unreal.pl

unreal.pl (https://forum.unreal.pl/index.php)
-   Hydepark (https://forum.unreal.pl/forumdisplay.php?f=225)
-   -   Reputacja - co to ? (https://forum.unreal.pl/showthread.php?t=20986)

Piter 13-10-2004 09:59

Reputacja - co to ?

Starą karmę i ocenianie wiadomości zastąpił wbudowany w tej wersji VBulletina system Reputacji. Zapewne sporo jest osób, które nie mogą się w tym połapać, więc stąd ta wiadomość. Zmian w stosunku do poprzednich wersji jest sporo, m.in. brak możliwości zobaczenia dokładnej liczby punktów na koncie innego użytkownika - co wg. mnie jest dobrym rozwiązaniem, bo zasadniczo oprócz innych mechanizmów "zabezpieczających" powinno zapobiec "spamowaniu" w ocenach. Ważne jest również to, kto ocenia Wasze wiadomości - czyli ile miał Rep Power.

Teraz zasady:
- Rep Power - ilość punktów jaką może dać lub odebrać dany użytkownik innemu użytkownikowi.
- zielona kropka obok rep power - każda zielona kropka to zaczęte 100 punktów reputacji ( 10 do 100 to jedna zielona kropka, 101 do 199 to dwie, itd.). System nie podaje konkretnej liczby punktów danego użytkownika.
- każdy może sprawdzić sobie swoje punkty w swoim Panelu Użytkownika oraz to od kogo i za jaką wiadomość je dostał - czego nie było w poprzednim systemie. Liczbę punktów i ostatnie komentarze do danej wiadomości można też sprawdzić klikajać na "wagę" pod swoją wiadomością.
- kropka ciemnozielona - to coś pomiędzy 0 a 9
- kropka bezbarwna - to 0 punktów.
- kropka ciemnoczerwnona - to -1 do -9
- każda kropka czerwona to zaczęte -100 punktów reputacji, działa analogicznie do zielonych kropek.

Jak wyliczane jest Rep Power ? System wylicza Rep Power biorąc pod uwagę staż na forum, ilość wysłanych wiadomości i inne rzeczy:
- za każde 365 dni na forum - 1 punkt,
- za każde 1000 wiadomości - 1 punkt,
- za każde 100 punktów Reputacji ( czyli de facto za zielone kropki ) - 1 punkt
- użytkownik musi wysłać przynajmniej 50 wiadomości na forach na których się one zliczają, żeby mógł innym dawać punkty,
- użytkownik musi mieć przynajmniej 10 punktów Reputacji, żeby mógł dawać punkty innym.

Zabezpieczenia:
- każdy użytkownik w ciągu 24 godzin może oddać max. 10 głosów na innych,
- nie można oceniać wiadomości tego samego użytkownika, dopóki nie oceni się 20 innych,
- oczywiście jest również zabezpieczenie przeciwko masowemu ocenianiu wiadomości - jak to miało miejsce już nieraz w poprzednim systemie "karma/ocenianie wiadomości".

Życzę zatem miłej zabawy :D

//edit: wszystkie angielskie frazy w reputacji zostały przetłumaczone. Na tłumaczenie w panelu użytkownika przyjdzie Wam jeszcze parę dni poczekać.

Xytrass 13-10-2004 14:57

"Masz za mało punktów Reputacji, żeby ocenić wiadomość użytkownika Piter." <-- a to na czym polega ? Np. nmie moga oceniac tylko uzytkownicy ktorzy maja wiecej lub tyle samo reputacji, a nowi - ktorzy maja mniej -nie moga, tak ?

Majin.uQuad 13-10-2004 16:05

ehm... a gdzie dokładnie sprawdzić od kogo sie dostało reputacje..? Bo nigdzie nie widze :-/
pozdro

edit/ Fajne logo tam na górze, nawet wiem skad ono :)

RedEyes 13-10-2004 16:10

Cytat:

uQuad pisze:
ehm... a gdzie dokładnie sprawdzić od kogo sie dostało reputacje..? Bo nigdzie nie widze :-/
pozdro

edit/ Fajne logo tam na górze, nawet wiem skad ono :)

w panelu uzytkownika, po otrzymaniu pierwszej reputacji pojawia sie okienko Latest Reputation Received
/pozdro

Piter 13-10-2004 16:25

Cytat:

Xytrass pisze:
"Masz za mało punktów Reputacji, żeby ocenić wiadomość użytkownika Piter." <-- a to na czym polega ? Np. nmie moga oceniac tylko uzytkownicy ktorzy maja wiecej lub tyle samo reputacji, a nowi - ktorzy maja mniej -nie moga, tak ?

@Xytrass: mały błąd w tłumaczeniu - teraz to brzmi tak - "Jakaś wiadomość użytkownika 'username' była już przez Ciebie niedawno oceniona. Musisz oceniać też innych użytkowników, żeby ocenić wiadomość użytkownika 'username' ponownie".
Dopisałem też rulza powyżej dotyczącego właśnie tej sprawy - nie można oceniać wiadomości tego samego usera, dopóki nie oceni się 20 innych kolesi.

@uQuad: logo robił kolo nie związany ze sceną.

mando 13-10-2004 16:55

Niech ktos przyczepi temat na gorze

/edit
Juz nieaktualne. Podczas gdy pisalem ktos to zrobil :D

IDontKnow 13-10-2004 17:04

Cytat:

Piter pisze:
Dopisałem też rulza powyżej dotyczącego właśnie tej sprawy - nie można oceniać wiadomości tego samego usera, dopóki nie oceni się 20 innych kolesi.

Myślę, że 10 w zupełności by wystarczyło ;)

YouZacK 13-10-2004 18:34

ja mam Rep Powah = 6, calkiem niezle :D komu dopomoc? :>>>>>

Grzyb9k 13-10-2004 18:34

hmm może takie informacje umieszczać w tym FAQ? :)

Majin.uQuad 13-10-2004 19:17

RedEyes no ale mi chodzi o to ze nie ma infa od kogo to dostałem.
Piter... em, ten znaczek "U" bardzo przypomina mi tego z unreal.com :-/ tylko ze mniejszy jest.

Czas podawany jest w GMT +2. Teraz jest 05:10.