unreal.pl  

Wstecz   unreal.pl > Scena > Unreal Series

Odpowiedz

Narzędzia Tematu Ocena: Ocena Tematu: głosów 32, średnia 1,75. Tryby Wyświetlania
Stare 11-04-2008, 20:04   #501
Kaka
Kaka - Awatar

Na forum od: 13-05-2003
Miejscowość: Gdańsk
Rep P0wah: 231
Kaka - masta of dizastaKaka - masta of dizastaKaka - masta of dizastaKaka - masta of dizastaKaka - masta of dizastaKaka - masta of dizastaKaka - masta of dizastaKaka - masta of dizastaKaka - masta of dizastaKaka - masta of dizastaKaka - masta of dizasta
We fruitym nie zrobisz mo przeciez musi byc .it lub .s3m, a fruity nie ma możliwości exportu do tych formatów.
Użytkownika Kaka nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 13-04-2008, 15:33   #502
Raven
Yog-Sothoth

Raven - Awatar

Na forum od: 08-12-2003
Miejscowość: Nørresundby
Rep P0wah: 224
Raven - masta of dizastaRaven - masta of dizastaRaven - masta of dizastaRaven - masta of dizastaRaven - masta of dizastaRaven - masta of dizastaRaven - masta of dizastaRaven - masta of dizastaRaven - masta of dizastaRaven - masta of dizastaRaven - masta of dizasta
Nie mówiłem o formacie (.it, .mod) a o muzyce, nastroju, itp.
Stare 13-04-2008, 20:07   #503
Kaka
Kaka - Awatar

Na forum od: 13-05-2003
Miejscowość: Gdańsk
Rep P0wah: 231
Kaka - masta of dizastaKaka - masta of dizastaKaka - masta of dizastaKaka - masta of dizastaKaka - masta of dizastaKaka - masta of dizastaKaka - masta of dizastaKaka - masta of dizastaKaka - masta of dizastaKaka - masta of dizastaKaka - masta of dizasta
Nie no, we fruitym wszystko się da, każdy typ muzyki.
Użytkownika Kaka nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 14-04-2008, 10:35   #504
Preki
Wojownik Skaarj

Preki - Awatar

Na forum od: 02-06-2007
Miejscowość: Siedlce City
Rep P0wah: 51
Preki - masta of dizastaPreki - masta of dizastaPreki - masta of dizastaPreki - masta of dizastaPreki - masta of dizastaPreki - masta of dizastaPreki - masta of dizastaPreki - masta of dizastaPreki - masta of dizastaPreki - masta of dizastaPreki - masta of dizasta
Dobra ludzie, gadata tu o muzyce i jej formatach, a ktos od dawna nie zadal waznego pytania - kiedy premiera?
Użytkownika Preki nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 14-04-2008, 10:50   #505
Raven
Yog-Sothoth

Raven - Awatar

Raven - masta of dizastaRaven - masta of dizastaRaven - masta of dizastaRaven - masta of dizastaRaven - masta of dizastaRaven - masta of dizastaRaven - masta of dizastaRaven - masta of dizastaRaven - masta of dizastaRaven - masta of dizastaRaven - masta of dizasta
O ile pamiętam to napisaliśmy to już wiele raz - jak skończymy
Stare 14-04-2008, 16:49   #506
Rexerex.
Na forum od: 15-03-2005
Miejscowość: Gliwice
Rep P0wah: 0
Rexerex. - cham i świnia ;pRexerex. - cham i świnia ;pRexerex. - cham i świnia ;pRexerex. - cham i świnia ;pRexerex. - cham i świnia ;pRexerex. - cham i świnia ;pRexerex. - cham i świnia ;pRexerex. - cham i świnia ;pRexerex. - cham i świnia ;pRexerex. - cham i świnia ;pRexerex. - cham i świnia ;p
Początek maja
Użytkownika Rexerex. nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 14-04-2008, 18:18   #507
TAP-CHAN
TAP-CHAN - Awatar

Na forum od: 27-04-2005
Miejscowość: Łódź
Rep P0wah: 225
TAP-CHAN - masta of dizastaTAP-CHAN - masta of dizastaTAP-CHAN - masta of dizastaTAP-CHAN - masta of dizastaTAP-CHAN - masta of dizastaTAP-CHAN - masta of dizastaTAP-CHAN - masta of dizastaTAP-CHAN - masta of dizastaTAP-CHAN - masta of dizastaTAP-CHAN - masta of dizastaTAP-CHAN - masta of dizasta
Druga połowa kwietnia:P
Użytkownika TAP-CHAN nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 14-04-2008, 18:30   #508
Mroziu 666
kisama

Mroziu 666 - Awatar

Na forum od: 14-07-2004
Miejscowość: Jakiś serwer
Rep P0wah: 1479
Mroziu 666 - masta of dizastaMroziu 666 - masta of dizastaMroziu 666 - masta of dizastaMroziu 666 - masta of dizastaMroziu 666 - masta of dizastaMroziu 666 - masta of dizastaMroziu 666 - masta of dizastaMroziu 666 - masta of dizastaMroziu 666 - masta of dizastaMroziu 666 - masta of dizastaMroziu 666 - masta of dizasta
Po Duku 4ever
Stare 14-04-2008, 22:26   #509
Raven
Yog-Sothoth

Raven - Awatar

Moja data jest zawsze aktualna - jak skończymy .
Stare 29-04-2008, 11:38   #510
Xirios
Zarejstrowany

Xirios - Awatar

Na forum od: 24-08-2003
Miejscowość: Szczecin
Rep P0wah: 12419
Xirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizastaXirios - masta of dizasta
Mam przeczucie, że chyba wyjdzie na 9. lub 10. rocznicę
============
No to teraz tak... Kilka słów od osoby postronnej, która nadrobiła zaległości i przeszła kilka dodatków do UT.

Napiszę, co uważam, że jest nie tak, co przyda się może przy pracy nad TCO.

7 Bullets

To najgorszy unrealowy dodatek, jaki widziałam. Swoją drogą utwory w 7B nie były robione specjalnie do gry. Znalazłam tam np. utwór Jamesa Grote'a "Alienation", choć ksywka muzykanta w 7B była inna. Chyba że to jedna i ta sama osoba, jeśli tak, to sor.
Już początek mnie zniechęcił. Łażenie po ciemku i rozbijanie się po ścianach z latarką w łapie, której blask jest tak silny co kot napłakał. Na kolejnych mapach jest to samo. Wkurzające. Czasem zupełnie nic nie było widać w długich korytarzach, bo blask znikał zupełnie. Co chwilę się zacinałam: konstrukcja nowych map była beznadziejna, jeśli takowa się zdarzała, bo większość leveli jest żywcem wzięta z U1. Żeby przejść dalej musiałam włączać ed, lecz i to nie zawsze pomagało, więc w swej determinacji odpalałam z konsoli kolejną mapę. Klimat jest do bani, muzyka - jeśli się pojawiała - kompletnie nie pasowała do sytuacji. A to wszystko tworzyło ponury, smutny i odpychający obraz całości. No i jeszcze bohater... Stary ponurak, który ciągle kazał szukać innych drzwi i przejść. Nie
wiem, może jak zdecyduje się przejść to jeszcze raz, może bardziej mi się spodoba.
Aha, kwestie mówione powinny być jednocześnie z napisami poniżej.

Operation Na Pali

Mój faworyt Głównie ze względu na śliczne, rozmyślnie zrobione mapy. Sam wygląd nieba w Unrealach i agorafobiczne przestrzenie to już część sukcesu. Klimat super, świątynie boskie, aż chce się przechodzić kolejne mapy. Napisy przy kwestiach mówionych są pokazywane wystarczająco długo, by móc je przeczytać, jeśli coś umknie uszom. No i bohater jest boski, może nie wyglądem, ale i umie przetrwać, i ma niezły sposób bycia

Nali Chronicles

Jest tam kilkadziesiąt czarów, które jednak można o kant pupy rozbić: 95% z nich nie nadaje się do walki. Korzystałam praktycznie tylko ze skutecznego "jeziora" (unieruchamia się wroga wodą, z której wyłażą jakieś macki i skaczą ryby - swoją drogą rozbroił mnie ten czar), lodowych i ognistych pocisków. Reszta czarów jest za wolna i służy do zabawy a nie do walki. Podobnie jest z broniami - kaplica. Nalik zmieniał je za wolno, gdy w jednej kończyła się amunicja, to nie zmieniał na inną, praktycznie tylko kuszą, rakietnicą i shock rifle dało się grać. Efekt był taki, że Skaarjowie zwalali mi się na głowę, a ja nie miałam się jak bronić. Swoją drogą nie doszłam do tego, jak uzupełniać manę i życie . Robiłam tak, jak polecano w
książce do alchemii, łączyłam składniki i podgrzewałam lecz nic się nie działo. Broń i czary to chyba główne wady tej gry. Aha no i królik... Fajny ten królik, tylko często odzywał się wtedy, gdy byłam bardzo zajęta i rozpraszał uwagę. Jeszcze przyczepię się do kwestii mówionych: napisy leciały tak szybko, że nawet gdyby były po polsku, nie dałabym rady ich przeczytać.
Swoją drogą końcówka mnie rozwaliła. Zawsze mściłam się na Skaarjach za to, że wybili mi kumpli i strącili prom z orbity, a tu okazało się, że to wszystko przez Nalich! Chcieli mieć mesjasza, to ściągnęli go siłą

Return to Na Pali
W sumie może być. Nie jest to rewelacja, jak U1, ale da się pograć. Jedyne, do czego mogę się przyczepić to giwery: zbyt szybko dostajemy najsilniejsze bronie. No i może wieje tu jeszcze nieco monotonią.

Zatem teraz sugestie dotyczące TCO:

- W TCO, brońcie bogowie!, abyście nie dawali kompletnie ciemnych map! Granie ma dostarczać rozrywki a nie wpieniać gracza, który zamiast swobodnie się poruszać, musi chodzić przez X map z rzędu wzdłuż ścian.

- Muzyka powinna być dobra, unrealowa. Podaję kilka kawałków (jak to widać w Winampie), na których warto się wzorować:

Nali Chronicles: wszystkie kawałki są fajne, a w szczególności: Below, Beams, Gold (jakie to jest śliczne!), Credits, Phobia.
RTNP: Neve, Watcher, Boundary, Journey, Space Marines, Starseek
7B: Dark1 i 2, Goodbye, End
OPN: Np-cg, NP-FOD, NP-intr8b, Np-main (boskie!)

- Fajnie byłoby, gdybyście wypuścili grę w 2 wersjach: polskiej (napisy+słowa) i angielskiej.

- Koniecznie dajcie napisy w kwestiach mówionych, bo nie zawsze da się zrozumieć ze słuchu i lepiej jest to przeczytać. I żeby napisy nie pędziły z prędkością warpową.

- Unikajcie monotonii. Dawajcie ostrzejsze rytmy w zwrotnych momentach. Wymyślajcie ciekawe pułapki i przepowiednie. Ogólnie zaskakujcie gracza. Ma być ciekawie.

- Byłabym za tym, byście wykreowali bohatera na podobieństwo Alarika (Malcolma) z ONP. Czasem powinno być wesoło. Umiejętność przetrwania nie musi iść w parze z nudziarstwem, prawda? Kilka kultowych tekstów nie zaszkodzi. Zamawiam na głównego bohatera Archona albo Malakaia ))))))))))). Chyba, że macie nowy model.

Jak sobie coś przypomnę, to napiszę.
Użytkownika Xirios nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Odpowiedz

Tagi
dead cow studios, the chosen one

Narzędzia Tematu
Tryby Wyświetlania Oceń Ten Temat
Oceń Ten Temat:

Reguły Wiadomości