unreal.pl  

Wstecz   unreal.pl > Off > Hydepark

Odpowiedz

Narzędzia Tematu Ocena: Ocena Tematu: głosów 12, średnia 3,67. Tryby Wyświetlania
Stare 08-05-2006, 23:58   #1
KROKu
nie dotrzymasz mi

KROKu - Awatar

Na forum od: 27-11-2002
Miejscowość: Chełm
Rep P0wah: 10884
KROKu - masta of dizastaKROKu - masta of dizastaKROKu - masta of dizastaKROKu - masta of dizastaKROKu - masta of dizastaKROKu - masta of dizastaKROKu - masta of dizastaKROKu - masta of dizastaKROKu - masta of dizastaKROKu - masta of dizastaKROKu - masta of dizasta
Hip Hop / Reggae / Ragga / itp.

Jest temat „Rock & Metal „ to czemu nie HH na bank się znajdzie ktoś kto słucha hh :P
Nowe płytki warto cos polecić, waszym znaniem walcie tu ! jakieś ciekawostki nowości itp. walcie tu ! :P

Niedawno ruszyły audycie "Wielkie Joł Zajafka Kipi" wiecej info :
http://www.rapgra.com/zajafka/

na razie polecam nowy Mixtape "Jointy, konserwy, muzyka bez przerwy" Gurala i Dj kostka można go kupić za jedyne 20zł na: http://donguralesko.pl
Użytkownika KROKu nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 09-05-2006, 08:52   #2
batman
Łódzki Klub Sportowy

batman - Awatar

Na forum od: 31-12-2003
Miejscowość: Łódź <---
Rep P0wah: 5499
batman - masta of dizastabatman - masta of dizastabatman - masta of dizastabatman - masta of dizastabatman - masta of dizastabatman - masta of dizastabatman - masta of dizastabatman - masta of dizastabatman - masta of dizastabatman - masta of dizastabatman - masta of dizasta
Obecnie nowosci rapowych nie sledze prawie wcale (bo nie ma po co, naogol sa slabiutkie), w polsce czekam na gora 2-3 plytki w roku (i tak niektore z nich zawodza), za oceanem w sumie podobnie moze troche lepiej.

Dlatego zanim temat ten zaleje masa raperow za ktorymi nie przepadam, musze wymienic wybranych klasykow gatunku o ktorych nie mozna zapomniec, bo spora czesc ich kawalkow pomimo ze stara to do dzis slucha sie znakomicie. Naleza do nich i nie trzeba ich chyba przedstawiac: Mobb Deep (mam na mysli stare plyty), Big L, Boot Camp Click, Notorious, Group Home, Guru, Jeru the Damaja, Royce 59 (acz nie do konca)...

Oczywiscie wszystkich ktorych chcialbym wymienic nie przypomne sobie teraz bo jest ich cala masa i powyzej to tylko mala proba wykonawcow. Dla osob mniej zorientowanych polecic moge ogolnie kawalki firmowane przez dj premiere'a i honde

A jesli ktos chcialby sie dostac do korzeni rapu to polecam GrandmasterFlash/Africa Bambaata - ilosc dzwiekow na tej plycie znanych, kojarzonych i uznawanych za klasyczne (w rapie) na pewno Was zszokuje a to przeciez lata 80 : )

To tyle na te chwile. Ide sobie zapuscic Legacy =)
Użytkownika batman nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 09-05-2006, 11:41   #3
Nastukany
Pij mleko bedziesz wielki

Nastukany - Awatar

Na forum od: 11-02-2003
Miejscowość: Polska
Rep P0wah: 1553
Nastukany - masta of dizastaNastukany - masta of dizastaNastukany - masta of dizastaNastukany - masta of dizastaNastukany - masta of dizastaNastukany - masta of dizastaNastukany - masta of dizastaNastukany - masta of dizastaNastukany - masta of dizastaNastukany - masta of dizastaNastukany - masta of dizasta
Ja mogę polecić następujące pozycje

Funk Master Flex - wszystkie Volumy
Sizzla - On ma bardzo dużo płyt więc nie będe się rozpisywał
Buju Bunton - Dancee Hall
Capleton - ^^^^
EMPD - all płytki są wypas
Onyx - all płyty
DJ Xela - ciekawe Volumy
Wu Tang Clan - stare cd-iki są zajebiste

i wiele innych..... Polskiego HH nowego raczej nie słucham bo od tego uszy bolą

Z Nią jesteś to tak jakbyś był w lesie rąb szybko bo następny już topór niesie
Użytkownika Nastukany nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 09-05-2006, 14:56   #4
Projectt
Gan[g]sters

Projectt - Awatar

Na forum od: 24-12-2003
Miejscowość: Kielce
Rep P0wah: 1124
Projectt - masta of dizastaProjectt - masta of dizastaProjectt - masta of dizastaProjectt - masta of dizastaProjectt - masta of dizastaProjectt - masta of dizastaProjectt - masta of dizastaProjectt - masta of dizastaProjectt - masta of dizastaProjectt - masta of dizastaProjectt - masta of dizasta
Polecam albumy, słucham tylko HH.pl:
Bez Cenzury - Klasyk.
Firma - Nielegal i Z dedykacją dla ulicy.
Hemp Gru - Klucz.
Płomień 81 - Nasze dni.
Pono - Hołd.
Waco - Świeży materiał.
Wojtas - Moja gra.
WSP - Wspólnicy i Wśród.
Zipera - Druga strona medalu i O.N.F.R .

I wiele, wiele innych. Wybrałem te które ostatnio słucham i słuchać będę. Napewno zabrakło w tej liście dużo dobrych albumów i singlów. Ja czekam z niecierpliwością na nowy album WSP i HG.

Pozdrawiam.

''Wstań i walcz, to Twoje życie, Twój największy skarb'' (c) Marek Piotrkowski
Użytkownika Projectt nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 09-05-2006, 17:30   #5
TopsyKretts
Zawsze uśmiechnięty =)

Na forum od: 07-09-2005
Miejscowość: Poland
Rep P0wah: 2224
TopsyKretts - masta of dizastaTopsyKretts - masta of dizastaTopsyKretts - masta of dizastaTopsyKretts - masta of dizastaTopsyKretts - masta of dizastaTopsyKretts - masta of dizastaTopsyKretts - masta of dizastaTopsyKretts - masta of dizastaTopsyKretts - masta of dizastaTopsyKretts - masta of dizastaTopsyKretts - masta of dizasta
W polsce HH to praktycznie tylko komercja, a ci nowi hiphopolowcy(raprerami ich nie nazwe) są wszyscy ciency jak włoszczyzna. Imo warto słuchać WWO, HempGru, Molesta, Pele(pelson), OSTR, Łona i jescze cos tam by sie znalazło...
IMO to grupy tzymające poziom i są normalne. Nie robią z rapu gówna.

Przykładowo Molesta już nie istnieje, ale mają tak uniwersalne i ponadczasowe teksty że głowa mała. Raperzy z molesty dziś rapują w różnych grupach, ale dalej sie razem trzymają.
Mi osobiscie najbardziej podobają się teksty Sokoła. Wilku ma też ciekawy styl, który jest ciężki, mroczny i taki typowy uliczny. A i o Włodim bym zapomniał ! Najbardziej kojaże go z molesty, ale teraz tez coś tam śpiewa.

EDIT:
Wie ktoś może coś o jakiś ciekawie zapowiadajacych sie produkcjach ? Najbardziej interesują mnie rytmy z Prosto.

EDIT 2 :
A i o Eldo zapomniałbym Naprawde inteligętny rap tworzy. To takich raperów tworzących taki hiphop zaliczyłbym jeszcze Ostrego i Łone
Użytkownika TopsyKretts nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 09-05-2006, 21:18   #6
derk
emoka

derk - Awatar

Na forum od: 31-12-2001
Miejscowość: Warszawa
Rep P0wah: 720
derk - masta of dizastaderk - masta of dizastaderk - masta of dizastaderk - masta of dizastaderk - masta of dizastaderk - masta of dizastaderk - masta of dizastaderk - masta of dizastaderk - masta of dizastaderk - masta of dizastaderk - masta of dizasta
Cytat:
Dave pisze:
EDIT:
Wie ktoś może coś o jakiś ciekawie zapowiadajacych sie produkcjach ? Najbardziej interesują mnie rytmy z Prosto.
W krotce ma wyjsc nowy album Molesty i o tym sie trombi od dawna, wiec dziwne ze nie wiesz. A zrodlo z pierwszej reki od Wilka. W ogole sie zastanawiam jak oni pisza teksty, co nie wejde do hemp shopu po wlepy to wilku jest zbakany i jedzie ostro zielskiem, a jak dzownisz telefonem to Ci idiota beka w sluchawke :X A z tego co sie da sluchac z polskiego hh to jest jeszcze Juras & Wigor a w szczegolnosci piosenka "Po Za Konkurencja". Mess i Pezet tez nie sa zli, nie mowiac o Don Goralesko. W ogole to http://warezik.net :]
Stare 09-05-2006, 21:35   #7
hsd
just chillin'

hsd - Awatar

Na forum od: 02-09-2002
Miejscowość: Gostyń
Rep P0wah: 1368
hsd - masta of dizastahsd - masta of dizastahsd - masta of dizastahsd - masta of dizastahsd - masta of dizastahsd - masta of dizastahsd - masta of dizastahsd - masta of dizastahsd - masta of dizastahsd - masta of dizastahsd - masta of dizasta
Nie wyskakujcie z tekstami w stylu projekta, bo gowno sie z tego zrobi i znowu bedzie pierdolenie przez kilka stron o tym co jest lepsze.
Stare 10-05-2006, 15:52   #8
TopsyKretts
Zawsze uśmiechnięty =)

Na forum od: 07-09-2005
Miejscowość: Poland
Rep P0wah: 2224
TopsyKretts - masta of dizastaTopsyKretts - masta of dizastaTopsyKretts - masta of dizastaTopsyKretts - masta of dizastaTopsyKretts - masta of dizastaTopsyKretts - masta of dizastaTopsyKretts - masta of dizastaTopsyKretts - masta of dizastaTopsyKretts - masta of dizastaTopsyKretts - masta of dizastaTopsyKretts - masta of dizasta
Cytat:
derk pisze:
W krotce ma wyjsc nowy album Molesty i o tym sie trombi od dawna, wiec dziwne ze nie wiesz.
Dobrze że powiedziałes, już wszystko wyniuchałem, tak więc czekam z niecierpliwościa do jesieni

Od wyjscia Sensei wogóle, rapem sie nie interesowałem, w hooj nauki (egzam) i ogólnie jakos tak czasu nie miałem.
Użytkownika TopsyKretts nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 10-05-2006, 16:36   #9
necro
Zarezerwowany

necro - Awatar

Na forum od: 27-09-2005
Miejscowość: Olkusz
Rep P0wah: 9936
necro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizasta
No więc tak, hip-hopu słucham już dobre pare lat, od łebka(od 2000 roku bodajże:P ), a więc polecam przede wszystkim klasyki.Molesta(w sumie nie słyszałem ich 2 albumu:/ ), ale "skandal" był jest i będzie wg mnie ich najlepszą produkcją, 3ci - mają pare fajnych tekstów("To my niechciani" czy np "Będzie dobrze dzieciak"), nieśmiertelna "Księga Tajemnicza - Prolog" k44, czy też "w 63 min...", 3ci album w ogóle mi się nie podobał.Poza tym z nowszych, to oczywiście "Zip Squad" - nie pamiętam tytułu, ale to ten na którym znajdują się takie kawałki jak "Być sobą", "Śródmieście południowe" czy też "Agresja".Poza tym pfk "kinematografia" czy też "cd kinematografii", ale jako pkhtz też dają radę, kilka kawałków bardzo mi się podobało.Ostr - tylko i wyłącznie "Tabasko" + nielegal na którym np jest kawałek "A.B.C" - pozostałe takie przeciętniaki.Potem kolejno WWO - ehh znowu nie pamiętam tytułu albumu, ale każdy skojarzy po kawałkach np "Wierzę, że", "Sen", "halabardy", "Zostaw to" - wszystkie kawałki(poza "Chcesz być taki") z tego albumu mi się podobają, ich nowy też przypadł mi do gustu, aczkolwiek nie tak jak ten 1, ale znajdzie się na płytce Sokoła kilka fajnych, Jędkera nie słuchałem całej, ale kilka pozycji tez jest warta uwagi, Hemp Gru - Klucz, oczywiście cudowny albumik)) Oprócz tego Abradaba, znany "Czerwony album", czy też teraz nowy "Emisja spalin" <-- "38 mln ziomów" miota) Czy "Rap to nie zabawa już", oczywiście Zipera - też tytułu albumu nie znam, ale to tam gdzie "Patriota", "Do roboty!" )))

Piszę z pamięci, mogłem coś pominąć :P - Płomienia 81 nie słucham, Mesa też, Pezeta pare razy, ale jakoś jego kawałki sa jak dla mnie na krótką metę, gurala też nie słucham, nie podchodzi mi jego styl, aczkolwiek bity kostka miażdżą

Reegae/Ragga - wciągnąłem się jakies 2 lata temu.

ZDECYDOWANIE polecam Dreadsquad, i Vavamuffin, chłopaki naprawdę pokazują co potrafią, ten drugi zwłaszcza, aczkolwiek Dreadsquad ma wyjątkowe bity, naprawdę bardzo mi się podobają.Sizla - ten gość jest pierdolnięty za majkiem Też mi się podoba Habakuk - gość został oskarżony o herezję przez moją babcie(po usłyszeniu "Ja i jah rozczochrany łeb, moja krew jak wino, moje ciało jest jak chleb" :P Poza tym ostatnio dorwałem kilka nowych, przesłuchuję i pewnie coś tu jeszcze naskrobie

no co do Molesty, album będzie się nazywał "Powrót" mam ich promujący kawałek o tytule "Powrót" <--- zajebisty.Miło znowu usłyszeć Wienia, Pelsona, Włodiego i Wilka razem

Hip Hop to moja pasja, dlatego UT jest na 2 miejscu (oczywiście nie licząc rodziny, życia realnego itp :P to chyba oczywiste:P)

Nie polecam Verby, Meza, 18L(ktoś coś słyszał o tych hiphopolowcach? - mam nadzieje że nie:P), Ascetów(mimo że ich 1 album mi się nawet podobał - ale strasznie się skurwili :/ )

Pozdro

/btw dla mnie Warszawska scena hh po prostu jest bez konkurencji (chodzi o "PROSTO" )) ), i na pewno pojade do Hemp Szopu kiedyś, musze poznać chłopaków - Wilku i Sokół jak dla mnie są obecnie najlepszymi polskimi raperami.Oczywiście tona zielska na droge bo daaaaaaaaleeeeeko mam do wawy :P

"Od transu...piękniejsza jest tylko cisza..."
Użytkownika necro nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 09-05-2006, 18:48   #10
Projectt
Gan[g]sters

Projectt - Awatar

Na forum od: 24-12-2003
Miejscowość: Kielce
Rep P0wah: 1124
Projectt - masta of dizastaProjectt - masta of dizastaProjectt - masta of dizastaProjectt - masta of dizastaProjectt - masta of dizastaProjectt - masta of dizastaProjectt - masta of dizastaProjectt - masta of dizastaProjectt - masta of dizastaProjectt - masta of dizastaProjectt - masta of dizasta
OSTR? Jego ostatni album ''7'' zasługuje na wielkie miano NIE WYPAŁU. Najgorsza płyta, porażka.

''Wstań i walcz, to Twoje życie, Twój największy skarb'' (c) Marek Piotrkowski
Użytkownika Projectt nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Odpowiedz

Narzędzia Tematu
Tryby Wyświetlania Oceń Ten Temat
Oceń Ten Temat:

Reguły Wiadomości