unreal.pl  

Wstecz   unreal.pl > Scena > Unreal Tournament

Odpowiedz

Narzędzia Tematu Oceń Temat Tryby Wyświetlania
Stare 06-05-2003, 22:21   #1
Lobo
Guest

Exclamation Unreal Editor

Jestem poraz pierwszy na tym forum, więc musicie mi wybaczyć!!!
Z powodu, że na waszym forum nie dostrzegłem wyszukiwarki tematów doszedłem do wniosku, że moge spróbować uruchomić nowego topica o Unreal Edytorze 2.0 w zwyż.
Po pierwsze mam pewne spostrzeżenie do edytora, którego zupełnie nie kumam, albowiem czasami w pokoju robi się na środku niewidzialna barjera, w którą nie można nawet się teleportować. Pytanie mam takie czy to błąd wywodzący się z programu czy z jakiegoś mojego błędu podczas tworzenia planszy!!!!!

POZDROWIENIA wszystkim użytkownikom forum!!!
LOBO
  Odpowiedz
Stare 06-05-2003, 23:27   #2
Maksym
darkwarez.pl [*]

Maksym - Awatar

Na forum od: 06-01-2003
Miejscowość: Miasteczko Koniec Pieśni, miejsce gdzie kończą bieg wszystkie pociągi
Rep P0wah: 5131
Maksym - masta of dizastaMaksym - masta of dizastaMaksym - masta of dizastaMaksym - masta of dizastaMaksym - masta of dizastaMaksym - masta of dizastaMaksym - masta of dizastaMaksym - masta of dizastaMaksym - masta of dizastaMaksym - masta of dizastaMaksym - masta of dizasta
Ten problem to w edytorze 2.0 do starego ut czy w 3.0 do ut2k3?
Bo jesli chodzi o 2.0 to wiem co robic zeby nie pojawialy sie BSP holes.
A co robiles przed pojawieniem sie tej "bariery" i rebuildem? Bo jak sie w odpowiedni sposob postepuje, to mozna takich niespodzianek uniknac.

/edit i zmien nicka bo jeden LOBO juz tutaj jest
Użytkownika Maksym nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 06-05-2003, 23:42   #3
t.rex
t.rex - Awatar

Miejscowość: Kraków
Rep P0wah: 16
t.rex - nijaki taki
Witam
Mario'w tesh jest 2;]

Użytkownika t.rex nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 06-05-2003, 23:54   #4
Lobo
Guest

Ja narazie używam Editor 2.0

takowy błąd występuje mi w Edytorze 2.0 co prawda w jednym pokoju to zatuszowałęm stawiając na środku słup do sufitu z jakimiś wizualnymi bajerami ale nie bede przecież tak robił w każdym pokoju, który sie spieprzy!!
Pozdrawiam!!
  Odpowiedz
Stare 07-05-2003, 00:10   #5
Maksym
darkwarez.pl [*]

Maksym - Awatar

Miejscowość: Miasteczko Koniec Pieśni, miejsce gdzie kończą bieg wszystkie pociągi
Maksym - masta of dizastaMaksym - masta of dizastaMaksym - masta of dizastaMaksym - masta of dizastaMaksym - masta of dizastaMaksym - masta of dizastaMaksym - masta of dizastaMaksym - masta of dizastaMaksym - masta of dizastaMaksym - masta of dizastaMaksym - masta of dizasta
To nie jest blad edytora tylko Twoj. Mam na swoicm koncie troche mapek do UT i wiem jak uniknac bugow. Jesli chcesz zebym ci pomogl
opisz mi co zrobiles zanim ta bariera sie pojawila.
Stare 07-05-2003, 12:41   #6
Lobo
Guest

Exclamation BŁĄD

Mam teraz pytanie!
Czy ten bug nie tworzy się z wyniku mojego nie zaczęstego używania Deintersecta!? Bo jeżeli nie to nie zabardzo wiem co mogło być przyczyną.Hm jedyne co umiesczałem w tym pokoju to 3 movery w tym jeden na środku z trrigers effect który bo zetchnięciu się z playerem uruchamia zapadnie i teleport (również na środku - o nazwie FavoritesTeleporter).
A tak poza tym to kilka świateł z efectem fireWeaver to wszystko.
Aha i żeby było śmiesznie nieszło się tam teleportować bo gdy wchodziło sie do teleportu prowadzącego do tego pokoju rezultat był taki, że telportowałem się w ten sam, w który wszedłem.
  Odpowiedz
Stare 07-05-2003, 14:26   #7
HSM
Guest

Też coś takiego miałem. To jest jakaś pozostałość po jakimś elemencie który tam kiedyś wstawiłeś. Głupia sprawa bo cholernie denerwuje.
  Odpowiedz
Stare 07-05-2003, 16:34   #8
Maksym
darkwarez.pl [*]

Maksym - Awatar

Cytat:
Mam teraz pytanie!(...)
Po pierwsze: kolejnosc robienia mapy jest nastepujaca :
1 geometria(ruchome obiekty tez sie do niej zaliczaja)
2 strefy
3 swiatla
4 triggery teleporty sciezki botw rozmieszczenie gadgetow
Ewentualnie mozesz dac triggery i teleporty po skonczonej geometrii
zanim dodasz swiatla, to akurat nie rzutuje
Swiatla rob zawsze dopiero wtedy gdy geometria jest skonczona, i po ewentualnym podzieleniu mapy na strefy. NIgdy nie dziel mapy na strefy jesli nie skonczyles jeszcze geometrii. Jak sie nie bedziesaz do tego stosowal to wyskoczy Ci gdzies niewidzialna sciana albo bedziesz wpadal w podloge. To ze telportowales sie w to samo miejsce ine ma nic wspolnego z ową niewidzialna sciana, pewnie cos zle pokojarzyles.
Po drugie: do czego uzywassz deintesecta? on jest praktycznie nieprzydatny, a moze spowodowac bugi.(a moze masz na mysli intersecta?)
Kilka uwag dotyczacych unikania bugow:
-stosowac sie do powyzszej kolejnosci
-nie robic zbyt skomplikowanych operacji, jak np wycinanie jednym zlozonym obiektem w drugim zlozonym obiekcie.
-nie manipulowac wierzcholkami objektow ani szablonu, a do robienia bardziej skomplikowanych obiektow uzywac edytora 2D, mozna laczyc proste obiekty zrobione w edku 2D z uzyciem intersect.
-robic rebuilda czesto po kazdej, nawet drobnej zmianie
Stare 07-05-2003, 21:29   #9
Nastukany
Pij mleko bedziesz wielki

Nastukany - Awatar

Na forum od: 11-02-2003
Miejscowość: Polska
Rep P0wah: 1552
Nastukany - masta of dizastaNastukany - masta of dizastaNastukany - masta of dizastaNastukany - masta of dizastaNastukany - masta of dizastaNastukany - masta of dizastaNastukany - masta of dizastaNastukany - masta of dizastaNastukany - masta of dizastaNastukany - masta of dizastaNastukany - masta of dizasta
Cze t.rex już Marian jest jeden
Użytkownika Nastukany nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 08-05-2003, 15:03   #10
Lobo
Guest

Question Deintersect

Jak to do czego używam deintersecta to jak ty chcesz wycinać obiekty w wyciętym obiekcie co? W sumie to sie da edytor to akceptuje ale nagle mu coś nie spasi i się kluski robią. Deintersect to jedna z ważniejszych funkcji i ponad połowa edytorowiczów nie potrafi go używać korzystnie łącznie ze mną (jeszcze!). A tak pozatym co do teleportu jestem pewien, że nieda się przenosić właśnie w takie uszkodzone strefy ponieważ, gdy przesunołem lekko współrzędne pokoju tak aby zepsuta strefa była poza bryłą telepotowałem sie już poprawnie.

Dzięki co do kolejnośći ustawiania obiektów przyda mi sie ta wiadomość bo dzięki niej moje doświadczenie rośnie.

Pozdrawiam!!!
  Odpowiedz
Odpowiedz

Narzędzia Tematu
Tryby Wyświetlania Oceń Ten Temat
Oceń Ten Temat:

Reguły Wiadomości