unreal.pl  

Wstecz   unreal.pl > Scena > Pomoc

Odpowiedz

Narzędzia Tematu Oceń Temat Tryby Wyświetlania
Stare 26-02-2007, 16:12   #1
EtHaNiEl
uTe RuLeZzZ

EtHaNiEl - Awatar

Na forum od: 16-07-2005
Miejscowość: Zawiercie
Rep P0wah: 333
EtHaNiEl - masta of dizastaEtHaNiEl - masta of dizastaEtHaNiEl - masta of dizastaEtHaNiEl - masta of dizastaEtHaNiEl - masta of dizastaEtHaNiEl - masta of dizastaEtHaNiEl - masta of dizastaEtHaNiEl - masta of dizastaEtHaNiEl - masta of dizastaEtHaNiEl - masta of dizastaEtHaNiEl - masta of dizasta
Monitor LCD

ten ---> http://www.arest.pl/index.php?inc=pr...d=22&grupa=107
czy
ten ---> http://www.arest.pl/index.php?inc=pr...=4936&katid=22
no i prosilbym jeszcze o jakies propozycje, uwagi itp.

Dziekowac

GG 3714676
Strona Klanu uTexecutors www.ute2k4.prv.pl
"...after this your life will never be the same..." (c) Qlimax
Użytkownika EtHaNiEl nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 27-02-2007, 10:06   #2
rnlp
Analuj :)

rnlp - Awatar

Na forum od: 25-09-2005
Miejscowość: Kielce
Rep P0wah: 7698
rnlp - masta of dizastarnlp - masta of dizastarnlp - masta of dizastarnlp - masta of dizastarnlp - masta of dizastarnlp - masta of dizastarnlp - masta of dizastarnlp - masta of dizastarnlp - masta of dizastarnlp - masta of dizastarnlp - masta of dizasta
http://www.arest.pl/index.php?inc=pr...d=22&grupa=107

to jak dla mnie, a wybierac tego mozna wiec nie daje innych propozycji
Stare 27-02-2007, 12:09   #3
Carlos
The skies will rain red.

Carlos - Awatar

Na forum od: 16-11-2002
Miejscowość: Szczecin
Rep P0wah: 6397
Carlos - masta of dizastaCarlos - masta of dizastaCarlos - masta of dizastaCarlos - masta of dizastaCarlos - masta of dizastaCarlos - masta of dizastaCarlos - masta of dizastaCarlos - masta of dizastaCarlos - masta of dizastaCarlos - masta of dizastaCarlos - masta of dizasta
Poczytaj to:
http://www.forum.unreal.pl/showthrea...hlight=Monitor

Może Ci pomoze.
Użytkownika Carlos nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 27-02-2007, 13:47   #4
m`
Zawsze Wierni!

m` - Awatar

Na forum od: 30-08-2005
Miejscowość: Katowice
Rep P0wah: 43
m` - masta of dizastam` - masta of dizastam` - masta of dizastam` - masta of dizastam` - masta of dizastam` - masta of dizastam` - masta of dizastam` - masta of dizastam` - masta of dizastam` - masta of dizastam` - masta of dizasta
http://www.arest.pl/showfoto.php?thu...935%2Fhuge.jpg

http://www.arest.pl/index.php?inc=pr...d=22&grupa=107

Ja mam tego, ma bardzo dobry kont widocznosci, gra sie nanim zajebiscie i powiem ci ze nie zaluje ani troche, ale jak kto lubi. rodzielka w normie, i wazy niewiele, reszte doczytaj sam, a wybor nalezy do ciebie ale zalowac nie bedziesz
Użytkownika m` nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 27-02-2007, 18:15   #5
crack
zen

crack - Awatar

Na forum od: 12-01-2003
Miejscowość: Sandomierz
Rep P0wah: 2957
crack - masta of dizastacrack - masta of dizastacrack - masta of dizastacrack - masta of dizastacrack - masta of dizastacrack - masta of dizastacrack - masta of dizastacrack - masta of dizastacrack - masta of dizastacrack - masta of dizastacrack - masta of dizasta
Elo, sory ze sie podpinam ale tez mam pewne problemy z wyborem monitorka.
Wiem ze bylo pelno innych tematow, ale nie mam czasu grzebac, chodzi mi konkretnie o dobry monitor, raczej z tych duzo lepszych niz tylko 'dobrych' ;D. Chodzi mi o poprostu jak najlepsze dzialanie, dobry kat obrazu, zajebiste kolorki kontrast itp, fajnie gdyby ktos potrafil podac 3 tytuly z czego kazdy bylby w innej kwocie, tak do 800zł, do 1000zł i do 1200 .

sory za podpinkeeee

Użytkownika crack nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 28-02-2007, 05:22   #6
Pajda
Moderator

Pajda - Awatar

Na forum od: 23-09-2001
Rep P0wah: 1768
Pajda - masta of dizastaPajda - masta of dizastaPajda - masta of dizastaPajda - masta of dizastaPajda - masta of dizastaPajda - masta of dizastaPajda - masta of dizastaPajda - masta of dizastaPajda - masta of dizastaPajda - masta of dizastaPajda - masta of dizasta
era :P

Zasadniczo w tej cenie dostaniesz tylko monitory na TN (w tym z overdrivem), jednego MVA i chyba cos z PVA. Te ostatnie sa nieuzywalne. Na MVA jest jeden BenQ, kolory i konty beda lepsze od tych na TN, ale smuzenie... no coz :P Wszystkie wymienione w temacie to TN i nie przygladalem sie, ale pewnie z overdrivem. Sa wystarczajaco szybkie do zwyklego pogrania, czy obejrzenia filmow, ale milosnik fotografi wkurzy sie na kolor. Katy nadzwyczajne tez nie beda.

Na TN z overdrivem zasadniczo popatrzyl bym na 3 monitory.
Jako tanie zerknac mozna na BenQ z serii V+ (FP71V+, FP91V+), ktorych zasadniczo niespecjalnie jakos widze w ofertach teraz. Wypasny Nec 90GX^2 Pro, ktorego tez jakos srednio widac (GX^2 w sklepach jest, Pro nie widzialem, ale tez nie rozgladalem sie zabardzo), cena nie wiem na wejsciu miala byc kolo 1600-1700, ale jak mowie nie widzialem jeszcze u nas. No i jest jeszcze polecany do grania Viewsonic VX922, ktorego oczywiscie mam do sprzedania :P Parametry ma jak GX^2 Pro, ale ma standardowy matowy ekran (dla wielu zaleta, mi osobiscie sie podobaja te blyszczace do ktorych naleza i V+ i GX^2 Pro), spora zaleta niezauwazalne dzialanie FRC (to modul FRC powoduje na wielu LCD widac takie jakby czerwonozielone zaklocenia telewizyjne, wzorki, czy nawet miganie), ma tez ponoc zdziebko lepsze katy od wiekszosci TN.
Stare 28-02-2007, 11:15   #7
crack
zen

crack - Awatar

Na forum od: 12-01-2003
Rep P0wah: 2957
crack - masta of dizastacrack - masta of dizastacrack - masta of dizastacrack - masta of dizastacrack - masta of dizastacrack - masta of dizastacrack - masta of dizastacrack - masta of dizastacrack - masta of dizastacrack - masta of dizastacrack - masta of dizasta
TN, MVA, PVA , to jakies technologie ? Ktora jest najlepsza ?
Gadalem z ojcem, i cena nie gra roli ( no tak do 1400zl )chodzi mi o zakup monitorka gdzie nie bedzie wystepowalo zadne smuzenie, gdzie kontrast i kolor beda zajebiste . Monitor bedzie sluzyc tylko do grania i filmow. Nie bawie sie w zadna grafike ani fotografie
A no i oczywiscie chce 19' ;]

http://sklep.benchmark.pl/pelny_24932.html <-- what do u think payda ?

Ostatnio edytowany przez crack; 28-02-2007 o 11:41
Użytkownika crack nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 28-02-2007, 12:17   #8
YooDash
Moderator

YooDash - Awatar

Na forum od: 30-10-2002
Miejscowość: Krakow
Rep P0wah: 1740
YooDash - masta of dizastaYooDash - masta of dizastaYooDash - masta of dizastaYooDash - masta of dizastaYooDash - masta of dizastaYooDash - masta of dizastaYooDash - masta of dizastaYooDash - masta of dizastaYooDash - masta of dizastaYooDash - masta of dizastaYooDash - masta of dizasta
Wlasnie Pajda zapodaj jak masz jakies konkretne modele 19" z dobrym kontrastem, dvi, z dobrym czasem reakcji i najlepiej z dobrym katem widzenia. Jak by bylo najlepiej jakis samsung lub jak benq to moze ktos z tego forum np jakis przedstawiciel by zalatwil cos taniej. A co do 19" to jest model ktory mi pasi bodajze luslom go podawal samsung 193p + z swietnymi parametrami ale w sklepie zaczyna sie cena od 1500 zeta - na allegro mozna go dostac za 990 zeta jedyny mankament to to ze ma wypalony jeden pix. Pajda odpowiadaj

#ut.hq gg:4727075 email: yoodash@unreal.pl
Użytkownika YooDash nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 28-02-2007, 15:28   #9
Pajda
Moderator

Pajda - Awatar

Na forum od: 23-09-2001
Rep P0wah: 1768
Pajda - masta of dizastaPajda - masta of dizastaPajda - masta of dizastaPajda - masta of dizastaPajda - masta of dizastaPajda - masta of dizastaPajda - masta of dizastaPajda - masta of dizastaPajda - masta of dizastaPajda - masta of dizastaPajda - masta of dizasta
Juz mowilem era :P
Nie wiem czy do 1400 dostanie sie jakis model na matrycy SIPS. Moze cos jeszcze na MVA sie znajdzie wtedy.
TN, MVA, PVA czy IPS to wszystko wlasnie rozne typy matryc, ktore sie montuje w LCD. Kazda ma jakies zalety i wady. TN jest tania, z overdrivem ma swietny czas reakcji, ale kolory i katy ma srednie. Nowe blyszczace szyby w LCD poprawiaja obraz, ale ogrom ludzi ich nie akceptuje bo odbijaja zrodla swiatla (wiec zalezy od otoczenia w jakim pracujesz). PVA ma niby lepsze kolory i katy, ale smuzy nawet podczas przeciagania okienek w windowsie. MVA to tez lepsze kolory i katy, a smuzenie jest ok do pracy, do gier juz niekoniecznie. Jest jeszcze IPS, w wersji SIPS sa uznawane za te w ktore sie powinno isc, kolory, katy, smuzenie ponoc ok, sam jednak kontaktu z nimi specjalnie nie mialem. Jestem negatywnie nastawiony do wszelkich LCD, ale jezeli juz karza mi na takowych grach to TN z overdrivem (overdrive przyspiesza czas reakcji) na czas turnieju jestem w stanie zaakceptowac. Dla przykladu z tanich najbardziej mi sie podobal BenQ V+, oczywiscie mial wady wszystkich LCD, ale bardzo przemyslna konstrukcja w tej klasie, a i w Warsow sie dalo grac. Dalej jest owy VX922 ze zwykla matowa szyba, ktory zasadniczo jest granica parametrow monitorow na TN. I wlasnie wspomniany Nec 90GX^2 Pro, 90GX^2 byl udanym modelem, a Pro poprawia parametry do poziomu owego Viewsonica VX922, jednoczesnie majac blyszczaca szybe.

To wszystko sa modele, ktore przyciagnely moja uwage. Najprawdopodobniej te bym rozwazal... gdybym sie zdecydowal na LCD, a poki co wciaz nie chce.

Inna sprawa naprawde nierozumiem jakim cudem ten Viewsonic VX922 jeszcze u mnie stoi nierozpakowany. Marka na ktorej wieksze CRT sie rzucano, na esreality jak byla dyskusja jaki LCD do grania to stanelo wlasnie na VX922 i nic innego itd.

crack: ten GX^2 jest ok, blyszczaca szybe ma wiec upewnij sie najpierw czy Ci nie przeszkadza (nie masz lampki ani nic takiego co by sie odbijalo w ekranie).
Stare 28-02-2007, 15:53   #10
EtHaNiEl
uTe RuLeZzZ

EtHaNiEl - Awatar

Na forum od: 16-07-2005
Miejscowość: Zawiercie
Rep P0wah: 333
EtHaNiEl - masta of dizastaEtHaNiEl - masta of dizastaEtHaNiEl - masta of dizastaEtHaNiEl - masta of dizastaEtHaNiEl - masta of dizastaEtHaNiEl - masta of dizastaEtHaNiEl - masta of dizastaEtHaNiEl - masta of dizastaEtHaNiEl - masta of dizastaEtHaNiEl - masta of dizastaEtHaNiEl - masta of dizasta
a ja mam jeszcze takie jedno male pytanie pod wzgledem gierek co sadzicie o panoramicznym monitorze? i ktory lepszy zwykly czy panorama??

GG 3714676
Strona Klanu uTexecutors www.ute2k4.prv.pl
"...after this your life will never be the same..." (c) Qlimax
Użytkownika EtHaNiEl nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Odpowiedz

Narzędzia Tematu
Tryby Wyświetlania Oceń Ten Temat
Oceń Ten Temat:

Reguły Wiadomości