unreal.pl  

Wstecz   unreal.pl > Off > Hydepark

Odpowiedz

Narzędzia Tematu Oceń Temat Tryby Wyświetlania
Stare 21-12-2004, 23:08   #1
Xirios
Zarejstrowany

Xirios - Awatar

Na forum od: 24-08-2003
Miejscowość: Szczecin
Rep P0wah: 12419
Xirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizasta
Atomowa przyszłość

Czy za 20 lat Polska będzie miała elektrownię atomową?

Plany budowy elektrowni mogą znaleźć się w nowej strategii rządu.
- Już 5 lat temu rząd zapowiadał budowę elektrowni jądrowej i w ostatniej chwili wykreślił z dokumentu wzmianki o energii jądrowej. Tak więc dopóki nie będzie oficjalnej decyzji, wstrzymujemy się z komentarzami - mówi dr St. Latek z Państwowej Agencji Atomistyki. - Rząd szacuje, że uruchomienie elektrowni pozwoli spełnić normy spalania emisji cieplarnianych i sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na energię w ogóle. Kraje wchodzące do Unii zwykle zwiększają swoje zapotrzebowanie na energię elektryczną. Nasze elektrownie tradycyjnie są przestarzałe, wiele z nich ma po 30 lat, produkują "brudną" energię i wymagają nowszych technologii. Jesteśmy przeciwni temu pomysłowi z dwóch powodów. Oprócz tego, że może nastąpić awaria, interesuje nas, skąd pochodzi paliwo nuklearne i gdzie są potem składowane odpady radioaktywne. Greenpeace odwiedził kraje b ZSRR, gdzie trafiają odpady. Wiemy jak wyglądają takie miasta, np. Tomsk.
W Polsce trzeba do energii atomowej przekonać społeczeństwo. Rząd szacuje, że zajmie mu to 5 lat. Z badań wynika, że w Polsce maleje liczba przeciwników budowy elektrowni atomowej.
- Ludzie po woli zapominają o awarii w Czarnobylu, ale i tak największym problemem będzie wybór lokalizacji. Kluczowym zadaniem będzie także wykształcenie kadr - uważa Latek.

Ja mówię elektrowni w Polsce tylko jedno - NIE! I żaden argument mnie do tego nie przekona.
Jest jeszcze pomysł na wykorzystanie energii wiatru (tutaj jestem za), biomasy i źródeł geotermalnych, jako zasoby energii odnawialnej, to by było najlepsze rozwiązanie.
Użytkownika Xirios nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 21-12-2004, 23:44   #2
Tamak
TT 4ever

Tamak - Awatar

Na forum od: 10-04-2003
Miejscowość: Koronowo
Rep P0wah: 35
Tamak - podejrzany politycznieTamak - podejrzany politycznieTamak - podejrzany politycznieTamak - podejrzany politycznieTamak - podejrzany politycznieTamak - podejrzany politycznieTamak - podejrzany politycznieTamak - podejrzany politycznieTamak - podejrzany politycznieTamak - podejrzany politycznieTamak - podejrzany politycznie
bo to jest chyba tak:
1)zbudować coś jak najmniejszym kosztem nakładam sił itd
2)wszystko działa bo nowe, nowe miejsca pracy i wogóle ludzie happy, twórcy pomysłu happy
3)Twórcy pomysłu umierają sobie za X lat w glorii chwały
4)wiosny lecą...wszystko się starzeje...za XY lat jebut w powietrze <- ale kogo już za to winić?

frank> can you help me install GTA3?
knightmare> first, shut down all programs you aren't using
* frank has quit IRC. (Quit)
knightmare> ...

Użytkownika Tamak nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 22-12-2004, 00:08   #3
Xytrass
Mentor

Na forum od: 13-01-2002
Miejscowość: Księstwo Bytomskie
Rep P0wah: 614
Xytrass - masta of dizastaXytrass - masta of dizastaXytrass - masta of dizastaXytrass - masta of dizastaXytrass - masta of dizastaXytrass - masta of dizastaXytrass - masta of dizastaXytrass - masta of dizastaXytrass - masta of dizastaXytrass - masta of dizastaXytrass - masta of dizasta
"ale i tak największym problemem będzie wybór lokalizacji."

o wlasnie to bedzie problem, ale znajac zycie to wpakuja to na śląsk - pozamykane kopalnie, a powietrze i tak juz zatrute - co im szkodzi, nie ?

– Panie Marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić k*rwy i złodziei, mości hrabio
© Piłsudski.
Użytkownika Xytrass nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 22-12-2004, 00:10   #4
Cra$H
Cra$H - Awatar

Na forum od: 02-06-2002
Miejscowość: swinoujscie
Rep P0wah: 1724
Cra$H - masta of dizastaCra$H - masta of dizastaCra$H - masta of dizastaCra$H - masta of dizastaCra$H - masta of dizastaCra$H - masta of dizastaCra$H - masta of dizastaCra$H - masta of dizastaCra$H - masta of dizastaCra$H - masta of dizastaCra$H - masta of dizasta
slyszalem jeszcze ze taka elektrownia mialaby powstac za 10 lat... w sumie to nie mam zdania, z jednej strony mamy wlasne zrodlo energi i nie jestesmy juz od nikogo zalezni pod tym wzgledem, a z drugiej strony to jak nam to sie zepsuje to bedziemy mieli przejebane ze hoho :P
Użytkownika Cra$H nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 22-12-2004, 00:46   #5
WyrwiNera
WyrwiNera - Awatar

Na forum od: 14-11-2002
Miejscowość: Zabłudów
Rep P0wah: 63
WyrwiNera - masta of dizastaWyrwiNera - masta of dizastaWyrwiNera - masta of dizastaWyrwiNera - masta of dizastaWyrwiNera - masta of dizastaWyrwiNera - masta of dizastaWyrwiNera - masta of dizastaWyrwiNera - masta of dizastaWyrwiNera - masta of dizastaWyrwiNera - masta of dizastaWyrwiNera - masta of dizasta
Nie zbudują tego w Polsce, będzie za dużo protestów i dlatego każdy kolejny rząd będzie się bał wprowadzać takie coś w życie by nie mieć tego w swoim dorobku. Wyngla mamy chyba jeszcze na kilka zim
Cytat:
Xytrass pisze:
"ale i tak największym problemem będzie wybór lokalizacji."
o wlasnie to bedzie problem, ale znajac zycie to wpakuja to na śląsk - pozamykane kopalnie, a powietrze i tak juz zatrute - co im szkodzi, nie ?
Najpewniej
ja mam spokuj przez te kurewskie zielone płuca
Stare 22-12-2004, 00:57   #6
Lionheart
Moherator

Lionheart - Awatar

Na forum od: 24-09-2002
Miejscowość: Sosnowiec
Rep P0wah: 2474
Lionheart - masta of dizastaLionheart - masta of dizastaLionheart - masta of dizastaLionheart - masta of dizastaLionheart - masta of dizastaLionheart - masta of dizastaLionheart - masta of dizastaLionheart - masta of dizastaLionheart - masta of dizastaLionheart - masta of dizastaLionheart - masta of dizasta
Eh...
Niech budują. Jedna cholera czy dupnie u nas czy tuż za granicą. I tak mamy przewalone, gdyby coś. Zresztą czasy takie, że i bezpieczeństwo wzrosło jeśli chodzi o elektrownie atomowe. Gorzej się miewa sprawa ze składowaniem odpadów radioaktywnym. A wymigiwanie się, że "wybuchnie" to trochę za przeproszeniem (i bez urazy) ciemnogród...
Lecz teraz siedzą, piją i palą, nie pomne tego, że się nawalą
Ze śpiewem do domu wrócą, pewnie się z chłopem swoim pokłócą
Fikną na łóżko, pewnie w ubraniu, mamrocząc jeszcze: Ty zimny draniu!
by me
Użytkownika Lionheart nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 22-12-2004, 00:58   #7
Xirios
Zarejstrowany

Xirios - Awatar

Na forum od: 24-08-2003
Miejscowość: Szczecin
Rep P0wah: 12419
Xirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizasta
Wyrwinera : Wiesz jak to jest z ludzmi. Rząd obieca złote góry szarym masom, obieca projekty (które w 95% się i tak nie sprawdzą), no i antyzapaleńców będzie coraz mniej, pozostaną tylko ekolodzy, a reszta będzie milczała.
Zresztą ciekawi mnie co oni mają na myśli, że uda im się przekonać społeczeństwo w 5 lat....

Jakby już mieli to coś budować, to na pewno albo nad Wisłą, albo nad Odrą, a z tym Śląskiem to jest duże prawdopodobieństwo.

/ Jakby to powstało gdzieś w promieniu 50 km ode mnie, to ja się wyprowadzam. Chociaż i tak w razie wybuchu, skutki może odczuwać pół globu, jak to miało miejsce z Czarnobylem.
Użytkownika Xirios nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 22-12-2004, 01:05   #8
WyrwiNera
WyrwiNera - Awatar

Na forum od: 14-11-2002
Miejscowość: Zabłudów
Rep P0wah: 63
WyrwiNera - masta of dizastaWyrwiNera - masta of dizastaWyrwiNera - masta of dizastaWyrwiNera - masta of dizastaWyrwiNera - masta of dizastaWyrwiNera - masta of dizastaWyrwiNera - masta of dizastaWyrwiNera - masta of dizastaWyrwiNera - masta of dizastaWyrwiNera - masta of dizastaWyrwiNera - masta of dizasta
Cytat:
Xirios pisze:
/ Jakby to powstało gdzieś w promieniu 50 km ode mnie, to ja się wyprowadzam. Chociaż i tak w razie wybuchu, skutki może odczuwać pół globu, jak to miało miejsce z Czarnobylem.
dokładnie, lewe jądro do dzisiaj mi świeci
ale nie ma co się martwić wybuchem, teraz to nazywa się wyciek
Stare 22-12-2004, 01:31   #9
Lionheart
Moherator

Lionheart - Awatar

Na forum od: 24-09-2002
Miejscowość: Sosnowiec
Rep P0wah: 2474
Lionheart - masta of dizastaLionheart - masta of dizastaLionheart - masta of dizastaLionheart - masta of dizastaLionheart - masta of dizastaLionheart - masta of dizastaLionheart - masta of dizastaLionheart - masta of dizastaLionheart - masta of dizastaLionheart - masta of dizastaLionheart - masta of dizasta
Cytat:
WyrwiNera pisze:
dokładnie, lewe jądro do dzisiaj mi świeci
ale nie ma co się martwić wybuchem, teraz to nazywa się wyciek
no jak z jądra to masz problem
ale dziwię się, zima jest to i pręty chłodne
Lecz teraz siedzą, piją i palą, nie pomne tego, że się nawalą
Ze śpiewem do domu wrócą, pewnie się z chłopem swoim pokłócą
Fikną na łóżko, pewnie w ubraniu, mamrocząc jeszcze: Ty zimny draniu!
by me
Użytkownika Lionheart nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 22-12-2004, 08:14   #10
hamer
hamer - Awatar

Na forum od: 17-11-2002
Miejscowość: Szczecinek
Rep P0wah: 47
hamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;phamer - cham i świnia ;p
Cytat:
Xirios pisze:
Ja mówię elektrowni w Polsce tylko jedno - NIE! I żaden argument mnie do tego nie przekona.
Energie jadrowa nazywa sie energia przyszlosci i nic poki co nie jest w stanie jej przebic. Jak napisal Lion zabezpieczenia teraz sa tak ogromne i drogie, ze nic nie ma prawa sie stac. Nie ma co sie w tym wypadku powolywac na Czarnobyl, bo to juz bylo jakis czas temu i nie wszystko bylo wowczas dopracowane.

Narzędzia Tematu
Tryby Wyświetlania Oceń Ten Temat
Oceń Ten Temat:

Reguły Wiadomości