unreal.pl  

Wstecz   unreal.pl > Scena > Unreal Tournament 3

Odpowiedz

Narzędzia Tematu Oceń Temat Tryby Wyświetlania
Stare 02-04-2009, 17:35   #21
Fartuess
Fartuess - Awatar

Na forum od: 18-11-2008
Miejscowość: Poznań
Rep P0wah: 591
Fartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizasta
Naprawdę nikt się nie podjął?

Zadam pytanie: Czy to jest nierealne żeby zrobić teksturę do protego modelu (rozumiem jak dałbym wam model o nieregularne budowie mający kilka tysięcy trojkątow i zbudowany z wielu różnych materiałów) ?

Zrobienie elementów pomalowanych na żółto nie powinno być aż tak trudne. W zasadzie jedyną rzeczą, która mogłaby stworzyć problem to tekstura "gołego" metalu, ale materiały do wykonaia tekstury możnaby znaleźć w jakiś zdjęciach z netu, wyciąć i obrobić, albo zrobić od zera w programie MapZone, następnie (już w photoshopie) odpowiednio "wykroić" fragmenty tekstury metalu i zaczynać nakładać na szablon tak, żeby na modelu nie było ostrych krawędzi na teksturach. Potem już tylko na nowej warstwie zrobić elementy pomalowane na żółto.

I ja sam wiem tyle mimo tego, że prawie nigdy nie robiłem żadnych tekstur (Bo tekstury wybuchających beczek do DM-MJ-Compression były w zasadzie banalne), bo skupiłem się na modelowaniu 3D.

Nie mówcie, że chcecie robić ciągle mapki pozbawione nowych elementów i wcale nie iść do przodu. Ja robie już modele i oferuje wszystkim pomoc w tej dziedzinie, ale potrzebujemy kogoś kto będzie robił też teksturki.

Wygląda na to, że sam się będe musiał za to zabrać, bo nikt (choćby nawet żeby spróbować) się nie podął.
Użytkownika Fartuess nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 02-04-2009, 23:44   #22
Has!
Oświecony w kupie

Has! - Awatar

Na forum od: 16-11-2002
Miejscowość: Olsztyn
Rep P0wah: 9155
Has! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizasta
Cytat:
Fartuess pisze: Podgląd Wiadomości
Naprawdę nikt się nie podjął?

Zadam pytanie: Czy to jest nierealne żeby zrobić teksturę do protego modelu (rozumiem jak dałbym wam model o nieregularne budowie mający kilka tysięcy trojkątow i zbudowany z wielu różnych materiałów) ?

Zrobienie elementów pomalowanych na żółto nie powinno być aż tak trudne. W zasadzie jedyną rzeczą, która mogłaby stworzyć problem to tekstura "gołego" metalu, ale materiały do wykonaia tekstury możnaby znaleźć w jakiś zdjęciach z netu, wyciąć i obrobić, albo zrobić od zera w programie MapZone, następnie (już w photoshopie) odpowiednio "wykroić" fragmenty tekstury metalu i zaczynać nakładać na szablon tak, żeby na modelu nie było ostrych krawędzi na teksturach. Potem już tylko na nowej warstwie zrobić elementy pomalowane na żółto.

I ja sam wiem tyle mimo tego, że prawie nigdy nie robiłem żadnych tekstur (Bo tekstury wybuchających beczek do DM-MJ-Compression były w zasadzie banalne), bo skupiłem się na modelowaniu 3D.

Nie mówcie, że chcecie robić ciągle mapki pozbawione nowych elementów i wcale nie iść do przodu. Ja robie już modele i oferuje wszystkim pomoc w tej dziedzinie, ale potrzebujemy kogoś kto będzie robił też teksturki.

Wygląda na to, że sam się będe musiał za to zabrać, bo nikt (choćby nawet żeby spróbować) się nie podął.
zrobilbym ci ale a) grafik ze mnie marny b) photoshop sie za dlugo instaluje(jestem po formacie) c) nie mam czasu i ochoty
i pewnie tak ma wiekszosc
Użytkownika Has! nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 03-04-2009, 15:07   #23
Koala
Na forum od: 27-09-2004
Miejscowość: Katowice
Rep P0wah: 0
Koala - zdrowy psychicznieKoala - zdrowy psychicznieKoala - zdrowy psychicznieKoala - zdrowy psychicznieKoala - zdrowy psychicznieKoala - zdrowy psychicznie
witam mam pytanko może ktoś będzie wiedział: jak sprawić aby static mesh miały inny kolor tak jak jest to zrobione między innymi na mapce DM-CarbonFire tam wszystko jest utrzymane w zielonej tonacji jak osiągnąć taki efekt?
pozdrawiam
Użytkownika Koala nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 03-04-2009, 17:04   #24
Has!
Oświecony w kupie

Has! - Awatar

Has! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizasta
Cytat:
Koala pisze: Podgląd Wiadomości
witam mam pytanko może ktoś będzie wiedział: jak sprawić aby static mesh miały inny kolor tak jak jest to zrobione między innymi na mapce DM-CarbonFire tam wszystko jest utrzymane w zielonej tonacji jak osiągnąć taki efekt?
pozdrawiam
pamietam, ze gdzies we wlasciwosciach SM masz podmiane tekstur wystarczy, ze zmienisz domyslna na jakis inny set z browsera lubi samemu go zmodyfikujesz tworzac cos oryginalnego
Stare 03-04-2009, 17:13   #25
Charon
insomnaut

Charon - Awatar

Miejscowość: Zgierz
Rep P0wah: 7401
Charon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizasta
Niezupełnie, jemu pewnie chodzi o "filtr na cały obraz" (xD). Takie rzeczy robi się za pomocą PostProcess. Jak dokładnie - nie wiem, nie liznąłem nawet edytora do UT3.
Stare 03-04-2009, 19:03   #26
Has!
Oświecony w kupie

Has! - Awatar

Cytat:
Charon pisze: Podgląd Wiadomości
Niezupełnie, jemu pewnie chodzi o "filtr na cały obraz" (xD). Takie rzeczy robi się za pomocą PostProcess. Jak dokładnie - nie wiem, nie liznąłem nawet edytora do UT3.
a to sobie najlepiej skopiować z jakiejś innej mapki na początek
Stare 03-04-2009, 19:35   #27
Koala
Koala - zdrowy psychicznieKoala - zdrowy psychicznieKoala - zdrowy psychicznieKoala - zdrowy psychicznieKoala - zdrowy psychicznieKoala - zdrowy psychicznie
chodziło mi o "filtr na cały obraz" Na początek skopiowanie z innej mapki pomogło :-) i mapka wygląda zupełnie inaczej ale i tak będę musiał rozgryźć jak to działa.
Stare 03-04-2009, 19:52   #28
punish3r
VesperEngine

punish3r - Awatar

Na forum od: 23-05-2005
Miejscowość: Ws / P-n
Rep P0wah: 1703
punish3r - masta of dizastapunish3r - masta of dizastapunish3r - masta of dizastapunish3r - masta of dizastapunish3r - masta of dizastapunish3r - masta of dizastapunish3r - masta of dizastapunish3r - masta of dizastapunish3r - masta of dizastapunish3r - masta of dizastapunish3r - masta of dizasta
Hmm, za duzo sie tym nie bawilem, ale zobacz PostProcessVolume dla lokalnych ustawien i View -> WorldProperties -> WorldInfo -> DefaultPostProcessSettings dla globalnych.

PFX, Isola
Użytkownika punish3r nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 03-04-2009, 20:52   #29
Fartuess
Fartuess - Awatar

Na forum od: 18-11-2008
Miejscowość: Poznań
Rep P0wah: 591
Fartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizastaFartuess - masta of dizasta
jak powyżej. dodat tylko, że żeby zmienić kolorystykę zmienia się scene higlights, midtones, shadows i destauration. Moim zdaniem najlepszy jest efekt, gdy highlightsy ustawia się nieco poniżej 1.0, midtones nieco nad 1.0 i desaturation w zależności od potrzeby (ale nie więcej niż 0.5), zazwyczaj coś około 0.1 lub 0.05
Użytkownika Fartuess nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 04-04-2009, 11:26   #30
Koala
dzięki za info pomogło
Odpowiedz

Tagi
edycja, edytor, maporobienie, maporóbstwo, ued, unrealed

Narzędzia Tematu
Tryby Wyświetlania Oceń Ten Temat
Oceń Ten Temat:

Reguły Wiadomości