unreal.pl  

Wstecz   unreal.pl > Scena > Unreal Tournament 3

Odpowiedz

Narzędzia Tematu Oceń Temat Tryby Wyświetlania
Stare 15-12-2008, 03:48   #1
Charon
insomnaut

Charon - Awatar

Na forum od: 27-09-2004
Miejscowość: Zgierz
Rep P0wah: 7402
Charon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizasta
Beta-testy nowych polskich map

Jako że przeżywamy ponoć najazd ludzi aktywnych twórczo (), temat może się przydać.
Zachęcam wszystkich rodzimych maporobów do prezentowania własnych dzieł. Ponieważ to forum to nie czateria, prezentowane prace muszą spełniać pewne warunki:

1. Świadomość zamiarów własnych autora.
2. Dopuszczalne wersje - późna alfa/wczesna beta.
3. Link do downloadu.
4. Screenshoty jako dodatek zachęcający i zwracający uwagę.

Krótki komentarz do powyższych:

Ad 1. Śmieszne jest, gdy ktoś sam nie wie, co chce zrobić i rozpaczliwie szuka kogoś, kto mu napisze, jak jego mapa powinna wyglądać. Chcę oszczędzić błazenady takim ludziom, a ich potencjalnym ofiarom - wolnego czasu.
Nie ma tu miejsca na prowadzenie codziennej relacji/dokumentacji z powstawania mapy. To nie jest Wasz prywatny blog, lecz publiczne forum.

Ad 2. Wersja alfa powinna mieć w miarę przemyślany layout i być grywalna (tzn. powinno dać się ją uruchomić). Placement broni/itemów/pojazdów - choćby początkowy - także powinien być już wykonany. Dopiero obecność tych dwóch elementów otwiera tak naprawdę możliwość dyskutowania o mapie.

Ad 3. Oczywiste.

Ad 4. Screenshoty proszę wcześniej przeskalować tak, aby nie rozjeżdżały wszerz strony forum i nie były uciążliwe w przeglądaniu tematu. Najlepiej proszę używać miniatur i pod nimi linkować pełne screenshoty.

Temat zakładam, aby ośmielić maperów do prezentowania własnych prac, a także aby umożliwić im jakiś stały feedback w jednym powszechnie znanym miejscu na tym forum. To jest miejsce na Wasze mapy oraz na wszelkie komentarze i sugestie ich dotyczące.

Temat jest przeznaczony dla wszystkich osób, także dla graczy wykazujących zainteresowanie i mających cokolwiek interesującego (pomocnego autorom) do przekazania.

Ostatnio edytowany przez Charon; 15-12-2008 o 13:24
Użytkownika Charon nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 21-12-2008, 05:02   #2
MJpoland
I AM BACK!!!

MJpoland - Awatar

Na forum od: 01-09-2008
Miejscowość: Szczecin
Rep P0wah: 310
MJpoland - masta of dizastaMJpoland - masta of dizastaMJpoland - masta of dizastaMJpoland - masta of dizastaMJpoland - masta of dizastaMJpoland - masta of dizastaMJpoland - masta of dizastaMJpoland - masta of dizastaMJpoland - masta of dizastaMJpoland - masta of dizastaMJpoland - masta of dizasta
DM-MJ-XENON-BETA4b

DM-MJ-Xenon-BETA4b (nazwa wersji finalnej będzie inna, bo okazało się, że ktoś już taką nazwę wymyślił;P)

Witam. Chciałbym zaprezentować mapkę w wersji beta, zrobioną w 4 dni;D. Praktycznie wszystko tu już jest, będę musiał tylko popracować nad grafiką i nad tymi błędami, które zauważycie.

Oto screeny:

I link do ściągnięcia:
http://files.filefront.com/DM+Xenonr.../fileinfo.html

Życzę miłej zabawy. Przyjmuje z radością wszystkie krytyczne uwagi.

Btw, jak już wcześniej pisałem nazwa będzie inna, tylko przez tą wtopę z nazwą dopadła mnie niemoc twórcza.
Tak więc, jeśli ocenicie tu moją mapę, to zapodajcie jakąś dobrą nazwę. DOBRĄ! Nie chce widzieć nazw, które kompletnie nie mają związku ze stylem tej mapy, albo brzmią głupio jak np. DM-GreenMetal.

Ostatnio edytowany przez MJpoland; 21-12-2008 o 05:48
Użytkownika MJpoland nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 21-12-2008, 18:54   #3
necro
Zarezerwowany

necro - Awatar

Na forum od: 27-09-2005
Miejscowość: Olkusz
Rep P0wah: 9936
necro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizasta
Jak dla mnie zbyt rozległa w miejscach z butami ? Amp w dobrym miejscu, poza tym te zbroje też ciekawie rozłożone, ten tunelik to fajny pomysł, można by go rozwinąć, potop...hmm ciekawe jakby to w TDM wyglądało Nie znalazłem belta bo obejrzałem na szybko :P
DM-Hydraulik ?

D

"Od transu...piękniejsza jest tylko cisza..."
Użytkownika necro nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 22-12-2008, 16:00   #4
MJpoland
I AM BACK!!!

MJpoland - Awatar

MJpoland - masta of dizastaMJpoland - masta of dizastaMJpoland - masta of dizastaMJpoland - masta of dizastaMJpoland - masta of dizastaMJpoland - masta of dizastaMJpoland - masta of dizastaMJpoland - masta of dizastaMJpoland - masta of dizastaMJpoland - masta of dizastaMJpoland - masta of dizasta
Cóż.... przynajmniej necro'wi mogę podziękować za komentarz co do struktury mapy. Propozycje nazw ciekawe, czekam na więcej.

Do necro: masz racje - pomieszczenie z butami wyszło większe niż zamierzałem. Będę próbował zmniejszyć mapę, jak wrócę na stancje... póki co święta miło w domu spędzam^^. Macie czas do Nowego Roku na więcej komentarzy, potem wracam i przebudowuje mapkę.

Heh nikt nie znalazł buga przy ampie, że z mapy można wyskoczyć - przypomniałem sobie, że nie dałem tam blocking volume.

Proszę o więcej komentarzy dotyczących grywalności.

Z góry dziękuje
Stare 24-12-2008, 16:40   #5
MJpoland
I AM BACK!!!

MJpoland - Awatar

a tak. Bym zapomniał. Pasek jest dokładnie pod ampem na samym dole. Jestem ciekaw jakby w TDM wyglądało jego odbijanie podczas zalewania mapy.
Stare 28-12-2008, 19:23   #6
Has!
Oświecony w kupie

Has! - Awatar

Na forum od: 16-11-2002
Miejscowość: Olsztyn
Rep P0wah: 9155
Has! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizasta
dobra pobiegalem troche po tej mapce i trzeba przyznac, ze jest slaba lepiej juz rob nastepna, tej nie ma sensu juz ruszac taka dobra rada (obawiam sie, ze charon pojechalby po niej jeszcze bardziej )

1. grywalnosc

do "pro" duela nie nadaje sie napewno jest zbyt prosta, zbyt otwarta, zbyt duzo trzeba biegac(chociaz sa buty), a respy sa w dziwnych miejscach XD wszystkie armory kolo siebie. walka zapewne sprowadzalaby sie do zbierania butow i kampienia kolo wind i armorow zaskoczyc ogarnietego przeciwnika praktycznie sie nie da :/

tdm to max 2v2, przy wiekszej ilosci graczy bedzie rzeznia po respach i walka na enforcery... z reszta tutaj nawet nie ma gdzie odsapnac i przygotowac kontratak w celu odbicia ampa i belta ;/ jednym slowem chaotyczna rzez i kampa na powerkach(swietna mapa do DM na publiku xDD ale raczej nikt jej nie wrzuci na neo)

2. wyglad

no coz tutaj mapa również nie zachwyca, ot na scianach powtarzaja sie ciagle te same tekstury, a dekoracja sprowadza się do paru lamp i sporej ilosci rur, to trochę za malo te zbieranie i spuszczanie wody raczej malo realistyczne i niezbyt efektowne o_O o oswietleniu nie bede sie wypowiadal(musialbym przelaczyc na high detale, a dla tej mapy nie warto), bo nawet kozacko zrobione zbytnio nie poprawi wygladu mapy(choc watpie, ze jest takie patrzac na geometrie mapy)

3. audio

nie mam pojecia, musialbym powlaczac wszystkie wylaczone efekty najpierw
dodales chociaz dzwieki dla wind ?

4. podsumowanie

podstawy juz znasz czekam na nastepna mapke, napewno bedzie lepsza
Użytkownika Has! nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 29-12-2008, 12:41   #7
MJpoland
I AM BACK!!!

MJpoland - Awatar

och, to wszystko da się poprawić. Mapę robiłem tylko 4 dni. W końcu to wersja beta no nie? Wszystko i tak pomniejsze - nie będzie więc dużo biegania, spoko. Pisałem już, że mapka wyszła większa niż się spodziewałem. Poza tym trochę ponaginam korytarze.

Co do respów: umieściłem je zanim rozmieściłem bronie, bym mógł pobiegać. Rozumiem, że wolisz, aby respy były od razu przy broniach

Co do armorów: może powinienem zamienić buty miejscami z armorkami??? Albo wogóle armory wyrzucić oprócz belta? A co do kampowania na pasku - przecież zrobiłem to tak, że na pasek można zeskoczyć po walldodżu z armorków - przeciwnik nawet tego nie zobaczy. Jak na mój gust odbicie belta to najprostsza rzecz pod słońcem na tej mapie

Co do wyglądu: czego się spodziewać po 4 dniach pracy??? Mam już w głowie całą grafikę

Co do powodzi: będzie efektowna - zrobię to tak, aby woda wylewała się z rur i to będzie wyglądało realistycznie.

Co do dżwięków: do wind dźwięków nie dodałem, bo mi czasu zabrakło - pociąg już mi nadjeżdżał.

Liczę, że realnie ocenisz moje odpowiedzi. Wiem czemu mapa ci się na razie nie podoba - i dla mnie jest zbyt otwarta. Ale nie zapominaj, że cała geometria się jeszcze totalnie zmieni - bo to była pierwsza beta (ma numer 4 bo codziennie zapisywałem nową wersję)Tak czy siak dziękuje za recenzję. Nową wersje zapodam w niedzielę. Przynajmniej taką mam nadzieję, że 3 dni starczą na zrealizowanie głównych poprawek (liczę od spodziewanego powrotu na chatę).
Stare 29-12-2008, 13:23   #8
necro
Zarezerwowany

necro - Awatar

Na forum od: 27-09-2005
Miejscowość: Olkusz
Rep P0wah: 9936
necro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizasta
Cytat:
MJpoland pisze: Podgląd Wiadomości
...
Może zrobisz nową mapę ? Spróbuj wyciągnąć doświadczenie z tej, ja myślałem o czymś takim, aby mapa była "pionowo" - armory na poszczególnych piętrach - czy też poziomach, mogą być odskocznie, windy...cokolwiek, sale poprzecinane różnymi belkami - mogłoby to dać niezły dynamizm, gdyby rozmieścić odpowiednie belki w odpowiednich miejscach - żeby można było przeskakiwać z jednej na drugą, obijając się od 3ciej itd - w każdym razie trzeba by najpierw sprawdzić, odległość armorów oczywiście taka, aby można było przejść z belta do armora nie dłużej niż 8-9 s, niekoniecznie najkrótszą drogą.

Ehh nigdy się przy tym nie bawiłem i nie wiem na ile byłoby to możliwe, ale taka mi wpadła wizja :P

"Od transu...piękniejsza jest tylko cisza..."
Użytkownika necro nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 29-12-2008, 19:22   #9
Has!
Oświecony w kupie

Has! - Awatar

Na forum od: 16-11-2002
Miejscowość: Olsztyn
Rep P0wah: 9155
Has! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizasta
Cytat:
MJpoland pisze: Podgląd Wiadomości
och, to wszystko da się poprawić. Mapę robiłem tylko 4 dni. W końcu to wersja beta no nie? Wszystko i tak pomniejsze - nie będzie więc dużo biegania, spoko. Pisałem już, że mapka wyszła większa niż się spodziewałem. Poza tym trochę ponaginam korytarze.

Co do respów: umieściłem je zanim rozmieściłem bronie, bym mógł pobiegać. Rozumiem, że wolisz, aby respy były od razu przy broniach

Co do armorów: może powinienem zamienić buty miejscami z armorkami??? Albo wogóle armory wyrzucić oprócz belta? A co do kampowania na pasku - przecież zrobiłem to tak, że na pasek można zeskoczyć po walldodżu z armorków - przeciwnik nawet tego nie zobaczy. Jak na mój gust odbicie belta to najprostsza rzecz pod słońcem na tej mapie

Co do wyglądu: czego się spodziewać po 4 dniach pracy??? Mam już w głowie całą grafikę

Co do powodzi: będzie efektowna - zrobię to tak, aby woda wylewała się z rur i to będzie wyglądało realistycznie.

Co do dżwięków: do wind dźwięków nie dodałem, bo mi czasu zabrakło - pociąg już mi nadjeżdżał.

Liczę, że realnie ocenisz moje odpowiedzi. Wiem czemu mapa ci się na razie nie podoba - i dla mnie jest zbyt otwarta. Ale nie zapominaj, że cała geometria się jeszcze totalnie zmieni - bo to była pierwsza beta (ma numer 4 bo codziennie zapisywałem nową wersję)Tak czy siak dziękuje za recenzję. Nową wersje zapodam w niedzielę. Przynajmniej taką mam nadzieję, że 3 dni starczą na zrealizowanie głównych poprawek (liczę od spodziewanego powrotu na chatę).
nic wielkiego z tego nie zrobisz juz chyba, ze wywrocisz wszystko co jest na tej mapie o 180 stopni, ale wtedy to juz lepiej zaczac po prostu nowa mapke ;p

a takie male poprawki nic zmienia faktu, ze plan mapy jest "shit"

ta kostrukcja mapy nadaje sie tylko do dm ew mozna z tego zrobic mapke do ctf/ictf, ze wzgledu na jej symetrie
Użytkownika Has! nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 30-12-2008, 10:20   #10
Charon
insomnaut

Charon - Awatar

Na forum od: 27-09-2004
Miejscowość: Zgierz
Rep P0wah: 7402
Charon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizasta
Cytat:
Has! pisze: Podgląd Wiadomości
obawiam sie, ze charon pojechalby po niej jeszcze bardziej
Oj już tak nie strasz

MJ, temat mam na oku, wypowiem się wkrótce.

Mała prośba do innych - jeśli nie macie do przekazania nic poza sugestiami na nazwę, to darujcie sobie spam. Zależałoby mi (a autorom map tym bardziej), żeby temat był w miarę przejrzysty. Zaśmiecanie go pojedynczymi postami typu "DM-ZjadlbymCos" mija się nieco z celem - propozycje nazwy zawsze możecie przesłać na PW.

Ostatnio edytowany przez Charon; 02-01-2009 o 18:05
Użytkownika Charon nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Odpowiedz

Tagi
mapy 4fun, mapy beta

Narzędzia Tematu
Tryby Wyświetlania Oceń Ten Temat
Oceń Ten Temat:

Reguły Wiadomości