unreal.pl  

Wstecz   unreal.pl > Scena > Unreal Tournament 3

Odpowiedz

Narzędzia Tematu Oceń Temat Tryby Wyświetlania
Stare 18-05-2008, 13:18   #1
Melias
ZBANOWANY !!!

Na forum od: 15-01-2008
Miejscowość: Czerwionka-Leszczyny
Rep P0wah: 0
Melias - cham i świniaMelias - cham i świniaMelias - cham i świniaMelias - cham i świniaMelias - cham i świniaMelias - cham i świniaMelias - cham i świniaMelias - cham i świniaMelias - cham i świniaMelias - cham i świniaMelias - cham i świnia
Exclamation pomóżcie noobowi - klany / serwery / turnieje

Elo. Jestem z leksza noobem i mam kilka głupich pytań. Tylko nie odsyłajcie mnie do żadnych poradników, niezbędników itp. bo tam szukałem i nie umie znalezc potrzebnych mi rzeczy. A więc tak:
1. Jeśli chodzi o serwery w grze to nie rozumie tego, np. widze w sygnaturce u kogos reklame jakiegos serwa i jesgo adres ip. Tylko jak jestem w grze to niby gdzie mam wpisac ten adres ip? Ja tam mam tylko Szybki mecz, Dołącz do gry i Załóż gre. A nawet jak juz by sie dało gdzies to wpisac to o co chodzi na takim serwerze? On chodzi 24/h czy jak? Czym on sie różni od normalnej gry założonej przez gracza?
2. Kolejna sprawa to klany. Gdzie tam są jakieś klany albo cuś? Ja tam mam tylko Szybki mecz, Dołącz do gry i Załóż gre. A jak juz sa jakies klany to sa tam jakies mecze klanowe? Na czym to dokładnie polega? Ogólnie cała ta sprawa z klanami.
3. Następna sprawa to jakieś ligi, turnieje albo cuś. Są jakieś wogule? Jak tak to jakie? O co w nich chodzi? Chodzi mi o takie przez neta.

To by było na tyle. Bo tak prościej mówiąc jestem noobem w UT3 ale chce sie z tą grą dokładnie zaznajomic i pograc w nią troche dłużej i tylko w nią.
Użytkownika Melias nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 18-05-2008, 13:26   #2
3lk
MCP/MCSA

3lk - Awatar

Na forum od: 30-12-2007
Miejscowość: Kielce
Rep P0wah: 1510
3lk - masta of dizasta3lk - masta of dizasta3lk - masta of dizasta3lk - masta of dizasta3lk - masta of dizasta3lk - masta of dizasta3lk - masta of dizasta3lk - masta of dizasta3lk - masta of dizasta3lk - masta of dizasta3lk - masta of dizasta
Cytat:
Melias pisze: Podgląd Wiadomości
Elo. Jestem z leksza noobem i mam kilka głupich pytań. Tylko nie odsyłajcie mnie do żadnych poradników, niezbędników itp. bo tam szukałem i nie umie znalezc potrzebnych mi rzeczy. A więc tak:
1. Jeśli chodzi o serwery w grze to nie rozumie tego, np. widze w sygnaturce u kogos reklame jakiegos serwa i jesgo adres ip. Tylko jak jestem w grze to niby gdzie mam wpisac ten adres ip? Ja tam mam tylko Szybki mecz, Dołącz do gry i Załóż gre. A nawet jak juz by sie dało gdzies to wpisac to o co chodzi na takim serwerze? On chodzi 24/h czy jak? Czym on sie różni od normalnej gry założonej przez gracza?
2. Kolejna sprawa to klany. Gdzie tam są jakieś klany albo cuś? Ja tam mam tylko Szybki mecz, Dołącz do gry i Załóż gre. A jak juz sa jakies klany to sa tam jakies mecze klanowe? Na czym to dokładnie polega? Ogólnie cała ta sprawa z klanami.
3. Następna sprawa to jakieś ligi, turnieje albo cuś. Są jakieś wogule? Jak tak to jakie? O co w nich chodzi? Chodzi mi o takie przez neta.

To by było na tyle. Bo tak prościej mówiąc jestem noobem w UT3 ale chce sie z tą grą dokładnie zaznajomic i pograc w nią troche dłużej i tylko w nią.

O kurde, widać, że jestes bardzo nowy
1. Żeby wejśc na serwer z konkretnego IP, otwierasz konsole [F10] i wpisujesz open 0.0.0.0:0000?password=pass te zera to numer IP, jesli jest jakies hasło i je znasz to wpisujesz w miejsce pass. Jesli to publik, to wpisujesz open ip
Te serwery, które działają 24/7 to są serwery dedykowane, najczesniej wynajmowane w serwerowniach / firmach hostingowych [np.: www.pifpaf.pl albo k-play.de i inne].

2. Klany: w grze nie ma czegoś takiego jak klany, ponieważ klany są zakładane "na zewnatrz". Spotyka się grupka ludzi, nazywają ją jakoś, rejestrują sie w serwisie dla klanów [np: http://clanbase.ggl.com albo esl.eu ]
i grają między sobą mecze. To bardziej złożona kwestia, jak dłuzej pograsz to wszystko zrozumiesz
3. Ligi i turnieje: czyli Clanbase, ESL, UEL, HLC: Może ktos to wytłumaczy, bo ja nie bardzo wiem jak

Ostatnio edytowany przez 3lk; 18-05-2008 o 13:27 Powód: zmiana przecinka :P
Użytkownika 3lk nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 18-05-2008, 13:44   #3
Charon
insomnaut

Charon - Awatar

Na forum od: 27-09-2004
Miejscowość: Zgierz
Rep P0wah: 7401
Charon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizasta
Cytat:
Tak, to są tzw. serwery dedykowane i funkcjonują 24h/dobę (chyba, że któryś padnie z przyczyn losowych). Różne firmy mają w ofercie hosting serwerów dla różnych gier. Zamawiasz, opłacasz, i masz na serwerach danej firmy swój serwer, który sobie chodzi 24h/dobę.

Adres ip wklejasz do konsoli - w UT3 pełną konsolę otworzysz klawiszem F10. Wpisujesz "open xxx.xxx.xxx.xxx" (często po dwukropku jest podany numer portu - wówczas "open xxx.xxx.xxx.xxx:yyyy"). Wciskasz enter i od razu łączysz się z danym serwerem mając w dupie jakieś menu z gry

Cytat:
Nie, tego nie ustawiasz w grze Klany są tworzone przez graczy i są jednostkami mniej lub bardziej formalnymi - to już wszystko zależy jak sobie członkowie postanowią.

Dołączasz sobie do jakiejś społeczności, np. takiej jak nasza skupiona wokół forum.unreal.pl, nawiązujesz kontakty, znajomości. Gdy już masz paru znajomych, z którymi możesz pograć, to zakładasz z nimi klan lub przyłączasz się do istniejącego już klanu. Wszystko to załatwiasz poprzez rozmowę z żywymi ludźmi, nie poprzez wybieranie ustawień w grze

Jedną z podstawowych form komunikacji jest także sieć IRC - zakładam, że z tym także nie miałeś do czynienia. IRC służy do komunikacji, to takie jakby Gadu-gadu, tylko nie opiera się na liście kontaktów, a na kanałach. Tak więc wybierasz sobie program klienta irc, najpopularniejszy jest chyba mIRC. Potem musisz go sobie skonfigurować i za jego pomocą wchodzisz na odpowiednie kanały zrzeszające graczy UT3.

Klany grają tryby drużynowe. Nie zapisujesz się do klanu, żeby pograć sobie duele albo zwykłego DM na serwerze. Do klanu zapisujesz się, aby rywalizować w takich trybach jak TDM (drużynowy deathmatch), CTF, iCTF (tak jak CTF, tylko z mutatorem instagib) oraz vCTF (z pojazdami) i Warfare - jednak te dwa ostatnie na ogół są uznawane za najmniej prestiżowe

Cytat:
Częściowo jak wyżej. Turnieje są organizowane przez ludzi i to od organizatora zależą wszelkie szczegóły. Ktoś zbiera jakąś grupę ludzi, załatwia im kilka serwerów, na których mogą odbyć się takie internetowe zawody, a następnie prowadzi tabele, spisuje wyniki, itp.
Chcąc wziąć udział w turnieju, musisz się najpierw o takim dowiedzieć. Piter regularnie prowadzi u nas fastcupy 1on1 w UT3. Ileś osób się zapisuje, Piter potem losuje drabinkę eliminacyjną. Potem grasz duele z kolejnymi przeciwnikami dopóki nie odpadniesz - albo dopóki nie wygrasz turnieju Cała komunikacja przebiega na ircu - tam dostajesz ip serwera, na którym będziesz grał z przeciwnikiem i inne ewentualnie detale.

Cytat:
3lk pisze: Podgląd Wiadomości
...
Ooo Pozdro
Stare 18-05-2008, 13:45   #4
Melias
ZBANOWANY !!!

Melias - cham i świniaMelias - cham i świniaMelias - cham i świniaMelias - cham i świniaMelias - cham i świniaMelias - cham i świniaMelias - cham i świniaMelias - cham i świniaMelias - cham i świniaMelias - cham i świniaMelias - cham i świnia
a to czym sie serwer dedykowany różni od normalnej gry założonej przez gracza?
Stare 18-05-2008, 13:56   #5
Scumhunter
kinda kind..

Scumhunter - Awatar

Na forum od: 07-06-2004
Miejscowość: Poznań
Rep P0wah: 1605
Scumhunter - masta of dizastaScumhunter - masta of dizastaScumhunter - masta of dizastaScumhunter - masta of dizastaScumhunter - masta of dizastaScumhunter - masta of dizastaScumhunter - masta of dizastaScumhunter - masta of dizastaScumhunter - masta of dizastaScumhunter - masta of dizastaScumhunter - masta of dizasta
Co do drugiego punktu, proponowałbym jeszcze ściągnąć klienta IRC (mIRC albo gIRC), wejść na kanały typu #ut3.pl, #ut.g albo w ogóle #ut3, i tam dalej ktoś Ci na pewno doradzi, co dalej, jak grzecznie spytasz .

‹12.35› @texet › kurwa mac jebany chuj
‹12.36› @subz` › idd
Użytkownika Scumhunter nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 18-05-2008, 13:57   #6
Charon
insomnaut

Charon - Awatar

Charon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizastaCharon - masta of dizasta
Cytat:
a to czym sie serwer dedykowany różni od normalnej gry założonej przez gracza?
Serwer dedykowany jest wówczas odrębnym procesem w systemie i zajmuje się tylko i wyłącznie utrzymaniem samej gry sieciowej. Nie jest uruchamiane całe UT3, nie zobaczysz zatem szaty graficznej, menu itp, gdyż najczęściej działa on sobie gdzieś w tle. Dzięki temu proces nie obciąża aż tak systemu i można uruchomić np. kilka serwerów dedykowanych na jednej maszynie.

Kwestia odpalania i konfiguracji serwerów dedykowanych w UT3 z tego co wiem jest nieźle zakręcona. Jest to już zawiły temat, który w tej chwili i tak nie będzie Cię interesował.

Idea serwerów dedykowanych powstała głównie w celu umożliwienia tworzenia wszelkich serwerów funkcjonujących 24h/dobę. Firma hostingowa na swoich komputerach uruchamia kilka takich serwerów dedykowanych, nadaje komputerom publiczne adresy ip, a następnie ktoś może sobie taki serwer u niej wykupić - jako prywatny lub publiczny. Powstaje wówczas takie stałe miejsce w internecie, gdzie zawsze możesz pograć - bez bawienia się w ciągłe zakładanie gry poprzez menu.

Poza tym, nie każdy może zakładać grę poprzez menu - ja mam np. łącze poprzez sieć LAN będącą za serwerem proxy. Mogę założyć grę, ale będzie widoczna tylko w sieci LAN. Mój komputer nie ma publicznego ip.
Stare 18-05-2008, 14:56   #7
Melias
ZBANOWANY !!!

A w takich ligach to są jakieś nagrody? xD
Stare 18-05-2008, 15:06   #8
Charon
insomnaut

Charon - Awatar

Cytat:
Bywa, że są
Stare 18-05-2008, 16:10   #9
3lk
MCP/MCSA

3lk - Awatar

Na forum od: 30-12-2007
Miejscowość: Kielce
Rep P0wah: 1510
3lk - masta of dizasta3lk - masta of dizasta3lk - masta of dizasta3lk - masta of dizasta3lk - masta of dizasta3lk - masta of dizasta3lk - masta of dizasta3lk - masta of dizasta3lk - masta of dizasta3lk - masta of dizasta3lk - masta of dizasta
Cytat:
W którejś edycji Piterowego Fast Cupa nagrodą była flaszka
Ale najważniejsza jest zdrowa rywalizacja i dobra zabawa, a nie nagrody
Użytkownika 3lk nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 18-05-2008, 16:53   #10
Has!
Oświecony w kupie

Has! - Awatar

Na forum od: 16-11-2002
Miejscowość: Olsztyn
Rep P0wah: 9155
Has! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizastaHas! - masta of dizasta
zapomnieliście dodać, że klany też mają swoje strony klanowe
np www.con.xx.pl <-- strona mojego klanu
a także własne kanały na ircu w sieci irc.quakenet.org np #con.pl <-- kanał mojego klanu
Użytkownika Has! nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Odpowiedz

Narzędzia Tematu
Tryby Wyświetlania Oceń Ten Temat
Oceń Ten Temat:

Reguły Wiadomości