unreal.pl  

Wstecz   unreal.pl > Off > Hydepark

Odpowiedz

Narzędzia Tematu Ocena: Ocena Tematu: głosów 22, średnia 4,14. Tryby Wyświetlania
Stare 26-03-2004, 15:06   #61
Hammurabi
Połączy się ?

Hammurabi - Awatar

Na forum od: 01-12-2003
Miejscowość: Chrzanów
Rep P0wah: 15
Hammurabi - nijaki taki
Pasja jest tak nakręcona jak było, a nie zrobiona tak jak mówią nam na religii, czyli płytko, film jest bardzo dobry, jest bardzo dobrze ukazane ludzkie zło.
Użytkownika Hammurabi nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 26-03-2004, 19:45   #62
Cooler
may the force be with you

Cooler - Awatar

Na forum od: 22-01-2004
Miejscowość: Sokołów Podlaski
Rep P0wah: 19
Cooler - miły człowiek ale bije żonęCooler - miły człowiek ale bije żonęCooler - miły człowiek ale bije żonęCooler - miły człowiek ale bije żonęCooler - miły człowiek ale bije żonę
Po obejrzeniu "Pasji" mam nieco mieszane uczucia. Z jednej strony film religijny, opowiadający o losach samego Chrystusa nie powinien być tak brutalny. Większość filmu opowiada o mękach Jezusa, niewielka jedynie część pokazuje, kawałki jego życia. No cóż bardzo odważnie Gibson ukazał ten film. Większym plusem filmu jest jedynie muzyka, która dobrze oddaje klimat. Dla bardziej wrażliwych nie polecam tego filmu, ze względu na brutalność, która jest rażąca.
Użytkownika Cooler nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 26-03-2004, 20:58   #63
Hammurabi
Połączy się ?

Hammurabi - Awatar

Na forum od: 01-12-2003
Miejscowość: Chrzanów
Rep P0wah: 15
Hammurabi - nijaki taki
niedotarł do ciebie ten film, film jest bardzo dobry, papież powiedział "jest tak jak było" po oglądnieciu tego filmu, więc co ? mamy sie okłamywać że wcale takie niebyło że Chrystus wcale niebył tak okropnie męczony ? I jest dobrze pokazane że to wcale nie Piłat go wydał na śmierć tylko Żydzi ! Piłat walczył o niego żeby go nieukrzyżowali, a pozatym popatrzcie na ludzi .. jak mogą być tacy świnie na swiecie że Jezusa wydali na śmierć , niewinnego człowieka który uzdrawiał chorych a inni uwarzali to jako herezje i że on jest od szatana... taaa... i jeszcze chciał wybaczyć tym wszystkim którzy go chcieli ukrzyżować, nie byłem blisko z Religią chrześcijańską, natomiast ten film mnie zbliżył do nich.
Użytkownika Hammurabi nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 27-03-2004, 00:52   #64
Lionheart
Moherator

Lionheart - Awatar

Na forum od: 24-09-2002
Miejscowość: Sosnowiec
Rep P0wah: 2473
Lionheart - masta of dizastaLionheart - masta of dizastaLionheart - masta of dizastaLionheart - masta of dizastaLionheart - masta of dizastaLionheart - masta of dizastaLionheart - masta of dizastaLionheart - masta of dizastaLionheart - masta of dizastaLionheart - masta of dizastaLionheart - masta of dizasta
Hmmm... Słyszałeś jak Papież to powiedział?? A jeśli powiedział to co? Widział? Film jak film, dla mnie wiele hałasu o nic. Realistycznie i ładnie nakręcony a historia? No cóż...znana od dawna
Lecz teraz siedzą, piją i palą, nie pomne tego, że się nawalą
Ze śpiewem do domu wrócą, pewnie się z chłopem swoim pokłócą
Fikną na łóżko, pewnie w ubraniu, mamrocząc jeszcze: Ty zimny draniu!
by me
Użytkownika Lionheart nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 27-03-2004, 03:08   #65
WyrwiNera
WyrwiNera - Awatar

Na forum od: 14-11-2002
Miejscowość: Zabłudów
Rep P0wah: 62
WyrwiNera - masta of dizastaWyrwiNera - masta of dizastaWyrwiNera - masta of dizastaWyrwiNera - masta of dizastaWyrwiNera - masta of dizastaWyrwiNera - masta of dizastaWyrwiNera - masta of dizastaWyrwiNera - masta of dizastaWyrwiNera - masta of dizastaWyrwiNera - masta of dizastaWyrwiNera - masta of dizasta
Pasja typowym filmem nie jest. Dobrze że powstał ten film bo ludzie przypomnieli sobie czym jest męka. We wcześniejszych filmach o tej tematyce mękę Chrystusa przedstawiano w sposób cukierkowy, co prawda moim zdaniem Gibson troche przesadził z tym rwaniem mięsa ale za to film jako całość daje sporo do myślenia.

Ostatnio obejrzałem Dogville, (nie jest to nowy film). Cała akcja dzieje się w małym miasteczku Dogville do którego przybywa uciekinierka (Kidman). Niby nic nadzwyczajnego, jednak cała scenografia to zaledwie około 200m2 na których znalazły się ulice i wszystkie domy
Szokujące jest to jak bardzo mili ludzie potrafią "wyruchać" gościa
Stare 05-04-2004, 13:42   #66
Siepacz
Murderator

Siepacz - Awatar

Na forum od: 13-01-2002
Miejscowość: Zabłudów
Rep P0wah: 26
Siepacz - coś tu śmierdziSiepacz - coś tu śmierdziSiepacz - coś tu śmierdziSiepacz - coś tu śmierdziSiepacz - coś tu śmierdziSiepacz - coś tu śmierdziSiepacz - coś tu śmierdziSiepacz - coś tu śmierdzi
Nera właśnie zestawił ze sobą dwa filmy, które jak dla mnie są całkowicie nieporównywalne. Dzieli je przepaść która dzieliłaby dobrej, rzemieślniczej roboty kuchenne krzesło od dzieła sztuki takiego jak krzesło z serii Ludwik XIII.
Zacznijmy od "krzesła kuchennego": Otóż oglądająć "Pasję", zacząłem się w pewnym momencie zastanawiać, po co w ogóle kręcić taki film? Film całkowicie płaski dramaturgicznie, bez zawiązania akcji, z kulminacją bez żadnego zaskoczenia. Ten film jest jak ikona, którą każdy dobrze zna, każdy wie jak się rozpoczęła i jak zakończyła. Jedynym zaskoczeniem i urozmaiceniem są kałuże krwi i strzępki Chrystusowego mięsa. Scenarzysta oparł się tu niemal całkowicie na ikonie, i założył że oprą się na niej też widzowie. A to był błąd. Śmiem twierdzić iż byłby to o niebo lepszy film, gdyby traktował np. o ostatnim roku życia Jezusa, niż tylko o samej męce. Ukazywałby wtedy przynajmniej część drogi jaką przebył główny bohater. Powszechną znajomość tematu również można było obrócić na korzyść dramaturgii filmu (oczekiwanie na nieuniknione fatum). A tak Gibson zamiast pracowicie budować dramaturgię filmu, od razu prowadzi nas do "rzeźni" na finał. Parę słów o męce Chrystusa - przyznam że jestem poważnie zaniepokojony zdrowiem psychicznym Mela Gibsona. W samej tylko scenie biczowania widzę wszelkie znamiona sadyzmu. Ktoś wspominał o realiźmie filmu. Gdzie tu jest realizm? Znajdźcie mi człowieka, który po takiej porcji plag będzie jeszcze niósł na plecach kilkudziesięciokilogramowy krzyż z drewna. Przecież ten człowiek nie powinien być nawet przytomny. Powinien umierać od krwotoków zewnętrznych i wewnętrznych, odbitych nerek i szoku pourazowego. No, ale to w końcu nie człowiek, tylko Syn Boży.
Podsumowując: film nudny, płaski dramaturgicznie, postacie przerysowane, zmarnowane sporo litrów sztucznej krwi. Już Peter Jackson spożytkował by je o niebo lepiej (i nie mówię tu o jakimś Władcy Pierścieni )
Teraz słów kilka o "Dogville". Jak dla mnie przebłysk geniuszu - zdecydowanie najlepszy film von Triera i w ogóle jeden z filmów których nigdy nie zapomnę. Film o takiej głębi przesłania, że można by napisać o tym książkę, a samych interpretacji byłoby więcej niż dla "Matrixa". Film który pokazuje jak władza potrafi deprawować człowieka. Męka Grace poruszyła mnie stokroć bardziej niż męka Chrystusa wg Gibsona. Napięcie jakie wytworzył ten film powodowało że wręcz nie mogłem wysiedzieć w fotelu z wściekłości (na "Pasji" prawie spałem). Na szczęście w finale filmu nadeszło kojące katharsis . Powiem krótko: polecam ten film wszystkim którzy potrafią myśleć. A co do "Pasji" - po prostu kawałek filmowego rzemiosła. Nic więcej.

Ostatnio edytowany przez Siepacz; 05-04-2004 o 13:48
Użytkownika Siepacz nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 07-04-2004, 11:06   #67
afc
afc - Awatar

Na forum od: 15-10-2002
Miejscowość: Wrocław
Rep P0wah: 1191
afc - masta of dizastaafc - masta of dizastaafc - masta of dizastaafc - masta of dizastaafc - masta of dizastaafc - masta of dizastaafc - masta of dizastaafc - masta of dizastaafc - masta of dizastaafc - masta of dizastaafc - masta of dizasta
Cytat:
Wysłane przez: Cooler
Po obejrzeniu "Pasji" mam nieco mieszane uczucia. Z jednej strony film religijny, opowiadający o losach samego Chrystusa nie powinien być tak brutalny. Większość filmu opowiada o mękach Jezusa, niewielka jedynie część pokazuje, kawałki jego życia.
Jakbyś się trochę bardziej zainteresował to "Pasja" to właśnie cykl scen obrazujących MĘKĘ Chrystusa od wjazdu do Jerozolimy do zmartwychwstania. Generalnie film mi się podobał, chociaż niektórzy rzeczywiście mogą go uznać za antysemicki... Gibson pokazał tylko tych Żydów, którzy byli za ukrzyżowaniem Jezusa, a przecież On miał też dużą liczbę swoich uczniów, których dopiero można było zauważyć na drodze krzyżowej...

A co do tematu, to ostatnio widziałem genialny wprost film, nasz polski, Jerzego Stuhra "Pogoda na jutro". Nie będę opowiadał o czym, żeby nie zepsuć treści, ale naprawdę polecam - dawno w Polsce nie było tak dobrego filmu (może pokusiłbym się o polecenie "Show" ale to i tak nie ta klasa). Brawo Stuhr.

Przypomniał mi się po drodze jeszcze jeden film, polecił mi kumpel - "Elephant". Początkowo film nudny, właściwie w filmie mamy 3 dialogi, przez które poznajemy kilka osób, myślimy tylko o nich, bo innych imion nie znamy... I wtedy zostajemy zgnieceni do rozmiarów prawie tak małych jak po obejrzeniu "Requiem dla snu". Ja przytuliłem się do poduszki i nie wiedziałem co się dzieje przez parę dobrych minut, czytałem napisy końcowe, ot tak.
Stare 29-04-2004, 11:40   #68
hamer
hamer - Awatar

Na forum od: 17-11-2002
Miejscowość: Szczecinek
Rep P0wah: 46
hamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;p
Dawac! Dawac! Jush topic zlecial, a filmy sa. Piszcie swoje opinie na temat przewypasnych filmow, najlepiej pomijajac dziadostwa :] Choc kazdy film ma cos w sobie... Ja wczoraj ogladnalem Yamakasi, a teraz zalatwiam sobie Biker Boyz. To 1 polecam, szkoda tylko, ze po zabojadzku.
Stare 29-04-2004, 12:19   #69
TurtleX
TurtleX - Awatar

Na forum od: 14-11-2003
Miejscowość: Tutaj
Rep P0wah: 0
TurtleX - masta of dizastaTurtleX - masta of dizastaTurtleX - masta of dizastaTurtleX - masta of dizastaTurtleX - masta of dizastaTurtleX - masta of dizastaTurtleX - masta of dizastaTurtleX - masta of dizastaTurtleX - masta of dizastaTurtleX - masta of dizastaTurtleX - masta of dizasta
Cytat:
Ja wczoraj ogladnalem Yamakasi, a teraz zalatwiam sobie Biker Boyz. To 1 polecam, szkoda tylko, ze po zabojadzku.
Ja oglądałem "Yamakasi" już po północy (chyba to była powtórka ;]) razem z Witkiem i naprawdę nie mogliśmy się powstrzymać od śmiechu.
Film przezabawny, fabuła podobna do "John Q", mianowicie:

1. Dziecko jeżeli nie przejdzie przeszczepu serca to zginie... ojciec nie ma pieniędzy nawet na to aby wpisać swego syna na listę oczekujących.
Prośby nie pomagają więc przejmuje on szpital z bronią w ręku mając na rządaniu wpisanie syna na listę oczekujących na przeszczep.

2. "W Yakamasi" powtarza się motyw z dzieckiem które musi przejść przeszczep serca, brakiem pieniędzy a zarazem i listą oczekujących, jednak jest trochę inaczej niż w "John Q". Dzieciak naśladując właśnie swoich idoli (Yamakasi) trafia do szpitala a i sami Yamakasi nie wpadają to szpitala z bronią w ręku (pod koniec dopiero policjant "zmusza" lekarza do działania ;]) do szpitala jednak postanawiają okraść (chyba) 6 najbogatszych lekarzy w mieście...

Doskonałe momenty z których naprawdę można się dużo pośmiać (nie tylko podczas kradzieży) ;]

Polecam obydwa filmy, jednak Yamakasi bardziej mi się podobał...

Jedynym minusem tego filmu jest moim zdaniem to że właśnie jest po Francusku ;(.

Pozdrawiam.
Stare 29-04-2004, 14:27   #70
hamer
hamer - Awatar

Na forum od: 17-11-2002
Miejscowość: Szczecinek
Rep P0wah: 46
hamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;p
Cytat:
Wysłane przez: TurtleX
razem z Witkiem i naprawdę nie mogliśmy się powstrzymać od
Dopiero zajarzylem zes brat Lus'a I syn Witka :]

Tagi
filmy, kino, ogladam, ogladamy

Narzędzia Tematu
Tryby Wyświetlania Oceń Ten Temat
Oceń Ten Temat:

Reguły Wiadomości