unreal.pl  

Wstecz   unreal.pl > Off > Hydepark

Odpowiedz

Narzędzia Tematu Oceń Temat Tryby Wyświetlania
Stare 19-12-2004, 14:50   #1
kroko
:-)

kroko - Awatar

Na forum od: 30-09-2004
Miejscowość: Chełm
Rep P0wah: 0
kroko - poprawny politycznie
Fruity Loops Studio

Witam
Czy ktos z was sie bawił tym programem ? Moze macie jakies linki z instrukcja obsługi dla poczatkujaczych ? lub jakies łatki pl. A moze ktos sie pochwali bitem jaki zrobił ?
Stare 19-12-2004, 15:44   #2
Wyrok
Dobra JOŁ! ->NBK<-

Wyrok - Awatar

Na forum od: 27-02-2003
Miejscowość: Warszawa
Rep P0wah: 17
Wyrok - poprawny politycznieWyrok - poprawny politycznie
ja tym programem operuje juz 4 lata. Wszystkiego sam sie nauczylem metoda prob i bledow i opanowanie go zajelo mi ok 6 miesiecy (zeby juz dobrze brzmialo), mam duzo podkladow tam robionych i uwazam ze jest to siwetny program i ma wiele mozliwosci! jak cos to odezwij sie do mnie na gg to przesle ci jakies rzeczy.

gg: 5173206
Użytkownika Wyrok nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 19-12-2004, 15:44   #3
pepe
pepe - Awatar

Na forum od: 20-09-2002
Miejscowość: Czeladź
Rep P0wah: 2060
pepe - masta of dizastapepe - masta of dizastapepe - masta of dizastapepe - masta of dizastapepe - masta of dizastapepe - masta of dizastapepe - masta of dizastapepe - masta of dizastapepe - masta of dizastapepe - masta of dizastapepe - masta of dizasta
Ja wczoraj wlasnie sciaglem sobie ten programik i narazie tez nic nierozumie

/msg cichy ;-) on sie na tym juz troszke zna
Stare 19-12-2004, 21:51   #4
cichy
cichy - Awatar

Na forum od: 05-07-2003
Miejscowość: Czeladz
Rep P0wah: 248
cichy - masta of dizastacichy - masta of dizastacichy - masta of dizastacichy - masta of dizastacichy - masta of dizastacichy - masta of dizastacichy - masta of dizastacichy - masta of dizastacichy - masta of dizastacichy - masta of dizastacichy - masta of dizasta
Mysle ze dla poczatkujacych producentow frutek jest wystarczajacym hostem ;] ale gdy checie tworzyc cos bardziej ambitnego, polecam mocniejsze programy typu Cubase czy Reason. Osobiscie od kilku miechow korzystam z FL po to zeby poznac podstawy, bynajmniej ;]. Co do samego frutka, to sam - jako host, jest on do niczego ;]. Bez dodatkowych wtyczek VSTi i DXi jest nie zbyt ciekawy ;]. Z dobrych wtyczek polecam; V-station , vanguard , z3ta , discovery , fm7, pro53/52, korg legacy czy potezne komba Atmosphere czy Trilogy ktore potrafia zajmowac do 6-7 CD. Do tych VST ktore wymienilem, polecam porzadne gotowe presenty - probki ich znajdziecie na http://www.vengeance-sound.de . Chociaz i tak polecam krecenie wlasnych - unikatowych brzmien, po to, aby wypracowac swoj wlasny styl... chociaz to sa miesiace nauki... ale warto .

Co do tutoriala, odsylam tutaj : http://www.ftb.pl/temat.asp?l=1&tid=14189
i w ogole, tutaj :P : http://www.ftb.pl/kategoria.asp?cat_id=40 - kompedium wiedzy muzycznej ;].

www.ftb.pl

Pozdro ;].

Ostatnio edytowany przez cichy; 19-12-2004 o 21:54
Użytkownika cichy nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 18-07-2010, 18:19   #5
lokololo
Na forum od: 18-07-2010
Miejscowość: TRN
Rep P0wah: 0
lokololo - nijaki taki
mam takie pytanie jak mam pattern to czy jak naciskam spacje to musi grać od poczatku nuta? czy moglbym ustawic np od ktoregos momentu zeby lecialo zaznaczyc jak w cool edit pro? przy dluzszym loopie to odrobine meczace, chodzi mi dokladnie bym mogl zaznaczyc i startowalo caly czas od tego momentu, a potem kawalek dalej.
Użytkownika lokololo nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 20-07-2010, 23:05   #6
cichy
cichy - Awatar

cichy - masta of dizastacichy - masta of dizastacichy - masta of dizastacichy - masta of dizastacichy - masta of dizastacichy - masta of dizastacichy - masta of dizastacichy - masta of dizastacichy - masta of dizastacichy - masta of dizastacichy - masta of dizasta
Cytat:
lokololo pisze: Podgląd Wiadomości
mam takie pytanie jak mam pattern to czy jak naciskam spacje to musi grać od poczatku nuta? czy moglbym ustawic np od ktoregos momentu zeby lecialo zaznaczyc jak w cool edit pro? przy dluzszym loopie to odrobine meczace, chodzi mi dokladnie bym mogl zaznaczyc i startowalo caly czas od tego momentu, a potem kawalek dalej.

jak ponizej na obrazu.
wchodzisz w play liste i zaznaczasz dany fragment na patternach

Stare 21-07-2010, 00:30   #7
necro
Zarezerwowany

necro - Awatar

Na forum od: 27-09-2005
Miejscowość: Olkusz
Rep P0wah: 9806
necro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizasta
Ja się bawiłem kiedyś trochę FL, ale mnie bardziej interesują trackery Jade na MadTrackerze FL dla początkujących ok, ale polecam zapoznać się z podstawami i przerzucić na jakiegoś Trackera, większa frajda i większe możliwości niż FL a przy tym o wiele wygodniejszy

/Reason świetny programik, szkoda że nie da się konwertować plików na mp3 :>

"Od transu...piękniejsza jest tylko cisza..."
Użytkownika necro nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 21-07-2010, 00:44   #8
cichy
cichy - Awatar

Cytat:
necro pisze: Podgląd Wiadomości
Ja się bawiłem kiedyś trochę FL, ale mnie bardziej interesują trackery Jade na MadTrackerze FL dla początkujących ok, ale polecam zapoznać się z podstawami i przerzucić na jakiegoś Trackera, większa frajda i większe możliwości niż FL a przy tym o wiele wygodniejszy

/Reason świetny programik, szkoda że nie da się konwertować plików na mp3 :>
No prosze... najpierw piszesz, ze FL jest dla poczatkujacych. A potem, ze w Reasonie nie da sie konwertowac na mp3. Kto normalny puszcza konwert w mp3 z hostow? W FL tworzy chocby miedzy innymi Airbase, strasznie poczotkujaca gwiazda sceny trance ;D Oraz masa innych wielkich nazwisk. Jak sie umiesz dobrze odnalezc w temacie, to grzebieniu dobrze zagrasz .
Stare 21-07-2010, 10:15   #9
necro
Zarezerwowany

necro - Awatar

Na forum od: 27-09-2005
Miejscowość: Olkusz
Rep P0wah: 9806
necro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizastanecro - masta of dizasta
Cytat:
cichy pisze: Podgląd Wiadomości
No prosze... najpierw piszesz, ze FL jest dla poczatkujacych. A potem, ze w Reasonie nie da sie konwertowac na mp3. Kto normalny puszcza konwert w mp3 z hostow?
Kto normalny ? Zrobie jakąś sekwencję i chce jej posłuchać, najlepiej w mp3 (tworzę dla siebie, zresztą jestem samoukiem jeśli chodzi o "teorię muzyki", gram na keyboardzie od paru lat i od 3 miesięcy uczę się grać na pianinie ;D ) FL dawał mi taką możliwość (chyba, ja używałem jeszcze ACID Pro 4.0 - którego również polecam, można poznać podstawowe filtry i parametry filtrów i co daje ich połączenie - ale nie da się "ustawić" kolejności filtrów przez które przechodzi sygnał, to było 2-3 latka temu, możliwe że poprzez ACIDa konwertowałem swoje produkcje na mp3, bo ACID służył mi do "ostatecznego" zmasterowania danego utworu (podstawowe poprawki) szczegółów nie pamiętam (pamięć mam ogólnie dobrą, ale krótką :P )

Cytat:
W FL tworzy chocby miedzy innymi Airbase, strasznie poczotkujaca gwiazda sceny trance ;D Oraz masa innych wielkich nazwisk. Jak sie umiesz dobrze odnalezc w temacie, to grzebieniu dobrze zagrasz .
Czytaj ze zrozumieniem Nie napisałem że ten program jest TYLKO dla początkujących, ale początkujący mogą poznać podstawowe pojęcia związane z tworzeniem muzyki, ale jeśli chcesz zrobić COŚ naprawdę fajnego w FL, to trzeba ćwiczyć latami i zajebiście się na tym znać, a prawda jest taka, że 90% osób, które amatorsko, lub pół-amatorsko tworzą muzykę z programów komputerowych powie Ci, że FL tworzy dźwięki które brzmią plastikowo i ogólnie ch...o - tak typowo "FLowo" (ofc nie sugeruj się wieloma wpisami "FL > all", bo to najczęściej osoby, które po prostu nie znają innych programów, poza paroma wyjątkami osób, którym ten program po prostu podchodzi). Po utworzeniu czegoś w FL, dany numer najczęściej przechodzi kolejną obróbkę i owszem - wtedy naprawdę potrafi brzmieć świetnie (w zależności od umiejętności twórcy), poza tym nie ma nic w FL, czego nie ma w typowym trackerze - a tworzy się o wiele przyjemniej. A FL jest lubiany, bo jest sekwencerem a nic innego jak program tego typu, sprawdza się w tworzeniu muzyki "na żywo". Moim zdaniem, trackery to zdecydowanie lepszy wybór niż sekwencery, do tworzenia muzyki "4fun". Osobiście próbowałem jeszcze swoich sił w Jeskola Buzz, ale ten tracker to wyższa szkoła jazdy i tego programu też używają osoby tworzące muzykę elektroniczną.

Poza tym, ludzie zajmujący się muzyką GOA/Psychodelic Trance, cenią sobie przede wszystkim Abletona i Cubase, no i ofc Reason
Gdyby nie to, że FL pracuje również z wtyczkami VST (ale to przecież standard dzisiaj), byłby totalnie zje....ny :P Sory, ale taka prawda :P
/osobiście dorwałbym Renoise - ale jest to program komercyjny i niestety nie stać mnie :P Poza tym MadTracker to niczym jego "kopia" (sterowanie opiera się na tym samym, podobny interfejs, ale trochę mniej opcji)

(jakbyś potrzebował sampli w WAV, to mam ich coś koło 14k ) :P - robiłem też sample w Buzzie, ale średnio na jeża mi to wychodziło :P

"Od transu...piękniejsza jest tylko cisza..."

Ostatnio edytowany przez necro; 21-07-2010 o 10:48
Użytkownika necro nie ma obecnie na forum   Odpowiedz
Stare 21-07-2010, 12:18   #10
Revy
among the stars

Revy - Awatar

Na forum od: 29-11-2007
Miejscowość: Zabłudów
Rep P0wah: 4370
Revy - masta of dizastaRevy - masta of dizastaRevy - masta of dizastaRevy - masta of dizastaRevy - masta of dizastaRevy - masta of dizastaRevy - masta of dizastaRevy - masta of dizastaRevy - masta of dizastaRevy - masta of dizastaRevy - masta of dizasta
Spor podobno robi w fl studio
tak przy okazji, potrzebowalbym full wersji, jesli ktos moze zarzucic linkaczem na pw...

Narzędzia Tematu
Tryby Wyświetlania Oceń Ten Temat
Oceń Ten Temat:

Reguły Wiadomości