unreal.pl  

Wstecz   unreal.pl > Scena > Unreal Tournament 3

Odpowiedz

Narzędzia Tematu Oceń Temat Tryby Wyświetlania
Stare 30-12-2008, 10:34   #11
Vito
ZASPAMOWANY !!!!

Vito - Awatar

Na forum od: 31-12-2005
Miejscowość: Tychy
Rep P0wah: 5844
Vito - masta of dizastaVito - masta of dizastaVito - masta of dizastaVito - masta of dizastaVito - masta of dizastaVito - masta of dizastaVito - masta of dizastaVito - masta of dizastaVito - masta of dizastaVito - masta of dizastaVito - masta of dizasta
Cytat:
necro pisze: Podgląd Wiadomości
Może zrobisz nową mapę ? Spróbuj wyciągnąć doświadczenie z tej, ja myślałem o czymś takim, aby mapa była "pionowo" - armory na poszczególnych piętrach - czy też poziomach, mogą być odskocznie, windy...cokolwiek, sale poprzecinane różnymi belkami - mogłoby to dać niezły dynamizm, gdyby rozmieścić odpowiednie belki w odpowiednich miejscach - żeby można było przeskakiwać z jednej na drugą, obijając się od 3ciej itd - w każdym razie trzeba by najpierw sprawdzić, odległość armorów oczywiście taka, aby można było przejść z belta do armora nie dłużej niż 8-9 s, niekoniecznie najkrótszą drogą.

Ehh nigdy się przy tym nie bawiłem i nie wiem na ile byłoby to możliwe, ale taka mi wpadła wizja :P
jest taka mapka ctfa, która jest właśnie robiona pionowo, skacze się po jakichś lianach i jeździ windami, jak dla mnie super szczególnie jak się nie trafi w liane i zaliczy bandżi bez liny na prawdę pomysł warty przemyślenia
Stare 30-12-2008, 12:20   #12
MJpoland
I AM BACK!!!

MJpoland - Awatar

Na forum od: 01-09-2008
Miejscowość: Szczecin
Rep P0wah: 309
MJpoland - masta of dizastaMJpoland - masta of dizastaMJpoland - masta of dizastaMJpoland - masta of dizastaMJpoland - masta of dizastaMJpoland - masta of dizastaMJpoland - masta of dizastaMJpoland - masta of dizastaMJpoland - masta of dizastaMJpoland - masta of dizastaMJpoland - masta of dizasta
jeszcze się zdziwisz hasie, jeszcze się zdziwisz.
Stare 30-12-2008, 14:36   #13
Has!
Oświecony w kupie

Has! - Awatar

Na forum od: 16-11-2002
Miejscowość: Olsztyn
Rep P0wah: 9155
Has! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizasta
Cytat:
MJpoland pisze: Podgląd Wiadomości
jeszcze się zdziwisz hasie, jeszcze się zdziwisz.
chcialbym... ale watpie serio... mozesz sobie pocwiczyc na tej mapie, ale wielkiej grywalnosci ona miec nie bedzie ;p
Użytkownika Has! nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 01-01-2009, 22:08   #14
Fartuess
Fartuess - Awatar

Na forum od: 18-11-2008
Miejscowość: Poznań
Rep P0wah: 591
Fartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizasta
mapa trochę zbyt mono kolorystyczna . Powinieś dać w kilku pomieszczeniach rzeczy totalnie charakterystyczne, bo inaczej mapa może wyjść nieco mdła, a tego nie chcemy
Użytkownika Fartuess nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 02-01-2009, 19:06   #15
Charon
insomnaut

Charon - Awatar

Na forum od: 27-09-2004
Miejscowość: Zgierz
Rep P0wah: 7401
Charon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizasta
Wszystko cacy, tylko szkoda MJpoland, że nie napisałeś na wstępie, że ta mapa to remake + drobne modyfikacje Z tego też względu myślę, że jakaś głębsza dyskusja nad layoutem mija się z celem

Na pewno w tym momencie można odpuścić gadanie o "pro" placemencie i "pro" layoucie. Argumenty Hasa, choć są jak najbardziej na miejscu, nie trafiają nieco w tą akurat mapę. Mamy bowiem do czynienia z remake'em mapy DM-Compressed z UT2k4, która z założenia była mapą DM-FFA, bez większych ambicji. W UT2k4 dało się zagrać ewentualnie 1on1 4fun, ale mapa jest tak prosta i przewidywalna, że naprawdę nie warto

Nie wiem co Tobą kierowało biorąc ją na warsztat, ale na serwery na pewno jej nie wprowadzisz (DM-Compressed też nie było zbyt poważną mapą), więc domyślam się, że chciałeś po prostu popraktykować nieco na jakiś prostym floorplanie.

Co do konstrukcji - przesadziłeś ze skalą mapy i to jest zarzut numer jeden Wszystko na mapie (no, poza przejściem górą po ampa) jest po prostu zbyt wielkie, zbyt rozległe. Zauważ, że Compressed w 2k4 aż śmigała, była po prostu szybsza - 2 wall-dodge'e i już byłeś w drugiej "komorze" zgarniając armor. Tak samo wystarczył zwykły dodge, żeby z RL/Shocka wylądować na apteczce. Tutaj trzeba biec odległe hektary. Buty faktycznie niewiele dają - umożliwiają co prawda dostanie się w pewne miejsca, ale nie robią tego zbyt udanie, nie nadają także żadnej dynamiki. Zauważ, że z dołu nie wskoczysz nimi nawet po RL czy Shocka.
Generalnie - przesadziłeś nieco

Wszystko zależy od tego, co chcesz z tym dalej zrobić. Jeśli chciałeś to rozbudować pod TDM - od razu mówię, że to się nie uda Z floorplanu DM-Compressed zbyt wiele nie wyciśniesz, bo ta mapa jest zbyt prosta. DM/FFA też moim zdaniem odpada - głównie przez te wszystkie powerupy skoncentrowane w jednym miejscu. Wiem, że trzeba się napocić, żeby zgarnąć wszystkie, ale i tak przez ich ulokowanie w taki sposób, zrobi się tam straszny młyn. Reszta placementu też pochodzi z Compressed, więc nie ma nad czym się rozwodzić.

W zasadzie czego nie zrobisz - powinieneś zacząć od zmniejszenia rozmiarów mapy. Same platformy są zbyt szerokie, a w końcu w DM biega się pieszo, a nie jeździ Scorpionem
Zastanów się też, czy te przejścia górą między "komorami", warto utrzymać w tak prostej formie. Masz teraz prosty, długi i szeroki korytarz. W zasadzie tylko się z nim pojawiasz i prosisz się o lanie, bo średnio jest jak uciec. Oryginalne Compressed miało te korytarze zaokrąglone, mniej "przelotowe". Wchodząc nie widziałeś wyjścia. Tutaj widać wszystko na przestrzał. Jest zbyt banalnie, a podwyższenia przy przejściach po ampa jakoś nie ratują sytuacji.

Jedyne co zyskasz brnąc w to dalej, to wypracowanie sobie odpowiedniej skali dla mapy - tak, żeby wielkość/szerokość elementów faktycznie pasowała do DM w UT3. Póki co mapa jest zbyt obszerna, proste pomieszczenia są zbyt nadmuchane. Aż się prosi o 2 raptory i 2 vipery, ewentualnie jakąś cykadkę (), a chyba nie o to chodziło

Jeśli chodzi o planowanie map na przyszłość - z tej nie wyciągniesz zbyt wielu wniosków. Raz, że to nie Twój layout (co nie jest żadnym zarzutem - z robienia remake'ów też można się czegoś nauczyć), dwa - mapa i tak generalnie jest zbyt prosta. W końcu to nic innego jak 2 pomieszczenia i 3 korytarze między nimi Filozofii w tym nie ma.

Oczywiście jak już dostosujesz mapę do UT3, dla czystej praktyki warto ją ubrać w ładne detale, nawet jeśli jej los wśród bardziej wymagających graczy będzie przesądzony (czyli kosz), to i tak uważam, że dobry remake zawsze znajdzie swoich amatorów.

Zmiana poziomu wody i udźwiękowienie - ok, fajne. Zawsze jest fajnie umieć to zrobić, kiedyś może się przydać. Jednak w tego typu mapie to chyba i tak nie ma większego znaczenia - być może w jakimś Warfare, może nawet TDM (skoro na Ricochet trzeba dwóch do zgarnięcia belta, to czemu np. nie użyć przełącznika do zalania ampa lawą? ).

Podsumowując, imo masz dwa wyjścia:
1. Już zacząć nową mapę.
2. Zrobić kompletny remake DM-Compressed pod UT3.

Przy pierwszym wariancie możesz próbować eksperymentować, jednak nikt nie broni Ci podpatrywania innych map. Kwestia dobrego wzorca/wzorców. Zawsze tym lepszym wzorcem będą dobre mapy grane masowo online. Odradzam wszelkie mapy kosmiczne (jak np. Deimos, czy "miejska" część Gatewaya), bo imho szkoda czasu. Odradzam też branie się za jakiekolwiek przeróbki Decka. Było ich miliony, żaden nie przeszedł do historii

Robiąc remake, na Twoim miejscu zrezygnowałbym z ampa i inaczej rozmieściłbym małe armory (chyba jednak jakoś wierniej oryginałowi ).
Stare 02-01-2009, 19:22   #16
MJpoland
I AM BACK!!!

MJpoland - Awatar

MJpoland - masta of dizastaMJpoland - masta of dizastaMJpoland - masta of dizastaMJpoland - masta of dizastaMJpoland - masta of dizastaMJpoland - masta of dizastaMJpoland - masta of dizastaMJpoland - masta of dizastaMJpoland - masta of dizastaMJpoland - masta of dizastaMJpoland - masta of dizasta
po pierwsze - nie zgadzam się, że zrobiłem remake compressed, gdyż nawet nie sugerowałem się kształtem tamtej mapy. To, że ją bardzo przypomina, to tylko przypadek, serio. A wogóle to czemu piszesz, żeby zrezygować z ampa? Przecież, jeśli założymy nawet, że to remake, to amp na compressed był także w korytarzu nad windami.

Cytat:
Charon pisze: Podgląd Wiadomości
Co do konstrukcji - przesadziłeś ze skalą mapy i to jest zarzut numer jeden Wszystko na mapie (no, poza przejściem górą po ampa) jest po prostu zbyt wielkie, zbyt rozległe.
Już 2 razy napisałem, że przypadkiem tak wyszło. Teraz całkowicie przebudowałem geometrię, więc tego problemu nie będzie. (praktycznie musiałem mapę robić od początku)

Robiąc tą mapę chciałem stworzyć coś w stylu Campgrounds / Grendelkeep (otwarte przestrzenie, duże korytarze itp.). Nie robiłem tego pod żaden tryb. Btw, dzięki za komentarze.
Stare 02-01-2009, 19:51   #17
Charon
insomnaut

Charon - Awatar

Charon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizasta
Cytat:
A wogóle to czemu piszesz, żeby zrezygować z ampa? Przecież, jeśli założymy nawet, że to remake, to amp na compressed był także w korytarzu nad windami.
No popatrz, faktycznie jest Nigdy wcześniej tam nie wskakiwałem

Cytat:
po pierwsze - nie zgadzam się, że zrobiłem remake compressed, gdyż nawet nie sugerowałem się kształtem tamtej mapy. To, że ją bardzo przypomina, to tylko przypadek, serio.
Nic w tym złego w sumie, więc dlaczego się wypierasz? Przecież to Compressed, widać od razu. Charakteryczny kształt komory (fakt, proporcje Ci nie wyszły, ale o tym już była mowa), charakterystyczne windy na dole i po bokach, korytarze. Placement broni też jest dokładnie ten sam, nawet fiolki Nie ma tylko tych podwieszanych "półek" z adrenaliną i LG/A50 - i dlatego snajpa jest przesunięta. Nadal będziesz pisał, że to przypadek? Nie twierdzę, że nie dodałeś nic od siebie, jednak to nadal ten sam układ. Przypadki się zdarzają, ale nie takie, nie w przypadku 99% elementów. Widzisz, okazało się, że nawet amp jest umieszczony tak samo :P

Szukałeś nazwy, to już masz. DM-MJ-Compressed. I nie ma w tym nic złego. Wielu ludzi uwielbia remake'i. Jeśli nie chcesz nazwać tak mapy, to lepiej już przy następnej publicznej becie wrzuć do zipa jakieś readme. Kiedyś ktoś się połapie i dopiero wtedy Ci koło pióra narobią. A póki co przecież nikt nie krzyczy Ba, na PHX nawet się nie kapnęli, barany jedne xD

Cytat:
3lk pisze: Podgląd Wiadomości
Compressed juz istnieje dla ut3. Byla grana na oc itdm 2/2 - bardziej zrytej mapy nie widzialem

Nie widziałem Ale zawsze może próbować zrobić lepszy remake

Ostatnio edytowany przez Charon; 02-01-2009 o 20:30
Użytkownika Charon nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 02-01-2009, 20:04   #18
3lk
MCP/MCSA

3lk - Awatar

Na forum od: 30-12-2007
Miejscowość: Kielce
Rep P0wah: 1511
3lk - masta of dizasta3lk - masta of dizasta3lk - masta of dizasta3lk - masta of dizasta3lk - masta of dizasta3lk - masta of dizasta3lk - masta of dizasta3lk - masta of dizasta3lk - masta of dizasta3lk - masta of dizasta3lk - masta of dizasta
Cytat:
Charon pisze: Podgląd Wiadomości
1. Już zacząć nową mapę.
2. Zrobić kompletny remake DM-Compressed pod UT3.
Compressed juz istnieje dla ut3. Byla grana na oc itdm 2/2 - bardziej zrytej mapy nie widzialem
Użytkownika 3lk nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 02-01-2009, 22:26   #19
MJpoland
I AM BACK!!!

MJpoland - Awatar

I widzisz? Tylko ty uparcie sądzisz, że to remake Compressed xD.

A propos, praca nad kolejną wersją mapki w toku. Proporcje już są odpowiednie, dodałem kilka rzeczy także od siebie. Chyba już nie powinno być zbyt wielu przydługich korytarzy itp.
Stare 02-01-2009, 22:49   #20
Charon
insomnaut

Charon - Awatar

Cytat:
I widzisz? Tylko ty uparcie sądzisz, że to remake Compressed xD.
Proszę Cię, to akurat nie jest już śmieszne. W tej chwili zaczynasz być bezczelny.

Lepiej jakoś podpisz tą mapę (nazwa/readme/cokolwiek), bo to co robisz jest niemoralne Radzę Ci dobrze A zresztą - co mnie to obchodzi, to Ty nadstawiasz swój tyłek. To co dałeś w pierwszym linku to zwykły remake, co widać na każdym kroku, a Twoje wypieranie się tego pozostawię bez dalszych komentarzy.

Tagi
mapy 4fun, mapy beta

Narzędzia Tematu
Tryby Wyświetlania Oceń Ten Temat
Oceń Ten Temat:

Reguły Wiadomości