unreal.pl  

Wstecz   unreal.pl > Scena > Pomoc

Odpowiedz

Narzędzia Tematu Oceń Temat Tryby Wyświetlania
Stare 13-02-2010, 02:08   #1
crashed
crashed - Awatar

Na forum od: 06-01-2010
Miejscowość: okolice
Rep P0wah: 0
crashed - nijaki taki
Pytanie do starych graczy

Podczas grania w ut często doświadczam pewnego zjawiska które zapewne wielu z was zna
Mianowicie , kiedy gram na warmupie , idzie mi dobrze , czasem wręcz sam się dziwie że tak potrafie zagrać.
Aim , sposób poruszania się [ uniki ] , zdolność przewidywania zachowań przeciwnika itp.
Ale kiedy zaczynam grać na punkty wszystko potrafi się popsuć , nie zawsze - ale często.
Z czego to wynika? , przecież przeciwnik jest ten sam , sprzęt też, ping się nie psuje .... a skuteczność w grze spada na łeb na szyje

albo inny przykład

Gram ze słuchawkami , staram się wykorzystać walory jakie daje dzwięk w grze , słysze przeciwnika, moge do tego dostosować taktyke itp.
koniec z końcem przegrywam

Następna mapa , bez słuchawek , bo już mnie uszy bolą , w końcu to i tak for fun gra - i o dziwo potrafie zagrać lepiej niż ze słuchawkami , a przecież to w sumie nielogiczne.
Oczywiście ja zdaje sobie sprawe z czego to wynika niemniej chciałbym , aby wypowiedziały się osoby które miały lub mają podobny dylemat
Pod tym tematem na pewno mogłoby się podpisać wielu początkujących graczy dlatego proszę o zachowanie powagi wypowiedzi

Pytanie brzmi - jakie są najlepsze ,, domowe sposoby babuni " aby temu zjawisku zaradzić ?
Stare 13-02-2010, 02:45   #2
Has!
Oświecony w kupie

Has! - Awatar

Na forum od: 16-11-2002
Miejscowość: Olsztyn
Rep P0wah: 9155
Has! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizasta
Cytat:
cashew pisze: Podgląd Wiadomości

Gram ze słuchawkami , staram się wykorzystać walory jakie daje dzwięk w grze , słysze przeciwnika, moge do tego dostosować taktyke itp.
koniec z końcem przegrywam

Następna mapa , bez słuchawek , bo już mnie uszy bolą , w końcu to i tak for fun gra - i o dziwo potrafie zagrać lepiej niż ze słuchawkami , a przecież to w sumie nielogiczne.
Oczywiście ja zdaje sobie sprawe z czego to wynika niemniej chciałbym , aby wypowiedziały się osoby które miały lub mają podobny dylemat
Pod tym tematem na pewno mogłoby się podpisać wielu początkujących graczy dlatego proszę o zachowanie powagi wypowiedzi

Pytanie brzmi - jakie są najlepsze ,, domowe sposoby babuni " aby temu zjawisku zaradzić ?
widocznie dźwięki w grze rozpraszają cię tak samo jest z TSem

Cytat:
cashew pisze: Podgląd Wiadomości
Podczas grania w ut często doświadczam pewnego zjawiska które zapewne wielu z was zna
Mianowicie , kiedy gram na warmupie , idzie mi dobrze , czasem wręcz sam się dziwie że tak potrafie zagrać.
Aim , sposób poruszania się [ uniki ] , zdolność przewidywania zachowań przeciwnika itp.
Ale kiedy zaczynam grać na punkty wszystko potrafi się popsuć , nie zawsze - ale często.
Z czego to wynika? , przecież przeciwnik jest ten sam , sprzęt też, ping się nie psuje .... a skuteczność w grze spada na łeb na szyje
na warmupie nikt się nie stara i wszyscy grają na pałe dlatego idzie ci tak dobrze
Użytkownika Has! nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 13-02-2010, 09:32   #3
Terminator'e
gg - > 3755190 < -

Terminator'e - Awatar

Na forum od: 13-08-2001
Miejscowość: lol'zzz
Rep P0wah: 6865
Terminator'e - masta of dizastaTerminator'e - masta of dizastaTerminator'e - masta of dizastaTerminator'e - masta of dizastaTerminator'e - masta of dizastaTerminator'e - masta of dizastaTerminator'e - masta of dizastaTerminator'e - masta of dizastaTerminator'e - masta of dizastaTerminator'e - masta of dizastaTerminator'e - masta of dizasta
na warmupie z tego co zauwazylem a i na tsie ludzie inni widza jest tak, że jakby jest lag dla wszystkich - wiec i jest dosc wyrownanie, natomiast pozniej juz jest normalnie i juz wieksze znaczenie ma jakosc polaczenia internetowego

warmup jest wlasnie dziwny, bo na nim to serwery sie wieszaja

natomiast co do sluchawek to po prostu masz taki mozg akurat nie za dobry do gier moim zdaniem - bo nie potrafisz przeniesc dzwiekow w odpowiednia szybka analize gry - stad gorszy wynik - ja tez tak mam - moze da sie to zmienic, ale nie wiem - moze to wiecej czasu potrzeba na to : >
Stare 13-02-2010, 09:51   #4
TopsyKretts
Zawsze uśmiechnięty =)

Na forum od: 07-09-2005
Miejscowość: Poland
Rep P0wah: 2223
TopsyKretts - masta of dizastaTopsyKretts - masta of dizastaTopsyKretts - masta of dizastaTopsyKretts - masta of dizastaTopsyKretts - masta of dizastaTopsyKretts - masta of dizastaTopsyKretts - masta of dizastaTopsyKretts - masta of dizastaTopsyKretts - masta of dizastaTopsyKretts - masta of dizastaTopsyKretts - masta of dizasta
Cytat:
crashed pisze: Podgląd Wiadomości
Praktyka czyni mistrza. Nic nie przyjdzie od razu. Graj konsekwentnie, zawsze do końca, ze słuchawkami na głowie. Jak przeciwnicy Cie jadą to nie myśl o punktach i o tym że przegywasz albo twój team przegrywa, albo że z twojego teamu ty jesteś na końcu. Po prostu staraj się nie gniąć, nie popełniać dwa razy tych samych błędów co wbrew pozorom jest ciężkie do opanowania, i znajduj sposoby na to by ograć przeciwnika. W końcu zacznie Ci to wychodzić, nic nie przychodzi odrazu niestety . Co do słuchawek, to nie ściągaj ich tylko graj z nimi, z czasem wytrenujesz tak słuch że w tdm będziesz wiedział co teraz zostało podniesione i jakie mniej wiecej bronie leżą na mapie albo zaraz się pojawią, ale to już też wyczucie potrzebne i sporo praktyki. Jeszcze raz, grać grać grać, jak chce się dojść do eleganckiej formy. Później już nie trzeba tyle ciorać żeby utrzymać się na danym poziomie :P.
Użytkownika TopsyKretts nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 13-02-2010, 13:24   #5
netspeed
CHLEWMISTRZ

netspeed - Awatar

Na forum od: 12-06-2006
Miejscowość: pumpenszlupfen
Rep P0wah: 4971
netspeed - masta of dizastanetspeed - masta of dizastanetspeed - masta of dizastanetspeed - masta of dizastanetspeed - masta of dizastanetspeed - masta of dizastanetspeed - masta of dizastanetspeed - masta of dizastanetspeed - masta of dizastanetspeed - masta of dizastanetspeed - masta of dizasta
warmup jest niezobowiązujący , są wszystkie bronie i full ammo , nie trzeba dbać o poziom zdrówka czy timowanie pancerzy.
Taktyka gry na warmie sprowadza się z reguły do jednego obszaru mapy, dlatego dużo łatwiej można przewidzieć gdzie pojawi sie przeciwnik

Przy grze na punkty wszystko sie zmienia , nie ma każdej broni jaką by sie chciało, ammo jest ograniczone , trzeba do tego wszystkiego dostosować taktyke , timować bonusy....

możliwe że grasz schematycznie , zawsze tak samo - szczególnie kiedy przegrywasz,
Dlatego warto experymentować ,
Stare 13-02-2010, 13:37   #6
Terminator'e
gg - > 3755190 < -

Terminator'e - Awatar

Na forum od: 13-08-2001
Miejscowość: lol'zzz
Rep P0wah: 6865
Terminator'e - masta of dizastaTerminator'e - masta of dizastaTerminator'e - masta of dizastaTerminator'e - masta of dizastaTerminator'e - masta of dizastaTerminator'e - masta of dizastaTerminator'e - masta of dizastaTerminator'e - masta of dizastaTerminator'e - masta of dizastaTerminator'e - masta of dizastaTerminator'e - masta of dizasta
absolutnie nie - warmup robi laga lub coś pdoobnego i to jest pewne na 100% według mnie : >
Stare 13-02-2010, 15:01   #7
norek
bijacz

norek - Awatar

Na forum od: 26-11-2004
Miejscowość: Żarki
Rep P0wah: 3215
norek - masta of dizastanorek - masta of dizastanorek - masta of dizastanorek - masta of dizastanorek - masta of dizastanorek - masta of dizastanorek - masta of dizastanorek - masta of dizastanorek - masta of dizastanorek - masta of dizastanorek - masta of dizasta
jak dla mnie potrzebujesz walnac przed meczem 2/3 browarki i powinienes ani lagow nie miec ani spadku formy czy tez nie beda ci przeszkadzac dzwieki w grze

pzdr ;>>
Użytkownika norek nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 13-02-2010, 16:03   #8
Wojskowy
Marszałek Polski

Wojskowy - Awatar

Na forum od: 24-05-2006
Miejscowość: Kraków
Rep P0wah: 2958
Wojskowy - masta of dizastaWojskowy - masta of dizastaWojskowy - masta of dizastaWojskowy - masta of dizastaWojskowy - masta of dizastaWojskowy - masta of dizastaWojskowy - masta of dizastaWojskowy - masta of dizastaWojskowy - masta of dizastaWojskowy - masta of dizastaWojskowy - masta of dizasta
Nie jestem pro graczem w utka ale podobną sytuację zauważam w innych dziedzinach.
Powiem to co mówił Bruce Lee - że najlepszą techniką/taktyką jest to że - "nie ma przeciwnika". Skupiasz się nie na mechanice gry a na czymś mniej ważnym.
Nie myśl o wygranej ani o przegranej tylko do pojedynku podjedź jak do gry z przyjemnością, chęcią, mobilizacją wynikającą z przyjemności grania. Grając na battlenecie lepiej kosiłem silniejszych graczy kiedy bardzo chciałem sobie pograć bo aż byłem głodny grania, kiedy grałem tylko z nudów albo tak od niechcenia to przegrywałem. Wynikało to z nonszalancji czy też laicyzacji i moje reakcje jak zauważyłem były albo opóźnione bądź w ogóle nie reagowałem na pewne bodźce.
Wywnioskowałem też że kiedy grałem kolejną bitwę tuż po przegranej to też odnosiłem porażkę. Czułem się zrezygnowany, nie zmobilizowany, bez ducha walki i chęci do dalszej gry.
Natomiast w słuchawkach to pewnie dźwięk cię rozprasza. Skoro ci się gra lepiej bez dźwięku to pewnie kierujesz się innymi zmysłami - np. intuicja. U mnie gra bez dźwięku jest sztywna i czuję się jak bym nie wiedział gdzie się podziać - dźwięk muszę mieć koniecznie !
Użytkownika Wojskowy nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 13-02-2010, 17:33   #9
Pajda
Moderator

Pajda - Awatar

Na forum od: 23-09-2001
Miejscowość: Sandomierz
Rep P0wah: 1769
Pajda - masta of dizastaPajda - masta of dizastaPajda - masta of dizastaPajda - masta of dizastaPajda - masta of dizastaPajda - masta of dizastaPajda - masta of dizastaPajda - masta of dizastaPajda - masta of dizastaPajda - masta of dizastaPajda - masta of dizasta
Rozgrzewka nie ma nic wspolnego z wlasciwa gra. Ja wrecz w warmupie zabardzo nie probuje grac, czesto staje w miejscu i ponaglam przeciwnika zeby juz zaczynac. Trzeba miec od samego poczatku meczu w glowie kontrole, myslec o stanie Twoim i przeciwnika na starcie, a rozgrzewka w obecnej formie potrafi wylaczyc myslenie. Wiekszosc graczy startuje automatycznie wczesniej wypracowanymi schematami w zaleznosci od miejsca respawnu, w czym wylaczone myslenie nie przeszkadza. Nalezy przy tym jednak zauwazyc, ze start mapy to najlepsza okazja aby zrobic cos kreatywnego, co jezeli przejdzie moze ustawic pare kolejnych minut po naszej mysli. Jest to szczegolnie widoczne w grach akcentujacych pozycjonowanie i karzacych za bledy, czyli dobrych grach turniejowych jak przykladowo QL.
Stare 13-02-2010, 18:26   #10
DcT
lame

DcT - Awatar

Na forum od: 14-02-2006
Miejscowość: ZWIERACZ
Rep P0wah: 2341
DcT - masta of dizastaDcT - masta of dizastaDcT - masta of dizastaDcT - masta of dizastaDcT - masta of dizastaDcT - masta of dizastaDcT - masta of dizastaDcT - masta of dizastaDcT - masta of dizastaDcT - masta of dizastaDcT - masta of dizasta
wejdz w glab swojej duszy i uwolnij drzemiacy w tobie potencjal !

Narzędzia Tematu
Tryby Wyświetlania Oceń Ten Temat
Oceń Ten Temat:

Reguły Wiadomości