forum od: 18-11-2008
Miejscowość: Poznań
Rep P0wah: 590
Fartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizasta
z takim porównaniem nie chciałem wyskakiwać, ponieważ porównanie robienie mapek dla UT3 do zasad ekonomii mogłoby być trochę niejasne .

I zgadzam się z tym, że producent musi sprostać oczekiwaniom konsumentów, niż konsumenci sprostać oczekiwaniom producenta ;P
Stare 20-05-2009, 12:36   #43
Mr_Hyde
Yup yup yup...

Mr_Hyde - Awatar

Na forum od: 30-08-2002
Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Rep P0wah: 93
Mr_Hyde - masta of dizastaMr_Hyde - masta of dizastaMr_Hyde - masta of dizastaMr_Hyde - masta of dizastaMr_Hyde - masta of dizastaMr_Hyde - masta of dizastaMr_Hyde - masta of dizastaMr_Hyde - masta of dizastaMr_Hyde - masta of dizastaMr_Hyde - masta of dizastaMr_Hyde - masta of dizasta
Ja napisze tak ... (huehuehue jak dawno na tym forum nie bylem) . Zrobic mape mega ladna ,taka ktora powoduje opad szczeki itp ;p . Gameplay niekoniecznie musi byc cudowny ,przecietnosc wystarczy xD . Dzis ludzie ida na ladne shadery i postprocessy ,a nie na to co jest dalej ;] . Patrzac na customowe mapki do ut3 nie ma jakis super wygladajacych . 99% z nich oparta jest o standardowe statici z domieszka wlasnych itp. Nie wiem ale w poprzednich odslonach ludzie byli bardziej kreatywni .
Stare 20-05-2009, 14:00   #44
Charon
insomnaut

Charon - Awatar

Na forum od: 27-09-2004
Miejscowość: Zgierz
Rep P0wah: 7400
Charon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizasta
Cytat:
Mr_Hyde pisze: Podgląd Wiadomości
Ja napisze tak ... (huehuehue jak dawno na tym forum nie bylem) . Zrobic mape mega ladna ,taka ktora powoduje opad szczeki itp ;p . Gameplay niekoniecznie musi byc cudowny ,przecietnosc wystarczy xD . Dzis ludzie ida na ladne shadery i postprocessy ,a nie na to co jest dalej ;] . Patrzac na customowe mapki do ut3 nie ma jakis super wygladajacych . 99% z nich oparta jest o standardowe statici z domieszka wlasnych itp. Nie wiem ale w poprzednich odslonach ludzie byli bardziej kreatywni .
Ho ho ho Kogo ja widzę
Generalnie masz rację Hydzior, jednak to i tak zależy w jaką grupę graczy się celuje. Casualom (takim typowym domowym fan(boj)om ) faktycznie wystarczą świecidełka na mapie. Z kolei mapa turniejowa poza wyżyłowanym layoutem powinna prezentować raczej rozsądne użycie bajerów, żeby nie powiedzieć, że wręcz skromne. Co oczywiście nie usprawiedliwia odwalania żenady. Teoretycznie powinno dążyć się do tego, żeby mapa urywała koparę i była mega grywalna (), zazwyczaj i tak dąży się do osiągnięcia kompromisu gdzieś po środku. Chyba, że ktoś w ogóle nie przywiązuje zbyt wielkiej uwagi do gameplayu, wtedy w ogóle nie musi robić mapy Wystarczy flyby przez oczojebną lokację No ale zakładając, że ktoś ma w to jednak grać - to w większości przypadków masz rację :]

A z tą kreatywnością... cóż, im trudniej generalnie, im więcej czasu potrzeba na drobiazgi, tym mniej tej kreatywności

A powiedz no mi... 'słyszałem' że coś modzisz? Czyżby stąd ta wizyta po latach?
Stare 20-05-2009, 18:19   #45
Mr_Hyde
Yup yup yup...

Mr_Hyde - Awatar

Mr_Hyde - masta of dizastaMr_Hyde - masta of dizastaMr_Hyde - masta of dizastaMr_Hyde - masta of dizastaMr_Hyde - masta of dizastaMr_Hyde - masta of dizastaMr_Hyde - masta of dizastaMr_Hyde - masta of dizastaMr_Hyde - masta of dizastaMr_Hyde - masta of dizastaMr_Hyde - masta of dizasta
Po zakonczeniu pracy w WB TTGames mam troche czasu dla siebie i dla swojego syfu . Modze modze ,ale nastawiam sie na flyby (bardziej robie to pod screeny do porto ;]) ;D na poczatek . Potem z tych meshy zrobie cos w co bedzie sie dalo grac xD . Pod koniec jakis wtepny prepreprepreprepreprealpha screenik zapodam bo lubie sie chwalic xD .
Stare 20-05-2009, 18:42   #46
Fartuess
Fartuess - Awatar

Fartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizasta
Ok spoko hyde. jeśli uważasz, że zrobienie mapki 100% custom content wyglądającą tak, że kopara opada jest proste, to życzę powodzenia. Minie z rok zanim opanujesz wszytsko na wystarczającym poziomie, żeby to co będziesz prezentował nie wyglądało żałośnie, apotem drugi rok, żeby wyglądało ładnie.

Oczywiście przy założeniu, że cholernie się do tego wszystkiego przykładasz i dodatkowo jesteś bardzo zdolny.

Poza tym Post process jest jak przyprawa. Nie możesz dać samego pieprzu do dania, ani nawet z nim przedobrzyć

Tak samo już niespecjalnie słyszałem o używaniu pojęć shaderów w kontekście UE3
Stare 20-05-2009, 18:52   #47
Mr_Hyde
Yup yup yup...

Mr_Hyde - Awatar

Ekhmmm... nie rozmawiasz tu z amatorem ktory ledwo co ued'a i soft 3d do lapsk dorwal . Robilem komercyjnie w gamingu ponad 2 lata (the farm51 i wyzej wspomniane ttgames jako enviro artist) i uwazam ,ze moj skill w modelowaniu ,texturowaniu jest na konkurencyjnym poziomie :] . Zreszta co ja sie tam tlumaczyc bede ,pod koniec tygla bedzie juz cos sensownego do pokazania .

W ued mowia na to materialy i co za roznica jak i gdzie to nazywaja ?? Zasada dzialania jest taka sama w kazdym silniku . Sam post-process ma dzis dosc znaczne znaczenie ,to tak jakby pokazac film be obrobki . Dzisiejsze gry znacznie sie na nim opieraja co skraca czas pracy umozliwia schowanie niewygodnych detali czy wyeksponowanie tych blizej gracza .
Dodac tez trzeba ze ladna mapke w pelni na customach mozna odwalic w 10x krotszym okresie niz twoje 2 lata ;p. Jakby tak artysci pracowali w epic to dzis bysmy dopiero gearsy 1 dostali :P .

Ostatnio edytowany przez Mr_Hyde; 20-05-2009 o 19:30
Użytkownika Mr_Hyde nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 20-05-2009, 19:17   #48
Fartuess
Fartuess - Awatar

... No to się pomyliłem . Jednak jest ktoś na tym forum, co się zna na rzeczy

jedną mapkę i owszem można zrobić w czasie krótszym niż 2 lata, tylko pytanie: w ile czasu można osiągnąć profesjonalny poziom (bo chodzio mi z tymi 2oma latmi o osiągnięcie konkretnego poziomou, a nie robieniu jednej mapki) w UE3, programie do grafiki 3D, programie do grafiki 2D, żeby móc odwalić jedną 100% customową mapę?? Poniżej roku się chyba nie da, jeśli ma się jeszcze inne zajęcia i obowiązki... Ludzie się tak hop od razu wszystkiego nie nauczą. Ja już np mam opanowane spoo zarąbistych bajerów w UE3 i nawet potrafię zrobić PhysX Cloth, ale moje modele 3D to nadal są totalnie kanciaste (tzn do hight-poly to im jeszcze daleko.) Postaci to ci w życiu nie zrobię. A tekstur robić po prostu jeszcze nie potrafię. Zamierzam w najbliższym czasie popróbować, ale mam raczej średnie doświadczenie w użyciu photoshopa.
Stare 20-05-2009, 19:33   #49
Mr_Hyde
Yup yup yup...

Mr_Hyde - Awatar

Owszem ,hobbysta majacy inne sprawy na glowie nie uwinie sie w rok jesli wogole sie uwinie . Ludzie ktorzy jednak na codzien robia w tym temacie zawodowo ,albo jako hobby nie majac innego do roboty przez cale dnie da rade sie uwinac w imo 3-4 miechy . Im wiecej w tym siedzisz twoj workflow jest coraz wydajniejszy i nie potrzebujesz juz tyle czasu co kiedys na pierdolki.
Stare 20-05-2009, 19:40   #50
Fartuess
Fartuess - Awatar

a jak masz szkołę na karku + inne obowiązki ?? ;p

Ja i tak widzę u siebie postępy. Skoro w ciągu około roku rozpracowałem sporą część UE3, pomimo braku czasu, to W Mayce trochę też się jeszcze rozkręce.

btw. Ostatnio oglądałem Sobie ZBrusha. Bardzo fajny programik, bardzo fajnie będzie można robić jakieś nieregularne obiekty. Tylko, że będe musiał na początek ściągnąć pirata, bo jako hobbysta, to raczej nie mogę sobie pozwolić na wydatek kilku tysięcy złotych, skoro i tak główna część ceny, to prawa do zastosowania komercyjnego...

Tagi
edycja, edytor, maporobienie, maporóbstwo, ued, unrealed

Narzędzia Tematu
Tryby Wyświetlania Oceń Ten Temat
Oceń Ten Temat:

Reguły Wiadomości