unreal.pl

unreal.pl (https://forum.unreal.pl/index.php)
-   Unreal Tournament (https://forum.unreal.pl/forumdisplay.php?f=2)
-   -   Beta-testy nowych map (https://forum.unreal.pl/showthread.php?t=29192)

Charon 14-03-2006 03:58

Beta-testy nowych map

Chciałem zainteresować Was nieco sceną edycyjną i zachęcić wszystkich do współpracy. Temat zakładam, aby służył on wszystkim, nie tylko mi ;)

Potrzebni mi się doświadczeni gracze i ich opinie na temat tworzonych map.

Na dzień dzisiejszy chciałbym, abyście rzucili okiem na dwa dość otwarte layouty do DM, wizualnie nie wygląda to jeszcze ślicznie, ale jest tam już wszystko, co do gry z żywym przeciwnikiem potrzebne.
DM-Immortal
DM-Hate

Chciałbym poznać opinie, zanim przystąpię do szlifowania map od strony wizualnej. Szczególnie cenne będą dla mnie uwagi odnośnie placementu, lecz porady tyczące się innych elementów również przyjmę z wdzięcznością. Dzięki za uwagę.

kostuch 14-03-2006 19:38

Jak dla mnie to te mapki wygladaja jak gdyby byly tworzone do ut2kx ;d ze wzgledu na swoje gabaryty ofkors :) Wydaje mi sie ze nie beda zbyt grywalne, ale to pewnie moje zboczenie, nie lubie otwartych map :) Aa i windy chodza za szybko ;d

Sveg 14-03-2006 19:57

Czegoś brakuje tym mapkom. Poza tym są bardzo do siebie podobne. Są duże, a to lubię;) Ale jak już pisałem brakuje im takiego miejsca gdzie jatka byłaby nieustająca, ciągle ktoś by się kręcił np. miejsce pod ampem na Tempeście, czy kładki na decku, innymi słowy takiego "środka":p

Simonus 14-03-2006 20:55

Mapki bardzo ciekawe, brakuje jedynie klimatu, ale to pewnie przez to ze jak to w wersji beta brakuje urozmaicenia tekstur. Grywalnosc mysle ze bedzie dobra, za bardzo jej nie mozna narazie sprawdzic, bo brakuje sciezek dla botow, zaraz zreszta w ued na szybkosci zrobie automatycznie sciezki, zeby mozna bylo z botami sprawdzic, chociaz przy 9 juz jadka byla i nawet miejscami sciezki nie byly potrzebne ;) Czekam na wersje finalna z dynamicznym oswietleniem i dobrym texturowaniem. Mysle ze bedzie dobrze ;)

teleport 14-03-2006 20:57

Charon, ja byłbym zadowolony, gdybyś dodał rozbudowane skoki z wind (tak jak przy pasku na Immortal). Na przyklad mozesz jeszcze na Immortalu umożliwić skok z windy po pady, albo po inne przedmioty. Może kilka dodży by się przydało? ;)

immortal1
ja bym przeniósł tą winde w miejsce apteczek :)

immortal2
mozna wyciąć to, co zaznaczylem i wstawić coś ciekawego :)

immortal3
troche trudny ten skok :P

Gracz ze mnie żaden, ale mylse, ze te zmiany urozmaicą troche mape.

Pi3Gi 14-03-2006 21:38

imo fajne mapki ,takie na sniper arena.
pozdrawiam

Charon 14-03-2006 22:58

Dzięki za komentarze:) Czekam na więcej :D
No tak, mapy są nieco otwarte, co nie wszystkim może się podobać. Ja osobiście nie przepadam za np. Turbine, bo z kolei ciasnoty nie lubię. Lubię, gdy jest nieco przestrzeni, jak np. na Malevolence, Liandri czy na 1on1-DavidM(1 & 2), no ale to tyle w kwestii otwartości map.

Cytat:

kostuch pisze:
Jak dla mnie to te mapki wygladaja jak gdyby byly tworzone do ut2kx ;d ze wzgledu na swoje gabaryty ofkors Wydaje mi sie ze nie beda zbyt grywalne, ale to pewnie moje zboczenie, nie lubie otwartych map Aa i windy chodza za szybko ;d

Co do Immortala, to zasugerowano mi nawet, że prędzej będzie z tego TDM niż 1on1. Jeśli o Hate chodzi, to moim zdaniem raczej jedynie 1on1 wchodzi w rachubę. Może i gabaryty nie są najmniejsze, ale dynamizmu na Hate jest całkiem sporo imo. Co do zbyt szybkich wind, to średnio to rozumiem;) Celowo dałem szybsze, żeby lift-jumpy dało radę swobodnie robić. Na DM-Immortal wywalę jedną windę całkiem i faktycznie była ona może zbyt szybka (ta do fiolek i padów).

Cytat:

Sveg pisze:
Czegoś brakuje tym mapkom. Poza tym są bardzo do siebie podobne. Są duże, a to lubię Ale jak już pisałem brakuje im takiego miejsca gdzie jatka byłaby nieustająca, ciągle ktoś by się kręcił np. miejsce pod ampem na Tempeście, czy kładki na decku, innymi słowy takiego "środka"

Na pewno brakuje im wykończenia, detali, texturingu i ścieżek dla botów:D Co do braku miejsa, gdzie jest ciągle jatka, to na DM-Hate, już przy 2 botach bywa gorąco przy Armorze (100). Jeśli chcesz, to przy przy większej ilości robi się tam niezły kocioł;) Jeszcze zobaczymy co z tego wyniknie, na DM-Immortal pewnie zmieni się nieco rozmieszczenie itemów...

Cytat:

Simonus pisze:
Mysle ze bedzie dobrze ;)

Dzięki ;)

Cytat:

teleport pisze:
mylse, ze te zmiany urozmaicą troche mape

Jak wspomniałem wyżej, odpadnie ta mała winda do fiolek i padów. Całkiem niezły lot daje winda pod spawarą, więc zależy jak kto będzie ją wykorzystywał. Zgrabne dodge da się robić w wielu miejscach na DM-Immortal, a zwłaszcza na DM-Hate.
Co do Immortala jednak i pierwszego obrazka, to ta winda musi zostać:] Daje szybki transport na górę, a z górnej platformy można łatwo robić dodge. Gdy dam windę zamiast apteczek, to zrobi się tam chyba zbyt ciasno. Zobaczymy, czy będą inne głosy z podobną propozycją.
Odnośnie drugiego obrazka, to hmm... może to i faktycznie nie jest najciekawszy element, ale co tu może być ciekawsze? ;) Zobaczę, jeśli wymyślę coś lepszego, to na pewno to jakoś zmienię.
Trzeci obrazek... Tak, ten skok jest niewykonalny ;) Można z tej windy wskoczyć bliżej i dopiero pieszkom powędrować tam gdzie wskazałeś;) Można też przyspieszyć windę albo zrobić na nią wcięcie... Skoku tego nie traktowałem jednak jako musu. Może wystarczy tam tylko wyskoczyć i puścić kombo zapobiegawczo ;)

Cytat:

Pi3Gi pisze:
imo fajne mapki ,takie na sniper arena

Myślę, że z rocket arena też nie byłoby źle ;) No ale zostawmy mutatory;) A jak z normal weapons?

Sami 14-03-2006 23:08

Mapki imo w porzadku. Spokojnie hate moglaby byc sequel'em immortal albo odwrotnie:) Sa wprost stworzone do robienia monsterow:p Postaram sie wieczorem zagrac po lanie na nich, wtedy powiem wiecej.

peace:cool:

Future 15-03-2006 00:41

zassałem, wrzuciłem, pograłem i tak:

DM-HATE - ogólnie fajna mapka, duzo fragów w krótkim czasie. Na tej mapie widziałem tylko jedną windę a szkoda, bo jeszcze jedna albo dwie by sie przydały, choć i bez nich gra się całkiem dobrze. Tekstura a100 jest za nisko i wchodzi w podłoge :P (ale to tylko takie szybkie spostrzezenie). Tryb mapy, moim zdaniem duel, chociaż 2/2 też mozna spróbować ;).

DM-IMMORTAL - mapa moim zdaniem zajebista. Gra się szybko i przy wiekszej ilosci plejerów bedzie cała we krwi :D. Winda z trzeciego obrazka który pokazał teleport jest ciut za wolna, jezeli lift-jampy maja byc swobodne to trzeba leciutko zwiekszyc jej szybkosc, aby skok przedstawiony na obrazku był łatwy, bo narazie ten skok da sie wykonac, ale nie jest rzecza łatwą. Tekstura a100 jak wyzej ;). Mapa do duelowych imo nie nalezy, troche za duza jest, ale 2/2,3/3 jak i nawet 4/4 mozna pograć.

Moim zdaniem grywalność będzie duża, trzeba obie tylko dopracować i rozprowadzić po scenie! :D Kawał dobrej roboty! Za co wielkie brawa! Oby te dwie mapy zmobilizowały Cie do zrobienia kilku nastepnych, bo nieźle ci to wychodzi ;) odemnie gl, a dla graczy hf! Bedzie zabawa - hehehe...

pzdr.

Rush 15-03-2006 09:58

Wrzucilem mapki na duele es pod nazwami -> DM-Hate_v1.unr, DM-Immortal_v1.unr (lepiej nazwy na wersje ostateczne zostawic).

Czas podawany jest w GMT +2. Teraz jest 13:55.